NC750 X/S DCT

Samo da potvrdim. Lanac pri ciscenju i podmazivanju ne mogu okretat kad je na bocnoj nogari? Znaci bez centralne ili stalka moram gurat cili motor?
 
Cvitalo said:
Samo da potvrdim. Lanac pri ciscenju i podmazivanju ne mogu okretat kad je na bocnoj nogari? Znaci bez centralne ili stalka moram gurat cili motor?
Imas i nesto sto se zove LiftStick. Kupio u Louisa. I to je opcija.
 
fawlty82 said:
Imas i nesto sto se zove LiftStick. Kupio u Louisa. I to je opcija.
Sad pogledao na Louis netu...neloša stvar, nisam znao za to....super za po putu  ;)
Hvala za info
 
Za te pare radije uzmi stender. Nekak mi djeluje mrvicu sigurnije + motor stoji ravno, ak ces danas-sutra sam servisirat.
Ima ih na njusci vec od 250ak kuna
 
vedranvec said:
Za te pare radije uzmi stender. Nekak mi djeluje mrvicu sigurnije + motor stoji ravno, ak ces danas-sutra sam servisirat.
Ima ih na njusci vec od 250ak kuna
Ovo imaš na putu kao samopomoć kod mazanja lanca...štender je naravno bolji ali ne može na put  ;)
 
Ili kupit centralnu nogaru za 1000 kuna. Stender je zeznut jer cu uvik mastit tlo ispod lanca, pa moram otic negdi di to mogu radit. A onda mi je stender nezgodno nosit. Ionako se mislim za centralnu, jer za po putu dobro dođe, naročito kad se parkiram negdi u brdima di je teren svakakav.
 
Ili staviš bokun kartona pod zadnju gumu. I još komad izmedju lanca i felge da se ne zasere i to je to :)
 
Što se dogodilo odjednom, nastalo zatišje?
Moderatori svratili u ovaj kutak foruma pa svi zamukli.  :shock:
Zar se nitko ne vozi a opet imamo lijepo vrijeme? Evo ja sam blizu prve tisuće što znači da bi se uskoro trebalo ponovno zaputiti u Split na prvi servis.
Doduše Šago mi je rekao da to ne mora striktno biti 1000 km. Važno je taj servis obaviti od 1000 do 1500-2000 km.
Za cijenu servisa ću se raspitati prije nego li krenem a do tada treba koristiti svaki momenat lijepog vremena jer ponovno najavljuju pogoršanje za nastupajući vikend.  :eek:pakoljut: :kisa:
 
Zadnji blatobran može od cb300 uz malu preinaku rupice na desnoj strani.

using  tapatapa

 
Jučer sam dobio dvije čestitke od porezne uprave. Porez na cestovno motorno vozilo za 2015. u iznosu od 72 kn jer sam staru Hondu kupio u kolovozu 2015. i naravno za čitavu tekuću godinu još 200 kn.
Kako je stara Honda u srpnju stradala i odjavljena mogao bih uložiti žalbu i tražiti umanjenje poreza za preostali dio godine ali žalba ne odgađa plaćanje a uz žalbu treba još priložiti i 50 kn biljega tako se žalba ne isplati.
Iduće godine ću ponovno dobiti dvije uplatnice za sadašnji motor i to za ovih nekoliko mjeseci u ovoj godini (iako sam za taj period u biti već platio porezom za cijelu godinu za prethodni motor iste kategorije, pa čak i nekih 2 mjeseca kojih sam bio bez motora )
Dakle s poreznicima nema šale i ne možeš s njima biti u plusu kako god okreneš  :palacdolje:
 
A ništa piši propalo. Na kraju žalbu ne bi ni uvažili. Šta se tiče servisa u Splitu, mislim da sam već napisa to ranije. Od Šage sam steka dojam da bi tribalo koštat oko 850 kuna, al mi je čovik u servisu reka onako iz glave 1100 kuna. S obzirom da su u Karlovcu/Zagrebu cijene prvog servisa 800-900 kuna, možda se ovaj u servisu preračuna.

Ja sutra vozim za ZG kod čuvenog umjetnika za siceve Vlade. Morat ću mu motor ostavit na nekoliko dana, dakle 2 puta moram u ZG. Srića da imam neke kombinacije sa prijateljima pa se neću morat vozit busom, barem za ovaj vikend. Bija sam kod našeg tapetara u Žrnovnici i čovik mi je otvoreno prizna da on samo stavlja drugu spužvu i za navlake nudi materijale iz svoje palete. Znači proširivanje sica i izmjene prema svakoj mogućoj želji ne radi jer je on samo tapetar, pa eto tko želi nešto stvarno osobnije sa mnogo više mogućnosti najbolje ić kod Vlade. Kako je ono Vlado reka? Ja radim sic samo za vašu guzicu osobno i nikome taj sic neće odgovarat kao vama.  :mrgreen: Već mi je najavija da će nam tribat uru vrimena dok mi izmiri položaj sjedenja i cijenjeno dupe.  :LOL: Naravno to će i koštat nešto više. Nekih 1700 kunića.
I jedan i drugi su popljucali gel uložak u sicu. Vlado kaže da po želji stavlja i gel, al da ne preporučuje.

