Yamaha XT 1200 Z Super Tenere

Moja za sada na sitno preko 30.000 km, dvije godine napunila. Prezadovoljan motorom. Da moram kupiti nešto drugo, neki drugi model, neznam šta bi uzeo. Japanski motori su "bazen" iz kojeg bi birao, ali šta nemam pojma. Preko 1.000ccm svakako da komotno putujem. U trenutnoj fazi ni ne pomišljam na zamjenu motora, zadovoljan sam sa ovime. S druge strane, bilo bi u redu i da izađe novi model, jer je ovaj na tržištu od 2010., znači 11 sezona uz 1 redizajn za sezonu 2014.
savjet/prijedlog: kontroliraj žbice (špajle) svaki 5-10000 km.
s 30000km još ti se motor nije razradio. tek preko 100Kkm sve sjedne na mjesto.
možeš mi poslati poruku na pp, pa ti pošaljem broj mobitela.
sve o do sada prijeđenih >170Kkm podnesem ti prijavak.
 
vozio crosstourer dct. otrovno pri startu, ide k'o skuter. ipak malo brže.
kolika je trajnost dct-a nisam se informirao, nisam zainteresiran.
zaključak: poslije s10 opet s10 ;)


Kad već hoćeš Hondu i dct onda kupi pravi stroj. "Najveći i najbolji skuter na svjetu".:unsure:

 
Dali ovdje ima zainteresiranih za neki SuperTenere susret? Npr. stavimo neku lokaciju koja je svima na "pola puta", popijemo kafe, malo popričamo o motorima i svatko na svoju stranu!

Recimo Senj, Karlobag, ili negdje u Gorskom Kotaru. Jednodnevno naravno, ranojutarnji pokret, do mraka da smo doma.

Prije jeseni i prije nego nas opet svih zatvore...
 
savjet/prijedlog: kontroliraj žbice (špajle) svaki 5-10000 km.
s 30000km još ti se motor nije razradio. tek preko 100Kkm sve sjedne na mjesto.
možeš mi poslati poruku na pp, pa ti pošaljem broj mobitela.
sve o do sada prijeđenih >170Kkm podnesem ti prijavak.

Počeo sam da, nakon što mi je jedna žbica pukla nedavno. :mrgreen:

Javim ti se kad uhvatim vremena, baš me zanima dali je bilo kakvih kvarova do sada. Ako ostane kod mene 4-5 sezona lako uhvatim tu kilometražu.
 
savjet/prijedlog: kontroliraj žbice (špajle) svaki 5-10000 km.
s 30000km još ti se motor nije razradio. tek preko 100Kkm sve sjedne na mjesto.
možeš mi poslati poruku na pp, pa ti pošaljem broj mobitela.
sve o do sada prijeđenih >170Kkm podnesem ti prijavak.

Da li netko zna kojim rasporedom, se štelaju žbice na ovim tubles felgama. Znam da idu na 6 Nm, ali ne znam kojim rasporedom ih štelat pošto imaju duple žbice (lijeve i desne). Po nekoj logici bi trebalo stegnut jednu s ljeve strane dole, pa kontra jednu s desne strane gore. Pa preskočit na pola felge pa opet tako. Tj. Ima 8 žbica sa svake strane. 16 total. Ja razmišlam od šemi sata (12-6-3-9) s time da je 12 i 3 lijeva strana, a 6 i 9 desna. Pa tako u krug preskačuči svaku 4 žbicu.
:unsure:
Zna li itko točno kako se to radi. Kopam po internetu i nemogu ništa pronaći.
Za žbicane felge koje nisu tubles i imaju žbice po sredini nije problem. Ide svaka 4 ta i tako u krug. Preskočiš prvu, pa opet svaka 4 ta.
 
1.jpeg
 

Attachments

  • 2.jpeg
    2.jpeg
    181.9 KB · Views: 212
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    160 KB · Views: 217
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    224.3 KB · Views: 213
  • 5.jpeg
    5.jpeg
    200.2 KB · Views: 220
  • 6.jpeg
    6.jpeg
    190.7 KB · Views: 223
  • 7.jpeg
    7.jpeg
    160.1 KB · Views: 210
  • 8.jpeg
    8.jpeg
    136.1 KB · Views: 205
  • 9.jpeg
    9.jpeg
    223.2 KB · Views: 202
  • 10.jpeg
    10.jpeg
    136.7 KB · Views: 197
Vrlo lijepo složeno. Utrpao si hrpu novaca u sve ovo. Da li si reprogramirao elektroniku? Jesi li zadovoljan omjerom uloženo dobiveno?
 
Jel problem za nize vozace?

Zavisi šta se podrazumijeva pod niži vozač a i koliko taj ima kg.

Ajmo reći kad se sjedalo stavi u niži položaj i omekša zadnji amortizer, nije toliko extremno visok motor, a postoji i original niže sjedalo za vozača.

Osobno ju vozim sa dignutim sjedalom i zadnjim am. maximalno na hard, tako mi se najljepše vozi, a i po gabaritima mi je OK (180cm / 95 kg).
 
  • Like
Reactions: LALA3
180K km na s10.
za sada nikakvih vibracija, pa tako niti na cca 3000 okretaja.
Ma čisto pitam. Ovo mi je prva za ćut, za ovakve eventualne probleme na Teneri. Na ovaku informaciju (eventualni tehnički nedostatak) nisam nikad prije ćuo.

Čestitam na tvojih 180 K. Impozatno. Pitanje. Jesi to natuko na turama ili kuća-poso-kuća?