Prijepis motocikla

Ništa čudno u državi u kojoj za upis e-mail adrese firme u registar, istu triba donit na formularu kucanom na pisaćoj mašini...

😂😂😂😂😂😂😂

To je vrh. Dobijem obavijest i čitam prvi put, drugi put... rekoh nešto sam krivo shvatio. Ali nisam. :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Shepa
Epilog priče.
Navratio sutradan u drugoj smjeni na isti tehnicki, prepisao normalno s identicnom isprintanom policom.
Još sam pitao zensku i kaze može se bez problema, mi to lako provjerimo. :LOL::LOL::LOL:
 
  • Like
Reactions: go-go
Epilog priče.
Navratio sutradan u drugoj smjeni na isti tehnicki, prepisao normalno s identicnom isprintanom policom.
Još sam pitao zensku i kaze može se bez problema, mi to lako provjerimo. :LOL::LOL::LOL:
Znači, više ne ovisi od STP do STPa, nego koja ja smjena.
Top. :mrgreen:
 
Gotovo sam siguran da je još detaljnije, na svakom djelatniku unutar smjene a ne bi me čudili dvostruki kriteriji kod istog čovjeka prije i poslije ručka.:p
 
  • Like
Reactions: maRRin 06
Ekipa,što se sve plaća prilikom prijepisa motocikla?? Sutr trebam prepisati motocikli,regan je,pločica ostaje meni...
Onaj online kalkulator od HAK-a kaže 251kn upravna pristojba i ostale naknade,jel to sve ili ima još nešto?? Nekako mi to malo zvuči poznavajući našu državu...
 
Prije cca misec dana kupija skuter u ST.
Dosa kuci u ŠI, osa na teh. ŠI tablice nova prometna i davanja tako negdi oko 250kn.
Sad sve ovisi sta kupujes
 
Prije par dana registrira vespu i ne triba vise nosit policu,vide automatski u sistemu sada.
Ja se bas cudija da nije zaboravila pitat,kaze ne triba vise papirnata polica
 
Prije cca misec dana kupija skuter u ST.
Dosa kuci u ŠI, osa na teh. ŠI tablice nova prometna i davanja tako negdi oko 250kn.
Sad sve ovisi sta kupujes
Na skutere i mopede se ne plaća porez.
 
Ekipa,što se sve plaća prilikom prijepisa motocikla?? Sutr trebam prepisati motocikli,regan je,pločica ostaje meni...
Onaj online kalkulator od HAK-a kaže 251kn upravna pristojba i ostale naknade,jel to sve ili ima još nešto?? Nekako mi to malo zvuči poznavajući našu državu...

5% poreza od procijenjene vridnosti vozila ukoliko je vlasnik fizička osoba...
Bar je tako bilo zadnji put kad san prepisiva motor dok se išlo u poreznu to raditi.
Najjače mi je bilo kad je tip otvorija Njuškalo da vidi kako se kreću cijene rabljenih pa je po tome da procjenu vridnosti 🤯
Koja je tu svađa pala 🤣🤣
 
5% poreza od procijenjene vridnosti vozila ukoliko je vlasnik fizička osoba...
Bar je tako bilo zadnji put kad san prepisiva motor dok se išlo u poreznu to raditi.
Najjače mi je bilo kad je tip otvorija Njuškalo da vidi kako se kreću cijene rabljenih pa je po tome da procjenu vridnosti 🤯
Koja je tu svađa pala 🤣🤣
Ukinuto je 5% poreza, sada se plaća Upravna pristojba. Za motocikle se obračunava po kubikaži motora i starosti motora (stariji motor= jeftinije).
Npr za Suzuki DR 350 iz 1997 godine je: 350 x 0,1 (koeficijent za 20+ godina)= 35 kn.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: cadjo
Dali se upravna pristojba placa na vozila kupljena od pravnih osoba?
Kako ide prilikom unosa ako se kupuje od pravne osobe, npr ovlastenog servisa?
 
Situacija:
Prodavač XX ima kupoprodajni ugovor sa YY iz 2003, uredno ovjeren od strane javnog bilježnika u 3 primjerka.
No nakon toga nije prenio motor na sebe i nije platio 5% poreza što se u to vrijeme trebalo.....
Motor je odjavljen, prometna i knjižica vozila su kod XX no vlasnik upisan u njima je YY.
Da li kod kupnje tog vozila raditi ugovor sa prodavačem XX ili sa YY koji je naveden u prometnoj i knjižici vozila?

Da li XX dobiva kaznu radi ne plaćanja poreza iz 2003 u slučaju da se radi ugovor s njime?
 
Situacija:
Prodavač XX ima kupoprodajni ugovor sa YY iz 2003, uredno ovjeren od strane javnog bilježnika u 3 primjerka.
No nakon toga nije prenio motor na sebe i nije platio 5% poreza što se u to vrijeme trebalo.....
Motor je odjavljen, prometna i knjižica vozila su kod XX no vlasnik upisan u njima je YY.
Da li kod kupnje tog vozila raditi ugovor sa prodavačem XX ili sa YY koji je naveden u prometnoj i knjižici vozila?

Da li XX dobiva kaznu radi ne plaćanja poreza iz 2003 u slučaju da se radi ugovor s njime?
Tu je neka zavrzlama, sta rade papiri od motora kod vlasnika,a kupac prepisa motor,kako pises da nije prenio motor na sebe,a upisan je kao vlasnik ipak kupac,a papiri kod prodavaoca...mozda mu nije isplatio sve,pa drzi papire...ne kuzim,proispitaj to,ili nisi dobro napisao... ugovor bi se trebao raditi sa vlasnikom sredstva,a to je po napisanom taj YY-kupac,XX,nema nista sa tim,on je bivsi vlasnik,ali papiri su kod njega,ee sad ...
 
Nisi ga razumija.
On kupuje motor od osobe X koja nakon kupovine motora od osobe Y isti na sebe još nije pribacila.

Čisto dobronamjerni savjet: ne moraš baš u svakoj temi na forumu pisat.

😁
 
Situacija:
Prodavač XX ima kupoprodajni ugovor sa YY iz 2003, uredno ovjeren od strane javnog bilježnika u 3 primjerka.
No nakon toga nije prenio motor na sebe i nije platio 5% poreza što se u to vrijeme trebalo.....
Motor je odjavljen, prometna i knjižica vozila su kod XX no vlasnik upisan u njima je YY.
Da li kod kupnje tog vozila raditi ugovor sa prodavačem XX ili sa YY koji je naveden u prometnoj i knjižici vozila?

Da li XX dobiva kaznu radi ne plaćanja poreza iz 2003 u slučaju da se radi ugovor s njime?

Boli te briga jedino ako ti nisi XX pa porez kuca na tvoka vrata 🤣

Kome je u interesu prodat motor rjesit ce zaverzlamu.
Po meni zadnji u knjizici vozila treba sa novim gazdom na tehnicki i probat prepisat.