Stari Grobnik u novom izdanju - -

nemaju mladi love za taj sport, niti ih više motori uopće zanimaju
Ovo prvo je sigurno veliki krivac, a još jedna stvar je kaj rijetko tko, pogotovo mlađa ekipa ima radno vrijeme Pon-Pet, nerijetko je to čak i nedjelja...
 
slabo je to, ja unazad 10-ak godina šta odem jednom-dvaput godišnje na open day, većinom budem usamljen sa hr tablama..povremeno dođu ljudi, pa brzo odustanu..
a ovi ozbiljniji su na bobi i ostalima..i voze non stop..ali nema ih puno..

Takav dojam sam i dobio.

Ovih drugih je uvijek bilo ali tada su vozili PH koje je svojevremeno doživjelo novi procvat pa je većina domaćih vozača plaćala sat vremena za cijeli dan vožnje. Ukupan trošak nije bio mali ali bih rekao da je uz tadašnju ekonomiju bilo puno prihvatljivije nego danas.
 
ekonomija nije ništa gora ili bolja nego je bila prije krize, čak mislim da je više ljudi koji imaju i mogu od onih koji nemaju, ali danas sportski motori i nakedi više nisu in, a djeca definitivno imaju sve manje interesa za takav oblik zabave
 
  • Like
Reactions: Nero
nemaju mladi love za taj sport, niti ih više motori uopće zanimaju

Mislim da nije da ih motori ne zanimaju, ima dosta mladih motore. Mislim da je problem što se hrpa ljudi i mladih odselila, a oni koji su ostali krpaju kraj sa krajem i imaju druge prioritete barem što se piste tiče, a cijene su ošle u nebesa
 
ekonomija nije ništa gora ili bolja nego je bila prije krize, čak mislim da je više ljudi koji imaju i mogu od onih koji nemaju, ali danas sportski motori i nakedi više nisu in, a djeca definitivno imaju sve manje interesa za takav oblik zabave

Samo enguro
 
živili..💚

481.JPG
 
  • Like
Reactions: exfreerider
nemaju mladi love za taj sport, niti ih više motori uopće zanimaju

evo to je istina. ja bi volio ic na pistu i probat malo ali iskreno ja sam sretan da je motor uopce u garazi a kamoli da ga gonjam po pisti
 
evo to je istina. ja bi volio ic na pistu i probat malo ali iskreno ja sam sretan da je motor uopce u garazi a kamoli da ga gonjam po pisti

to ti nije izgovor, ako imaš za R-a, imaš i za rekreativno bacit đir po stazi, samo si sve moraš malo posložit'..
pogotovo, ako si tamo blizu..
 
  • Like
Reactions: Igor28 and Nero
Vjerojatno je cijena napucana zbog ovih covid sranja i online naplate zelim vjerovati da kad se bude moglo opet normalno placati tamo negdje 2023g na licu mjesta da ce biti po starom 😂 😂 😂 😂 😂
 
to je istina, tako i ja, imam želju ali uvijek nađem neki glupi razlog zašto ne.
Iskreno, malo mi je glupo ići prvi put sam i to je čini mi se glavni razlog, sam jedva idem i na wc, nagovaram svoje trule prijatelje, a od njih ništa više ni za đir po cesti a kamo pak za stazu. (volio bi da je netko sporiji od mene da mu se mogu smijat)
I onda nalazim razloge tipa, a gužva je na poslu, ne mogu uzet slobodan dan, ako padnem napravit ću 20000kn štete, moram nabavit neke polovne bolje gume itd.
 
to je istina, tako i ja, imam želju ali uvijek nađem neki glupi razlog zašto ne.
Iskreno, malo mi je glupo ići prvi put sam i to je čini mi se glavni razlog, sam jedva idem i na wc, nagovaram svoje trule prijatelje, a od njih ništa više ni za đir po cesti a kamo pak za stazu. (volio bi da je netko sporiji od mene da mu se mogu smijat)
I onda nalazim razloge tipa, a gužva je na poslu, ne mogu uzet slobodan dan, ako padnem napravit ću 20000kn štete, moram nabavit neke polovne bolje gume itd.

Ja sam na tragu ovoga... prvo, nemam R motor, ali to nije ni bitno... Stvar je da je meni motor osnovno prijevozno (i jedino) sredstvo, i tu onda dolazi mix toga da bi dobro došlo da se mogu vozit za nekim 2-3 puta da malo ulovim grif, tu opet dolaze financije i slobodno vrijeme... jedva kuplam bengu i regu, kamoli još gume za stazu, itd itd.. Sve naravno na ruku tome da ne razbijem taj motor... ali bit će valjda uskoro neka 6-ica spremna za 2021 :)
 
to ti nije izgovor, ako imaš za R-a, imaš i za rekreativno bacit đir po stazi, samo si sve moraš malo posložit'..
pogotovo, ako si tamo blizu..

