Petit Tour de France

tommy71k

Well-known member
Upravo sam se vratio sa trodnevne vožnje sa ženom i mojim Triumphom T120. Krenuli smo subotu ujutro iz Mog Malog Mjesta na sj. Italije, 112 km od Torina. Malo autoceste i malo normalnih cesti. Krenuli smo u 9 i u pola 12 bili smo na Passo del Monginevro, pravac Briançon, pa onda Col du Lautaret i Grenoble gdje smo stigli već u 4 popodne. Od Bardonecchia do Grenobla super cesta, popeli smo se na 2058 m, 7°C ali super pejzaži.
IMG_20200620_131838.jpg
IMG_20200620_135935.jpg
Screenshot_20200622_080752_com.google.android.apps.maps.jpg
IMG_6604.JPG
IMG_6642.JPG
 
Drugi dan:
Budjenjeoko 8,dorucak i voznja prema 102 km udaljenom Annecy.Prvo mala setnja po Les Gorges du Fier(kanjon rijeke,lijepo uredjen)a ondo do Annecy,malo i lijepo turisticko mjesto na svijetloplavom jezeru.
IMG_6738.JPG
IMG_6743.JPG
IMG_6724.JPG
IMG_6755.JPG
IMG_6768.JPG
IMG_6782.JPG
 
  • Like
Reactions: zokx
Baš lijepo (y) izgleda da gore u brdu nema gužvi :p
Koliko km ste napravili
Jučer je bio ponedjeljak a kad smo krenuli bila je subota ujutro, pa zato nije bilo gužve. Nedjeljom je ludnica po Italiji. A kilometara je ukupno 958 jer smo napravili i krug Grenoble-Annecy-Lac du Annecy-Grenoble. Stvarno divan kraj Francuske.
 
Bogme ima toga još za vidjeti. Ja živim u jednom malom ćošku Italije, podnožje Alpa a oko mene toliko ljepote, super cesta, prijevoja a Francuska i Švicarska blizu.

Prosle godine na putu do Španjolske sam s kolegom ovdje nocio ;) mozda ti je u blizini


uglavnom sam ostao zaljubljen u Francuske lokalne ceste, sto vinske ,sto alpske :)
Ove godine je u planu bio Route des grandes Alpes ali korona zajebala stvar, prolongiramo za iducu godinu!

Lijepe slike i putopis, napokon nesto novo na forumu!
 
  • Like
Reactions: tommy71k
Prosle godine na putu do Španjolske sam s kolegom ovdje nocio ;) mozda ti je u blizini


uglavnom sam ostao zaljubljen u Francuske lokalne ceste, sto vinske ,sto alpske :)
Ove godine je u planu bio Route des grandes Alpes ali korona zajebala stvar, prolongiramo za iducu godinu!

Lijepe slike i putopis, napokon nesto novo na forumu!
Nije baš blizu, negdje preko 200 km od mene. Ko ide u Francusku predložio bih i Gorges du Verdon, cesta je genijalna a i može se iznajmiti i pedalina i okupati se u rijeci kanjona. Druga krasna zona u ovom periodu je zona Valensole gdje su kilometri i kilometri polja lavande i suncokreta. A ima i Colorado Provencal, kanjon pastelnih boja od žute do crvene. U blizini je i grad Grasse, poznati grad gdje se proizvode najfinij parfemi na svijetu. Ima još toga i dosta za vidjeti, jezera a
Screenshot_20200624_233831_com.google.android.apps.maps.jpg
da ne pričam i o ogromnim vočnjacima i hrpom malih dućančića gdje prodaju sve što proizvode a pogotovo prirodne jabučne sokove.
Sve ovo što sam nabrojio je dosta blizu jedan drugome
 
  • Like
Reactions: MOONSHIELD
Hvala za info, prije par godina prošao tuda i vidim dosta toga promašio, eto razloga ponoviti put
Obavezno.. I ako ti ostane vremena skokni i do Juan les Pins, između Nice i Cannesa, malo slatko mjesto sa super plažama i jeftinjakom za spavanje i hranu. 9 km od Cannesa a 25 od Nice. A more je divota. Gradić je povezan i sa Antibes gdje je i muzej/kuća Pabla Picassa. Sve se isplati pogledati.
IMG_20190622_103045-01.jpeg
 
Kratko, jasno i jezgrovito. Super fotke. 👌
Francuske Alpe su bile u planu za ovu godinu....
Hvala ti. Ako trebaš bilo kakvu pomoć, tu sam. Mogu ti dati i još više informacija i o talijanskim Alpama, gdje živim. Val d'Aosta je lijepa sa super cestama i prijevojima. Pogledaj Gran San Bernardo, Piccolo San Bernardo, Cervinia. Val d'Aosta je i puna starih dvoraca, jedan od najpoznatijih je Forte Bard gdje su vrtili film Avengers.
 
Super mi je ovaj putopis, dobar dio toga sam prosao dok sam zivio u Italiji. Nazalost ne s motorom. Sjeverni dio autom a Azurnu obalu s biciklom. Subotom rano ujutro na vlak za Ventimigliu, pa jedan vikend prema Nici i Cannesu, drugi prema Sanremu. I da, nitko nije vjerovao da ta manja mjesta imaju super cijene, klopu i plaze. Jedino, izbjegavati ljeto...😄
 
  • Like
Reactions: tommy71k
Super mi je ovaj putopis, dobar dio toga sam prosao dok sam zivio u Italiji. Nazalost ne s motorom. Sjeverni dio autom a Azurnu obalu s biciklom. Subotom rano ujutro na vlak za Ventimigliu, pa jedan vikend prema Nici i Cannesu, drugi prema Sanremu. I da, nitko nije vjerovao da ta manja mjesta imaju super cijene, klopu i plaze. Jedino, izbjegavati ljeto...😄
Hehe, slažem se s tobom. Trenutno, izbjegavajte talijansko more, pogotovo Liguriju. 35€ na dan naplačuju malo mjesta na plaži.