KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Sta se ovo desilo sa forumom. Ok, update su radili, ali su unistili search. Google search vise ne radi za motori.hr, a ovde mi nista ne iskace....
Trazio sam da li se pisalo o X-lite X803 RS, planiram da se ponovim uskoro, pa sam nju pikirao
 
Sta se ovo desilo sa forumom. Ok, update su radili, ali su unistili search. Google search vise ne radi za motori.hr, a ovde mi nista ne iskace....
Trazio sam da li se pisalo o X-lite X803 RS, planiram da se ponovim uskoro, pa sam nju pikirao
search nesto cudno (ne)radi, mada gori su mi linkovi koji su pukli eh, tipa putovanja i putopisi.
 
Jučer sam stavljao Pinlock na RPHA11 i kad sam ga montirao ostala dva mjehura kao da je ušao zrak unutra. Pretpostavljam da nema pomoći, ima li tko iskustva ?
 
Imam ja jednog kolegu koji je vozio godinu dana sa zaštitnom folijom na pinlocku:mrgreen:..Kad je za probu stavio moju kacigu na glavu, iznenadio se kako je kod mene sve nekako svjetlo, a kod njega žućkasto:LOL:
 
Pinlock se ne lijepi, silikonska brtva s jedne strane folije stvara mjehur zraka između nje i vizira, to i jest princip na kojem radi. Zaštitna folija bi trebala biti s obje strane Pinlocka prije montaže.

Meni stigla flip-up Nolan N100-5 Plus, izgleda jako dobro i kvalitetno složena, napišem par riječi kad je isprobam.
 

Attachments

  • nolan-n100-5-plus-distinctive-n-com-flip-up-helmet-29-flat-imperator-blue.jpg
    nolan-n100-5-plus-distinctive-n-com-flip-up-helmet-29-flat-imperator-blue.jpg
    148.7 KB · Views: 78
  • modular-helmet-nolan-n100-5-plus-blue-imperator.jpg
    modular-helmet-nolan-n100-5-plus-blue-imperator.jpg
    62.4 KB · Views: 79
  • modular-helmet-nolan-n100-5-plus-blue-imperator(2).jpg
    modular-helmet-nolan-n100-5-plus-blue-imperator(2).jpg
    64.4 KB · Views: 112
Bok ljudovi
jedno pitanje, do sada sam nosio samo flip-up kacige i jet, a sada sam si kupio integralnu.
Veličina mi odgovara nigdje ne stišće, ali imam problem prilikom stavljanja i skidanja iste tj. kada je stavljam spiga mi vrh uha, ali to uspijem ispraviti namještanjem kacige na glavi, a skidanje mi predstavlja problem jer jedva je skinem (poderem si uha dok je skinem te mi bride još pol sata poslje).
Sada me zanima jel će školjka kacige dodatno formirati ili je to to , znam da će se unutrašnjost formirati, forma kacige je dugi oval. Nisam klempavi tako da... i naravno raširim je prilikom skidanja i stavljanja.
 
Bok ljudovi
jedno pitanje, do sada sam nosio samo flip-up kacige i jet, a sada sam si kupio integralnu.
Veličina mi odgovara nigdje ne stišće, ali imam problem prilikom stavljanja i skidanja iste tj. kada je stavljam spiga mi vrh uha, ali to uspijem ispraviti namještanjem kacige na glavi, a skidanje mi predstavlja problem jer jedva je skinem (poderem si uha dok je skinem te mi bride još pol sata poslje).
Sada me zanima jel će školjka kacige dodatno formirati ili je to to , znam da će se unutrašnjost formirati, forma kacige je dugi oval. Nisam klempavi tako da... i naravno raširim je prilikom skidanja i stavljanja.


Skoljka se nece formirati, ako bi se formirala - reklamiraj kacigu :mrgreen:

Kad skidas, rasiris rukama vezice kako bi skoljku rasirio (kao i kad stavljas)? Ako ne, to je problem, a ako da - onda ces se patit sa time. EDIT: vidim da rasiris.... Eh, onda je to to.

Dugi oval koristis jer ti takav kalup pase (zbog oblika glave)? Mozda si trebao prije kupovine isprobat i neke druge modele/marke sa takvim kalupom pa odabrat onu koja ti najvise odgovara. O kojoj kacigi se uopce radi?
 
Dugi oval koristis jer ti takav kalup pase (zbog oblika glave)? Mozda si trebao prije kupovine isprobat i neke druge modele/marke sa takvim kalupom pa odabrat onu koja ti najvise odgovara. O kojoj kacigi se uopce radi?

Dugi oval mi odgovara zbog oblika glave, a radi se o LS2 Challenger
 
Ako je bas takav problem, a kacigu nisi korstio u voznji, jel ju mozes vratit pa potrazit neku drugu?
 
Ako je bas takav problem, a kacigu nisi korstio u voznji, jel ju mozes vratit pa potrazit neku drugu?
pa tako i namjeravam napraviti, nisam je koristio u vožnji niti su zaštitne folije skidane tako da nebi trebao biti problem oko vraćanja iste.
Nema mi smisla patiti se svaki puta kada je skidam i stavljam, još me i danas boli hrskavica uha na dodir :(
 
Ne vidim nigdje, gdje bi mogla biti zaštitna folija.
 

Attachments

  • DB819E40-4FB7-4678-BE97-5E2F2E33D779.jpeg
    DB819E40-4FB7-4678-BE97-5E2F2E33D779.jpeg
    174.1 KB · Views: 107
Cini mi se da ti pinlock lezi na viziru trebao bis probati otpustiti ga ili narihtati sa ovim ekscentrima (zakackama) .
Trebalo bi biti tako da samo brtva lezi na viziru lagano.
Ako vec jesi onda stvarno nemam pojma sta bi moglo biti...
 
Ništa loše ne mislim (sve se dogodi živom čovjeku), ali mi je ovaj silikonski rub previše izbočen (na slici), a trebao bi biti lagano pritisnut na vizir...znaš što mislim reći...
 
Na krivu stranu sam ga zaljepio? Shit happens. Čovijek uči dok je živ. Išao sam logikom gdje je zaštitna folija da se ta strana odljepljuje i ide na vizir. Ima li smisla pokušavati skidati i okrenuti na pravu stranu?
 
Na krivu stranu sam ga zaljepio? Shit happens. Čovijek uči dok je živ. Išao sam logikom gdje je zaštitna folija da se ta strana odljepljuje i ide na vizir. Ima li smisla pokušavati skidati i okrenuti na pravu stranu?
...eto, vidiš kako Thule vidi sve ovako star i ćorav...naravno da ima smisla, samo ga prije dobro očisti od packi od prstiju
 
Thule imaš čevape ako se ikada sretnemo :mrgreen:

Zbunjivalo me i to što se strana koju sam zalijepio činila više lijepljivom od ove. Ništa probat ćemo ispraviti.