Osijek

Status
Not open for further replies.
Meni to iznošenje činjenica izgleda kao da čitam presudu ili policijsko izvješće.
Osobno se ne slažem iznošenjem istih.
Pogotovo ako se te činjenice komentiraju.
Meni je teško napisati i one 2-3 riječi u ovoj temi.
 
Osim ako je ne "zaboraviš" vezati ispod brade... pa od trzaja padne sama prije udara glavom u podlogu... a bilo je poznatih i starih bajkera koji su zbog potcjenjivanja te "sitnice" stradali... jer badave je kaciga ako nije zakopčana na glavi vezicom ispod vrata. I ta činjenica je na očevidu lako utvrdiva.



Dečko ima, dapače, 16 godina, a 17 bi navršio u studenom... kako motocikl je u vlasništvu tvrtke, pitanje odgovornosti bi trebalo prebaciti i na odgovorne osobe koje su mu dale u ruke sredstvo koje - na žalost pokojni - mali, bez dozvole koju još ne može ni imati za Suzuki GSX 250R, nije zakonski spreman i sposoban imati i upravljati... šteta svakog mladog života, ali da se bogatstvo pokazuje i odgoj djece kupuje na taj način, najčešće i ispadne medvjeđa usluga vlastitom djetetu jer roditelj ne zna reći ne... žalosno.

Stvarno ne odgovaram na ovakve stvari ali jel ti čitaš što pišeš? Pa koliki si ti kreten?!
Kažeš nije sposoban, pa neki ni sa 30 nisu sposobni ali eto imaju dozvolu pa su onda opravdani u svim postupcima u prometu? I otkud ti znaš da nije bio sposoban? Jebenim suzukijem od 250 kubika se pokazuje bogatstvo? Pa kretenu ta obitelj mu je mogla priuštiti i mv agustu jer realno mogu ali su uzeli dečku motor od 250 kubika. I nemoj pričati o odgoju i sličnim stvarima ako nemaš pojma o kome pišeš. Ako je netko bio odgojen onda je taj dečko koji je još kao školarac navikao na rad i to mu je bilo normalno.

Kakvih filozofa ima pa to je degutantno. Ajde da su ovo komentari na 24sata ali ovdje... :bac:
 
Dovla, poznaješ ljude pa si ovo shvatio emotivno međutim nije nigdje rečeno da je netko nesposoban niti sam, barem ja osobno, ovo shvatio da se odnosi baš na ove roditelje i ovaj slučaj. To su općenite stvari koje su se događale i događat će se. Mi koji imamo nešto više iskustva s dva kotača imamo jednu percepciju, zakon ima drugu.
 
Komentirao sam točno što je napisano. I to sam quotao. Sve je napisano i rečeno vrlo jasno.

No nebitno više..
 
  • Like
Reactions: amante
U prvom redu, saučešće obitelji i bližnjima...

Izgleda da ovdje radimo ono što inače ne radimo... Da, zakonski dečko nije mogao imati vozačku i smio upravljati ovakvim vozilom. Da je poginuo na traktoru onda bi nekima bilo opravdano? I just for the record @Village jako puno dečkiju, a neki su već i malo starija gospoda na tvom području, je godinama vozilo bez vozačke i neke osobno poznaješ, ja sam se od 8 godine života potucao na 2 kotača, 16 godina, dragi moji, 16 godina sam se vozio bez vozačke na 2 kotača... Toliko je star ovaj dečko... Nema tog zakona, pisanog ili nepisanog, propisa i karmičke odgovornosti koja će spriječiti da ljudi pogibaju, u prometu ili van njega, na motoru, traktoru... Dobri ljudi poginu jer se poskliznu na ledu! Sad ćemo ić reć "e, ali nije imao Geox čizme s protukliznim đonom"???
Pa možete mi ga...

mate je dobro rekao, edukacija i upoznavanje mladih sa prometom bi puno više doprinjela sigurnosti na cestama od nemogućnosti polaganja za npr. M sa 14 godina. Ali isto tako, nemojte zaboravit da je rijetko koja cesta u našoj maloj državici relativno sigurna... A o kulturi ostalih vozača, ima ih krasnih, a ima ih i onih drugih...

Ić nagađat da li se tom djetetu kupovala ljubav, nije uopće stvar ljudi koji ga nisu poznavali, a i totalno je nebitno za ovaj događaj... Ako ovo ne shvaćate, onda nemojte ni komentirat ovakve stvari...
 
kad već bacate komentare, u RIP temi, a ne samo RIP-ujete
(što je meni OK)


napisati ću samo:
promet nije što je nekad bio (osobito gradski) i bez obzira
na bogato iskustvo puno vozača/forumaša, danas je dosta
veća vjerojatnost da se desi najgore (zbog niz razloga; mob.
više vozila, loše auto-škole, ljudi olako shvaćaju promet...)



