KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Bok ljudovi
jedno pitanje, do sada sam nosio samo flip-up kacige i jet, a sada sam si kupio integralnu.
Veličina mi odgovara nigdje ne stišće, ali imam problem prilikom stavljanja i skidanja iste tj. kada je stavljam spiga mi vrh uha, ali to uspijem ispraviti namještanjem kacige na glavi, a skidanje mi predstavlja problem jer jedva je skinem (poderem si uha dok je skinem te mi bride još pol sata poslje).
Sada me zanima jel će školjka kacige dodatno formirati ili je to to , znam da će se unutrašnjost formirati, forma kacige je dugi oval. Nisam klempavi tako da... i naravno raširim je prilikom skidanja i stavljanja.
Podkapa 😉
 
  • Like
Reactions: Kasho and MIK0
Upravo tako .... a i da nije iz tog razloga uvijek je puno lakše jednom dnevno oprat potkapu nego prat kacigu.
 
Nošenje podkape je ekvivalent umotavanja daljinskog u plastiku :mrgreen:
ZDcliHL.jpg
 

ME SPRDA NEKO?!?
 
Ja san neki dan uzeja schubert C3 pro preko louisa kad je bila akcija za 299 €. Nazalost nisam je ima nigdi probati, koliko sam vidija na netu ima u zg i ka, cak sam bija u prolazu kod ka ali je nisu imali. Narucija je na slijepo prema mjerama tikve :) , a i povrat je 10€ pa eto nije neka steta. ( malo su mjere bezveze sto se tice schubertha ali malo surfanja, foruma i reviewa san dosa sa 58 nishua na 60 schuberth). Dosla je postom za 3 dana i savrseno sila na glavu. Puno je tisa od integrale sto san do sad ima ( nishua nx2). Jedino sto ne stane u lazni tank nc750 (ne mores i ovce i novce) ali ima kufer. Sve u svemu jako zadovoljan kacigom.
 
Reci ti sta hoces ali sharkica stara 5g je kao nova izunutra ;)
Ma napola sam se i zezao :mrgreen: - apsolutno se ne mogu opterećivati s tim dali netko nosi podstavu ili ne, vozi po svom i guštaj (y)

Za ilustraciju, moja Shark S900; nakon ~4.5 godina, ~40000 km i tko zna koliko X pranja podstave je sada na polici s podstavom u ok stanju (definitivno bi bila neusporedivo očuvanija s manje ciklusa pranja).
 
Ja san neki dan uzeja schubert C3 pro preko louisa kad je bila akcija za 299 €. Nazalost nisam je ima nigdi probati, koliko sam vidija na netu ima u zg i ka, cak sam bija u prolazu kod ka ali je nisu imali. Narucija je na slijepo prema mjerama tikve :) , a i povrat je 10€ pa eto nije neka steta. ( malo su mjere bezveze sto se tice schubertha ali malo surfanja, foruma i reviewa san dosa sa 58 nishua na 60 schuberth). Dosla je postom za 3 dana i savrseno sila na glavu. Puno je tisa od integrale sto san do sad ima ( nishua nx2). Jedino sto ne stane u lazni tank nc750 (ne mores i ovce i novce) ali ima kufer. Sve u svemu jako zadovoljan kacigom.
Ne stane po širini?
 
Tu su zasrali stvar, valjda im nije problem proširit prostor za 2 cm i onda je to univerzalno.
 
Prije par tjedana sam iz web dućana u Španjolskoj vrlo povoljno kupio jet kacigu Vemar Feng. To je duboka jet kaciga poput integralne i zapravo nije baš ljetna plitka kaciga kakvu mnogi nose po gradu. Iznenadio sam se kvalitetom izrade , pripremom za komunikaciju i komforom koji pruža. Sasvim slučajno sam se odlučio za ovaj model a presudno je bilo što je bila u veličini XL i hi-viz boji koju isključivo biram zadnjih 5-6 godina.
 
  • Like
Reactions: bebeli
Tu su zasrali stvar, valjda im nije problem proširit prostor za 2 cm i onda je to univerzalno.
Moj je nc iz 2015, ovaj noviji ima litru vise, mozda tamo stane (iako sumljam). Ali nema veze sad lazni tank sluzi za sve i svasta. Moram priznati kako mi to sad odgovara :p
 
Ja san neki dan uzeja schubert C3 pro preko louisa kad je bila akcija za 299 €. Nazalost nisam je ima nigdi probati, koliko sam vidija na netu ima u zg i ka, cak sam bija u prolazu kod ka ali je nisu imali. Narucija je na slijepo prema mjerama tikve :) , a i povrat je 10€ pa eto nije neka steta. ( malo su mjere bezveze sto se tice schubertha ali malo surfanja, foruma i reviewa san dosa sa 58 nishua na 60 schuberth). Dosla je postom za 3 dana i savrseno sila na glavu. Puno je tisa od integrale sto san do sad ima ( nishua nx2). Jedino sto ne stane u lazni tank nc750 (ne mores i ovce i novce) ali ima kufer. Sve u svemu jako zadovoljan kacigom.
Na NC750 od 2016. i novijima je lažni tank za litru veći nego na starijim modelima ali je ta razlika samo u obliku poklopca tako da vrlo malo utječe na mogućnost smještaja kacige. Nisam nikad ranije niti probao staviti kacigu u taj baš za tu namjenu predviđeni spremnik jer uvijek imam na kacigama komunikaciju a s njom nema ni teoretske šanse da stane. Nedavno sam utrpao unutra Vemarovu jeticu koja je vanjskim dimenzijama velika gotovo kao integralna i stala je ali baš knap.
 
Ej ekipa,imam par pitanja.
Prvo,nedavno sam pao s motora,nisam udario glavom u asfalt,ali sam kod klizanja malo ogrebao vizir na kacigi (doslovno jedino vidljivo oštećenje na kacigi su par ogrebotina na viziru),pa me zanima jel bi trebao kupit novu kacigu ili bi bilo dovoljno samo zamjenit vizir?
I drugo,ak bi trebao kupit novu kacigu,kupio bi opet Nolan N104,jel zna tko gdje ih ima za kupit u ZG?Svoju sam kupio prije par godina u Bim Bike,ali sad gledam njihovu stranicu i nema je na popisu flip up kaciga.