KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Još bolje ide uz Tuona!

:love:
 

Attachments

  • IMG_20200720_180613-01.jpeg
    IMG_20200720_180613-01.jpeg
    257.7 KB · Views: 209
  • Like
Reactions: Igor28 and piljun
Uspredba sa rpha 10, dosta šire vidno polje, tamni vizir malo manje taman isproban po noci i bolji je od hjc, manja buka od vjetra, kao da ima vise mjesta unutra, tezina ista, nije loša , dobro izgleda
 
ima li nešto posebno kod održavanja karbon kaciga ili sve kao i polikarbonat. Imaju neki sprejevi za zastitu karbonskih rama bicikala. Može li.pomoć ili nastetit
 
Kupio bih curi flip up kacigu, može preporuka do 200e, ako je moguce?
Bilo bi dobro ako se može probati u Splitu.
 
Hvala na savjetu.
@Bob Rock vidimo se danas.
Svidja mi se Caberg Duke II


Ej..Sad sam tek vidio tvoj post..Trebao si mi poslati poruku..Kolega iz popodnevne smjene mi kaže da je danas prodana jedna Duke II Hivision..Jesi to ti bio?😀
 
Bobe, znas kad sam bio, evo danas uvatio vrimena za prvi djir..kaciga je polozila.. (y)
 

Attachments

  • IMG_20200822_182110.jpg
    IMG_20200822_182110.jpg
    136.7 KB · Views: 121
Kupljena Scorpion Exo 1400 Air u Louisa cca 270E
Pin lock dobiven gratis.
Par stvari o kacigi :
Udobnost vrhunska. To je individualno jer se kaciga uzima kad se proba. U ducanu san proba 5 kaciga i ova mi je savrseno sila na tikvu.
Ja san dugi oval (po onoj nekoj tablici) i velicina XL sila samo tako.
Unutrasnjost skidiva skroz i JAKO mekana. Cak ima neki emergency kad te ne daj boze hitna krpi. Pa pocupaju sve da lakse skinu kacigu.
U ducanu san proba i XLITE Carbon koja mi se svidila al mi je bila tisna (isto XL).
Ventilacija na Exo dobra? Osjecam na tjemenu laganu cirkulaciju zraka dok se vozim. Na bradi nisan primjetija neku razliku kad je otvoreno.

S obzirom da san ima staru drljavu hjc kacigu, ne mogu u potpunosti rec za buku. Kaciga je bucna, u predjelu ispod usiju kao. Ajmo rec kad skupim glavu blize ramenima onda se manje cuje strujanje vitra. Mozda bi mi svaka bila bucna

Unutarnji suncani vizir dobar. Lagano se jednim potezom kao klizaca sa strane gurne. Gledanje kroz njega malo stvara bocne distorzije slike.
Glavni vizir mi je dobar. Dobro dihtuje te ima malu kopcu ko u HJC kaciga (al dosta manju). Ima dosta stupnjeva otvaranja sta mi se svidja. Moze se stavit da bude skoro zatvoren a opet par mm otvoren. Idealno.
Vidno polje meni dovoljno.

Skidate li ljeti Pinlock? Bija je vec namontiran a do sad ga nikad nisan ima.

Kopca D ringovi.

Kacigu ne osjecam pretjerano na glavi (cca 1500g)
Velika tikva i velika kaciga. Jbg
 
Pita san zato jer mi je prijatelj reka da s vrimenom pinlock pozuti, tako nesto. Ja san ga ostavija. Meni ne smeta.

Ako i pozuti(prije ce se razjebat nego pozutit) kupis novi za 150-200kn i ceras dalje!