Novi stacionarni radari

MOONSHIELD said:
ako imaš žmigavce, katadiopter, nosač tablice, stop svijetlo, atestirani auspuh, a nemaš tablicu, mogu ti posaugati macu, a i ne kužim koji k... si mičete tablice ako mislite stajati cipelićima i prašinarima..
Stajem kad je akcija i kad su raspoređeni na svakom ćošku pa te čekaju i u civili u na motoru... Da vidim onoga tko bi im uspio nestati,
Ako imaš sve original a problem je sama tablica onda 300kn, ako si nešto mjenjao nije originalno/atestirano, izvanredni tehnički itd. Dakle kratki nosač tablice po P.S-u(žmige,katadiopter) opet ne vrijedi ako nije napravljen atest. Auspuh sam atestiro, ali kratki nosač atestirat odnosno vozit se sa oriđiđi blatobranom a ne imat tablicu, pa piso bi sam sebi kaznu kad to vidim :LOL:
 
ukratko - ako nemaš tablicu na motoru 1 000-2 000 kn, ako je na motoru ali se "ne vidi dobro" onda je 300 kn. Jedino kako bi moga imat tablicu na motoru da "se ne vidi dobro" je kratki preklopni nosač - ali to je onda opet veći nedostatak, ili mora bit atestiran... :misli:

MOONSHIELD said:
ako imaš žmigavce, katadiopter, nosač tablice, stop svijetlo, atestirani auspuh, a nemaš tablicu, mogu ti posaugati macu, a i ne kužim koji k... si mičete tablice ako mislite stajati cipelićima i prašinarima..

a neka ti "cipelići i prašinari" svrate jednu subotu na vruju sa dva auta blokiraju ulaz/izlaz i pregledaju sve po redu... jel se to računa pod stajanje? pa i u ovom članku piše "no trenutak odmora koštao ih je policijske bilježnice i konačnog prekršaja."
 
MaRi0_St said:
ukratko - ako nemaš tablicu na motoru 1 000-2 000 kn, ako je na motoru ali se "ne vidi dobro" onda je 300 kn. Jedino kako bi moga imat tablicu na motoru da "se ne vidi dobro" je kratki preklopni nosač - ali to je onda opet veći nedostatak, ili mora bit atestiran... :misli:

a neka ti "cipelići i prašinari" svrate jednu subotu na vruju sa dva auta blokiraju ulaz/izlaz i pregledaju sve po redu... jel se to računa pod stajanje? pa i u ovom članku piše "no trenutak odmora koštao ih je policijske bilježnice i konačnog prekršaja."
Ako imaš sve ostalo a nema tablice ili nije vidljiva onda je isto 300kn
" (7) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač vozila koji nema propisan broj pločica ili na kojem su te pločice postavljene tako da se dobro ne vide ili nisu čitljive."
 
MaRi0_St said:
ako je na motoru ali se "ne vidi dobro" onda je 300 kn.
a što ako je U motoru?? :mrgreen:

MaRi0_St said:
a neka ti "cipelići i prašinari" svrate jednu subotu na vruju sa dva auta blokiraju ulaz/izlaz i pregledaju sve po redu... jel se to računa pod stajanje? pa i u ovom članku piše "no trenutak odmora koštao ih je policijske bilježnice i konačnog prekršaja."
nemam pojma što je vruja, ali u mome kraju nikad nisam vidio nikakvih barikada ni zasjeda, osim sada dok je bilo ovo sranje s koronom
očito im nismo dovoljno stali na žulj ili jednostavno imaju većih problema..

dipsi997 said:
Ako imaš sve original a problem je sama tablica onda 300kn
eto, bingo
 
vruja - najkraći put do mora iz Ciste provo :mrgreen:

a "barikade" nisu do sad radili motorima, jesu na A1 sve s autoputa preusmjeravali na odmorište Brinje, subotom u 5 ujutro zatvarali ulicu dom. rata u St i 3 trake preusmjeravali na benzinsku stanicu na alkotest, nije se do sad ni moralo atestirat auspuh, moglo se proć tehnički sa bilo kakvim žmigavcima i nosačem tablice... jbg doć će strpi se :mrgreen:
 
E jebi ga i za nosac tablice ne pise da mora biti tvornicki ili original samo da se moze skidati alatom i da ima svijetlo za tablicu sto se motocikla tice ??
 