sve to stoji, ali nemam opremu za pistu, ni za sebe ni za motor i nemam s kim ic na pistu. meni je motor za izgustirat se i provozit. kad tad cu ic na pistu, ali uskoro ne planiram. ovo koliko bi dao za jedan dan na pisti, dodam jos malo i imam ronilacko odijelo za po zimi na more. moj je problem sta imam previse toga sta zelim i pokusavam krpat sve odjednom ali ne ide
 
to je istina, tako i ja, imam želju ali uvijek nađem neki glupi razlog zašto ne.
Iskreno, malo mi je glupo ići prvi put sam i to je čini mi se glavni razlog, sam jedva idem i na wc, nagovaram svoje trule prijatelje, a od njih ništa više ni za đir po cesti a kamo pak za stazu. (volio bi da je netko sporiji od mene da mu se mogu smijat)
I onda nalazim razloge tipa, a gužva je na poslu, ne mogu uzet slobodan dan, ako padnem napravit ću 20000kn štete, moram nabavit neke polovne bolje gume itd.

identicno misljenje imam. mislim ja ako padnem s motora, nemam za drugi, vjerovatno cu jedva imat za ovoga skrpat pa ne zelim ni pokusavat. ali to je najveci problem sta nemam s kim. evo danas lijepo vrijeme i dalo bi se provozit a mene ceka 10 metara drva
 
identicno misljenje imam. mislim ja ako padnem s motora, nemam za drugi, vjerovatno cu jedva imat za ovoga skrpat pa ne zelim ni pokusavat. ali to je najveci problem sta nemam s kim. evo danas lijepo vrijeme i dalo bi se provozit a mene ceka 10 metara drva
pa dobro, to ti je dobro za kondiciju, bit ćeš spreman za vožnju
a čuj, ako voziš sporije od mene možemo skupa ić na track day :mrgreen:
 
nemaju mladi love za taj sport, niti ih više motori uopće zanimaju
bas to,ja sam iz os,i volio bih otici na grobnik,al preskupo mi je plati put,gume,stazu itd,pocasti gogo i ekipu,i lagano u bankrot odem.:ROFLMAO:

jeftinije je kupiti bmw,naci neku od 18-20god i peglaj,tak ti mladi razmisljaju.:mrgreen:
 
Nije baš zanemariv trošak ubit dan na stazi
cca 1000kn staza
cca 1000kn gorivo
cca 1000kn amortizacija u gumama
treba još doći do staze, nešto pojesti i popiti...
cca 500€ bez nepredviđenih troškova tipa kvar ili pad

je gušt ali poprilično skup a zar je neki uspijeh odraditi jedan dan u cijeloj godini na stazi

nije to ništa toliko skupo nego kod nas večina premalo zarađuje
 
  • Like
Reactions: DADO+
mene staza nikada previše nije ni zanimala,
isto kao sport na svjetskoj razini i neka daleka putovanja
(pratim, pogledam, pročitam, ali nisam baš ovisan)

imao sam priliku, ne znam koliko puta, besplatno
otići na stazu, dok sam bio u klubu, ali jednostavno znam u kojim
sam godinama i za neki tek amaterski rezultat nemam šanse

i da; istina je ovo što exfreerider piše;
nije samo trošak motor/gume, nakupi se toga,
pogotovo onima kojima staza baš i nije blizu


prava staza je dobra (ako je sve uređeno, tj. radi se po pravilima)
i sreća da je imamo, (y) za one koji to vole, pa čak i za rekreativce
ako ništa drugo, onda zbog kontroliranih uvjeta vožnje :cool:
 
Nije baš zanemariv trošak ubit dan na stazi
cca 1000kn staza
cca 1000kn gorivo
cca 1000kn amortizacija u gumama
treba još doći do staze, nešto pojesti i popiti...
cca 500€ bez nepredviđenih troškova tipa kvar ili pad

je gušt ali poprilično skup a zar je neki uspijeh odraditi jedan dan u cijeloj godini na stazi

nije to ništa toliko skupo nego kod nas večina premalo zarađuje
zato za amatersko nateravanje i iživljavanje je marof mila majka, znam da jedno s drugim nema veze, ali nemam ni ja veze s rossijem pa onda bolje da sam spora seljačina na selu, nego spora seljačina u gradu, i kudikamo jeftinije :mrgreen:
 
Nije baš zanemariv trošak ubit dan na stazi
cca 1000kn staza
cca 1000kn gorivo
cca 1000kn amortizacija u gumama
treba još doći do staze, nešto pojesti i popiti...
cca 500€ bez nepredviđenih troškova tipa kvar ili pad

je gušt ali poprilično skup a zar je neki uspijeh odraditi jedan dan u cijeloj godini na stazi

nije to ništa toliko skupo nego kod nas večina premalo zarađuje

da, evo meni su to brojke boli glava. za toliko love imam benzina za vozit se neznam ni sam. ali lova je problem. radim na poslu koji nije nesto placen a nemam bas mjesta za napredovat jer je firma takva ali opet kakva su vremena, mogu bit sretan da i imam posao