:confused: momak jednostavno nije imao sreće,
a to se može dogoditi svakome od nas :cool:
 
R.I.P.

Neka ti je laka zemlja....

Za mene svaki ugašeni život na motociklu je podsjetnik koliko opasno živimo mi na 2 kotača i koliko je tanka linija između 'ovog i onog' svijeta....






Mislim da se u ovakvim temama ne bi trebalo dozvolit ovakav tip komentara koji se stalno ponavljaju po 'istim' temama... tema R.I.P. nije tema za svakakve neprimjerene diskusije već tema gdje izražavamo sućut obiteljima i stavljamo članke iz novina vezano za samu nesreću...

Zar nemate moderatore (ili..apeliram na administratora) da se dotičnog opomene na neprimjeran način komunikacije. Ovo govorim kao nekadašnji moderator na jednom forumu gdje sam osobno redovito micala ovakve komentare ili ih premještala u drugu temu...
 
Opomenuo bih ga kad bi znao za što, ovako ga mogu samo zamoliti da ne piše više u RIP temama. (Ne)premještanje teme je moj grijeh, mogao sam, i mogu, ostaviti samo prvi post, zaključati i prebaciti u novu temu ali to smatram besmislenim jer bi u konačnici dobili istu stvar samo centimetar niže na meniju. U jednoj temi smo kao fini a u drugoj komentiramo... Ali ako vam to više odgovara, može.
 
  • Like
Reactions: Village
Ispričavam se svima koji ne vide dalje od nosa i smeta ih istina, kao i neshvaćanje da za svaku nesreću postoji i krivac, kojeg se odjednom ne smije imenovati ili ukazati na njega... Valjda će problem - iz kojega bi svi trebali nešto i naučiti - nestati jer ćemo okrenuti glavu, nećemo razgovarati o uzrocima i posljedicama, zabit ćemo glavu u pijesak i život je odmah ružičast... zato nam i je svima tako i takva je i vlast, ljudi nemaju muda pogledati istini u oči i samo se fura nekakva napušena priča idealizma koja nema veze s istinom i mozgom... na žalost, dok se znalo otvoreno raspravljati o određenim stvarima, sada to odjednom nije slučaj, kao da ukazivanje na nečiji propust znači nepoštovanje prema stradalome, a što je nonsens... jasno, kada se bude pričalo o nekoj situaciji koja nije nekome bliska, onda će pljuvanje, optuživanje i serendanje biti poželjno, dapače obaveza... koja dvoličnost.
 
Stvarno ne odgovaram na ovakve stvari ali jel ti čitaš što pišeš? Pa koliki si ti kreten?!
Kažeš nije sposoban, pa neki ni sa 30 nisu sposobni ali eto imaju dozvolu pa su onda opravdani u svim postupcima u prometu? I otkud ti znaš da nije bio sposoban? Jebenim suzukijem od 250 kubika se pokazuje bogatstvo? Pa kretenu ta obitelj mu je mogla priuštiti i mv agustu jer realno mogu ali su uzeli dečku motor od 250 kubika. I nemoj pričati o odgoju i sličnim stvarima ako nemaš pojma o kome pišeš. Ako je netko bio odgojen onda je taj dečko koji je još kao školarac navikao na rad i to mu je bilo normalno.

Lupetaš gluposti koje nemaju veze sa zakonom, kao i pravilima ponašanja, relativiziraš i pravdaš stvari koje se ne trebaju pravdati, i loše navike i običaje želiš podvesti pod normalno ponašanje - oprosti, ako ćemo o kretenizmu, samo stani pred ogledalo... ti si prvi koji će srati prema nečijoj tuđoj žrtvi kada te bude bolio kurac za njega i nećeš ga poznavati, i prvi ćeš pametovati tko je kriv i zašto... Zakon je takav kakav je, ima debelih razloga zašto se djetetu treba moći reći NE ma koliko dijete navaljivalo, jer njegova želja nije najvažnija, i to se i sada pokazalo na najgori način... motor mu je kupljen sa njegovih 15 godina, sa 16 je poginuo, ako je to tebi "u redu jer svi tako rade", onda samo da ponovim - da, jasno je tko je ovdje kreten. Stoga, kretenu (da se spustim na tvoju razinu), obitelj mu nije trebala uzeti NIŠTA. Ili evtl. ono što njegov uzrast i godine i pripada.