MaRi0_St said:
vruja - najkraći put do mora iz Ciste provo :mrgreen:

a "barikade" nisu do sad radili motorima, jesu na A1 sve s autoputa preusmjeravali na odmorište Brinje, subotom u 5 ujutro zatvarali ulicu dom. rata u St i 3 trake preusmjeravali na benzinsku stanicu na alkotest, nije se do sad ni moralo atestirat auspuh, moglo se proć tehnički sa bilo kakvim žmigavcima i nosačem tablice... jbg doć će strpi se :mrgreen:

Kako nisu? Kod Sampijona zatvorena jedna traka, 500m prije multanova.
 
pikacu88 said:
E jebi ga i za nosac tablice ne pise da mora biti tvornicki ili original samo da se moze skidati alatom i da ima svijetlo za tablicu sto se motocikla tice ??
prošle godine sam imao kratki nosač, gleda on na netu i kaže to nije original ne mogu te pustit, nekako sam se jedva izvukao na foru da 90% motora ima kratki nosač i da bi po tome svi pali, JEDVA me pustio uz riječi "ovaj put ću te pustit". Dakle svaka preinaka, dorada mora povrgnuti atestu, sve ostalo je tehnički neispravno vozilo, jbg, sve ti govore o tome kontrole koje čekaju nakon tehničkog pa dečko koji te pustio dobije otkaz, drugome ne pada na pamet progledat kroz prste niti uzet 100kn, jer se na slici lako utvrdi nepravilnost, tako da... pronašli su novi izvor para, izblijeđuje se balkan style polako. Welcome to EU :D
E da, nisam sad siguran dali u slo/aus/njem isto kratki nosač mora biti atestiran(da je vidljiva tablica, ima katadiopter, i
žmige)?da bude samo vizualno ispravan?  jer tamo ima više motora nego kod nas sa kratkim nosačima... Ako treba homologaciju onda im vjerojatno vrijedi samo potvrda da je za taj i taj motor :misli:
 
Kuzim da.
Ja nemam neke komplekse mogu imati i original nosac ne smeta mi.
Za sada koliko znam jedna stanica pusta a druga te nece ni pogledati ako nemas original...
Vise me brine policija dal zeza ili ne.
Ali ako pogledamo pravilnik nigdje nije navedeno da mora biti original.
Ja kad sam uzeo motor u slo prije par godina imao je zamjenski nosac tablice a nije nigdje naveden ali je imao hom.list na kojem je naveden zamjenski auspuh.

Mene zanima kao sto uvijek pitam da li ce onda tako svakog stranca sa zamjenskim nosacem i zmigavcima otjerati na izvanredni tehnicki zabit mu kaznu i izbacit ga iz drzave ako nema origanal djelove kod sebe?????????
 
E jebaji ga onda....finija je kurbin pir. Od sad stajem samo kad pucaju  :mrgreen:
Kako je krenulo moglo bi i to po nekom pravilniku bit normalno za misec dva
 
Meni su na tehničkom rekli da je najbolje da je na motoru za tehnički pregled tvornički nosač tablice. Na pitanje za kratki nosač su rekli da bi ga trebalo atestirati i upisati u prometnu, ali da je svejedno najbolji tvornički nosač. Dalje su rekli, citiram: "Za tehnički nek bude sve original, a na cesti radi kaj hoćeš." Na pitanje za vanredni tehnički zbog toga, odgovor samo teleći pogled. Već kad je off, ne znaju oni sami kaj više treba jer za iduću godinu su mi najavili pad na tehničkom zbog preglasnog auspuha, koji je original Yamahin, znači tvornički i ništa nije dirano na njemu. U pitanju je R6.
 
Fritzr6 said:
..
za iduću godinu su mi najavili pad na tehničkom zbog preglasnog auspuha, koji je original Yamahin, znači tvornički i ništa nije dirano na njemu. U pitanju je R6.