Nakon sada prijeđenih 500 km, moj osvrt na origigi sic je sljedeći: Tvrd al dalo bi se izržat, ali preukošen pa navlači gaće. Prednji dio sica preuzak i ne dozvoljava premještanje po sicu, pa samim time moram sjedit više natrag u položaju za naked i navlačit si gaće u dupe. Prije dva dana sam sija na jednog TDM-a sa skroz zaobljenim sicom. Kakva nevjerojatna udobnost. Nisam ni na maxi skuterima osjetija takvu mekoću. Kaže vlasnik to TDM-a da je prije ima Versys i da je bila slična situacija kao i sa NC-om.
 
Cvitalo said:
Ja sutra vozim za ZG kod čuvenog umjetnika za siceve Vlade. Morat ću mu motor ostavit na nekoliko dana, dakle 2 puta moram u ZG. Srića da imam neke kombinacije sa prijateljima pa se neću morat vozit busom, barem za ovaj vikend. Bija sam kod našeg tapetara u Žrnovnici i čovik mi je otvoreno prizna da on samo stavlja drugu spužvu i za navlake nudi materijale iz svoje palete. Znači proširivanje sica i izmjene prema svakoj mogućoj želji ne radi jer je on samo tapetar, pa eto tko želi nešto stvarno osobnije sa mnogo više mogućnosti najbolje ić kod Vlade. Kako je ono Vlado reka? Ja radim sic samo za vašu guzicu osobno i nikome taj sic neće odgovarat kao vama.  :mrgreen: Već mi je najavija da će nam tribat uru vrimena dok mi izmiri položaj sjedenja i cijenjeno dupe.  :LOL: Naravno to će i koštat nešto više. Nekih 1700 kunića.
Ima ti momak na Pujankama, radi od sica šta god hoćeš, i nije skup.
Nero ti ima broj, pa vidi i s njim, osim ako si već odlučija.

:neznam:
 
Shepa said:
Ima ti momak na Pujankama, radi od sica šta god hoćeš, i nije skup.
Nero ti ima broj, pa vidi i s njim, osim ako si već odlučija.

:neznam:

Fala na informaciji, al ovoga su stvarno pofalili svi na više foruma. Ima puno primjera i slika. A i prilika mi se provozat. Možda servis opalim u ZG-u ili Karlovcu na povratku.  (y)
 
Cvitalo said:
Fala na informaciji, al ovoga su stvarno pofalili svi na više foruma. Ima puno primjera i slika. A i prilika mi se provozat. Možda servis opalim u ZG-u ili Karlovcu na povratku.  (y)
Za te pare im je i bolje da ga hvale.  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mislim, svaka čast čoviku, ali za tu cifru ću na svom motoru 5-6 puta pretapicirat sic i oblikovat spužvu kako mi paše.

Osobno mi se njegov stil ne sviđa, jer su skoro svi na istu šemu i pare konjsko sedlo, ali eto... 100 žena 200 sisa. (y)
 
Za samo tapeciranje i izmjenu izgleda same spužve može bilo ko radit ko se time bavi. Ovaj u Žrnovnici mi nije moga niti garantirat da će bit mekan sic, a pogotovo šta preuzak sic za suvozača baš treba znat proširit. A za ovog na pujankama  nisam čuo. A sad je kasno, ja kad se već dogovorim uvik održim riječ, tako da nažalost ne mogu prominit odluku zbog vlastitih uvjerenja.

Shepa said:
Mislim, svaka čast čoviku, ali za tu cifru ću na svom motoru 5-6 puta pretapicirat sic i oblikovat spužvu kako mi paše.

Pa baš 5-6 puta? Mijenjanje samo kože na Xcitinga mi je prijatelj kod nekog jeftinog majstora platija 350 kuna a kupija je najjeftiniju klizajuću kožu. A zna se koliki je sic na Xcitingu. Skuplja bi ga koža koštala 500 kuna, tako da ne virujem da bi mi itko ovo šta tražim napravija ispod 1000 kuna.

Al moram ponovit, preporuka bi ipak tribala nešto značit. Iz istog razloga ljudi se teško odlučuju kupit Kymco skutere iako su vrhunski. Nema dovoljno recenzija za njih kao za Yamahe. Ako sam potrošija na novi motor, zašto bi riskira i štedija na vlastitoj guzici. Ne kažem da ne bi tribalo bit jeftinije, al šta ćemo sad. A šta se tiče izgleda Vladinih siceva, ovo mi stvarno izgleda vrhunski:

http://v-strom.hr/sjedala-i-modifikacije/prerada-sjedala-zg/