godina proizvodnje motora

Trebao bi biti, po nekom iso standardu, ali to nije osigurano zakonom, tako da ova kineska verzija ima 0 (nula) za deseti karakter.. Sto bi trebao znaciti invalid/not used. Inace bi za 2019 trebalo biti K, za 2020 L
Na japanskim motorima je uglavnom po standardu.. Jebes mu mater kad sam kupovao 125icu;)

Po kojem ISO standardu bi trebao biti vidljiva godina proizvodnje iz vin broja? Ja sam isto kupio yamahau 2019 godine i uopće se ne
vidi iz VIN broja godina proizvodnje, niti na motoru igdje piše godina proizvodnje. To što su gume iz 2018 uopće ne znači da je motor
proizveden 2018.
 
Deseta znamenka, jednoznamekasta je godina prizvodnje u slucaju postavljaca teme "0" tj. 2020.
 
Yamaha ys je zamjena za ybr. Sve ybr su proizvedene u Kini, a to im u knjižici i piše.
AnteK ti je sve napisao
 
Po kojem ISO standardu bi trebao biti vidljiva godina proizvodnje iz vin broja? Ja sam isto kupio yamahau 2019 godine i uopće se ne
vidi iz VIN broja godina proizvodnje, niti na motoru igdje piše godina proizvodnje. To što su gume iz 2018 uopće ne znači da je motor
proizveden 2018.

čist logički, bez veze, pa naravski.. :mrgreen: (y)
 
Ima na netu više vin detectora pa provjeri.
Meni je Krk moto prodao skuter koji je 2010 a u prometnoj 2012. Kad vidim na polici osiguranja 2010. Ukucam u vin detector kaže 2010. Nazovem Krk moto koji su usput generalni uvoznik za taj skuter kažu nisu znali
 
Ima na netu više vin detectora pa provjeri.

Evo ja sam sada malo igrao igrice sa tim VIN dekoderima. :ROFLMAO: Dakle, neki online decoderi kažu nepostojeći proizvod ili invalidan VIN,
neki daju točne podatke, a jedan potpuno netočne, za godinu dana staru Teneru kažu da je Chevrolet auto. :ROFLMAO: Zanimljivo, ovi koji
daju točne podatke, nijedan ne izbacuje godinu proizvodnje.
 
Hvala vam na pomoci, uspjeli smo se dogovoriti da zamjene motor za novi, sa gumama i oznakama iz 2020.

Rekli su da Yamahe nemaju godinu proizvodnje u VIN-u.
 
  • Like
Reactions: chasingdog
Da,gume je najlakse zamjeniti,bitno da je musterija zadovoljna.
Razlike koje sam primjetio spram starog:
- svjeze kocnice i gume, treba razraditi
- osjeti se svaka rupa na cesti, tvdji za sjest ;)
- gladje kvacilo i gas
- bolji zvuk i torque