Pa tako je vec dulje vrijeme, ak posumnja u nivo buke, izmjeri. I ako je vise od 5dB preko oznake na motoru - neispravno. S tim da je do prije koju godinu to bilo 3dB, al je povecano na 5dB.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pravilnik o tehničkim pregledima vozila članak 21.

stavka 3.4. "Pokazivači smjera i upozoravajuća svjetla za opasnost"
stavka 3.4.3. "Sukladnost sa zahtjevima*"
Vizualni pregled te funkcionalna proba:
- Svjetlo, boja, položaj, jakost ili oznaka nisu u skladu sa zahtjevima*

*Zahtjevi propisani u važećem Pravilniku o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama za pripadajući sklop, uređaj ili opremu.

a taj kaže, vezano za pokazivače smjera:

"Naziv sklopa: pokazivači smjera
Boja svjetla: jantarna"

Članak 111.
(1) Uređaj za osvjetljavanje ceste i svjetlosnu signalizaciju na vozilima kategorije L mora biti odobren i ugrađen sukladno članku 22. Priloga II. Uredbe (EU) br. 168/2013.

Članak 124.
(1) Vozila kategorije L, osim vozila kategorije L1 i L3 koja su proizvedena 1995. godine i ranije, moraju biti opremljena s dva prednja i s dva stražnja pokazivača smjera.
(2) Prednji i stražnji pokazivači smjera moraju biti jasno vidljivi svim sudionicima u prometu.
(3) Na vozilima kategorije L1 do L5 umjesto prednjih i stražnjih pokazivača smjera, mogu biti ugrađena dva pokazivača smjera na upravljaču, jasno vidljiva sprijeda i straga.
(7) Najmanja međusobna udaljenost stražnjih pokazivača smjera iznosi 180 mm.

Uredba EU br. 168/2013 jel ovo ko razumi :LOL:
 
3alfa3 said:
Pa tako je vec dulje vrijeme, ak posumnja u nivo buke, izmjeri. I ako je vise od 5dB preko oznake na motoru - neispravno. S tim da je do prije koju godinu to bilo 3dB, al je povecano na 5dB.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

odnosno ako ne postoje podaci o dopuštenoj stacionarnoj emisiji buke koju propisuje proizvođač onda je 101dB + 5dB.



edit:
maaalo smo otišli offtopic, ovo bi trebalo pospremit u zasebnu temu...
 
Fritzr6 said:
Meni su na tehničkom rekli da je najbolje da je na motoru za tehnički pregled tvornički nosač tablice. Na pitanje za kratki nosač su rekli da bi ga trebalo atestirati i upisati u prometnu, ali da je svejedno najbolji tvornički nosač. Dalje su rekli, citiram: "Za tehnički nek bude sve original, a na cesti radi kaj hoćeš." Na pitanje za vanredni tehnički zbog toga, odgovor samo teleći pogled. Već kad je off, ne znaju oni sami kaj više treba jer za iduću godinu su mi najavili pad na tehničkom zbog preglasnog auspuha, koji je original Yamahin, znači tvornički i ništa nije dirano na njemu. U pitanju je R6.
Isto ti je ko za auspuhe, do prošle godine si mogao proći samo staviš db killer, od ove godine nema šanse. Pitanje je kada će doći na red te neke sitnice, po meni još uvijek ne zafrkavaju ako je sve jasno vidljivo. 
Nego, krcaju sve više i više cesta sa novim kamerama, navodno je u zvečaju niknula jedna nova, ima tko info?
 
dipsi997 said:
Isto ti je ko za auspuhe, do prošle godine si mogao proći samo staviš db killer, od ove godine nema šanse. Pitanje je kada će doći na red te neke sitnice, po meni još uvijek ne zafrkavaju ako je sve jasno vidljivo. 
Nego, krcaju sve više i više cesta sa novim kamerama, navodno je u zvečaju niknula jedna nova, ima tko info?
Zvecaj? Zanimljiv info, tamo idem od KA do Senja i nazad kad idem na D8

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 
Možda se radi o cordonu pa ju je teško uočit, rekao mi je čovjek koji se često tamo vozi da je niknula, pa evo obratit pažnju da vidimo jel stvarno je