Rekoh neke stvari jer u zakonu postoji kvalifikacija tipa "davanje na uporabu neprimjerenog sredstva", i vjerovao ili ne - isti kurac kao da je djetetu i nekome neovlaštenome dao pištolj da se igra, a ovaj napravio sranje (jer je netko dao nešto na upotrebu nekome tko za to nema zakonske uvjete i to mu je dao svjesno, znajući da ovaj nije dorastao tim stvarima)... onaj tko mu je dao je i odgovorna osoba, tako to zakon gleda, i tako i je, šteta što se to kod nas ne primjenjuje jer je većina zakona ionako mrtvo slovo na papiru, izglasani zato da debosi mogu u EU reći kako mi to imamo i kako smo to "usvojili" (unatoč gubitku sina, u normalnom sudstvu u EU se otac ne bi izvukao za tu kvalifikaciju...)... znam da će mnogima ta usporedba zvučati ekstremno, no htjeli ili ne - to je tako. Doslovno.

Kada budeš shvatio tu razinu - i ti i tebi slični - onda ćeš znati i da u mojem pisanju nema nikakve zlonamjernosti, ali ima želje da pojedini kreteni koji svojoj djeci čine medvjeđu uslugu na taj način ipak shvate da dječje želje nisu najvažnija stvar na svijetu... podigoh četvero djece, ali red se mora znati, možda su i zato svi živi, zdravi i sada odjednom drugačije gledaju na moje tadašnje ponašanje negoli je to bilo prije desetak i više godina... sada kada zrelo mogu sagledavati tu priču, sada ih i ne zanima. Dječjim hirovima ne treba udovoljavati. Bolje da je klinac na mene ljut, nego da je mrtav. A ti se, kretenu, sada čudi i dalje i snebivaj o degutantnosti... i ripaj i pametuj, šteta takvima uopće dati išta, oni su najsretniji u svojim glupostima i samouvjerenjima kako sve znaju najbolje. Moj superpower je baš dizati tlak takvim tupanima sa istinom koju oni ne mogu svariti.
 
tako mi motori.hr :mrgreen:
ako Village slučajno (Bože sačuvaj) naleti na nekoga, tj. neko ga stepe, a
pri tome je imao vezanu kacigu, svu opremu, vozio je 100% po zakonu i još
ne samo da ima vozačku više od bar 30-40 god. već je i donor organa, ali npr.
zbog ivičnjaka mu krcne kičma i ripne, ja ću samo biti tužan i zamišljen :cool:

WTF?
 
  • Like
Reactions: prpa
Zasto se ovog idiota drzi tu i dopusta mu se iznosenje neistina i blacenje nekoga koga uopce ne pozna?! Kreten iznosi izmisljene dezinformacije u rip temi?! Jel moze nize??
To je najgore u svemu, sto danas uglavnom svi mogu dobit djecu i odgajat ih. Jos cetvero. Strasno.
 
R.I.P.
Sve je to tako jer nema odgovornosti i kriterija.
Praznovjeran narod uvijek nađe božanstvo, demona, karmu, sudbinu...... na koga može prebaciti odgovornost, a svi sve znamo jako dobro.
Svi koji se vozimo znamo jako dobro koliko smo bili blizu sranja i koliko puta, koliko malo je dovoljno bilo čega, nepažnje, zamišljenosti, zagledanosti, žmigavac, nogara itd.
Ne treba nikoga i nikome suditi, istina je bolna i često ju je teško prihvatiti i još teže sa njom živjeti, no to je jedini ispravan put.
Svatko može naći bezbroj izlika i opravdanja, no svi znamo što smo u kojem trenutku napravili kad nam se bilo kome nešto dogodilo.
Psihologija mase je zajebana.
 
  • Like
Reactions: Village
Nakon ponovnog čitanja današnjih postova ja i dalje ne mogu shvatiti koji dio vama toliko smeta. Možda da probate razmišljati kao roditelji. Nemam drugu ideju. Moj mali je na pragu ulaska u moto svijet i znam što ga i kako učim, znam o čemu razgovaramo i znam što trebam postići. Hoću li u tome uspjeti, ne znam. I da, radio sam sva moguća sranja koja su se mogla napraviti a zbog nekih i danas plaćam ceh. I upravo to ne želim svom djetetu. Od djece tražimo da budu doma poslušni, da budu dobri u školi, čak i da rade na obiteljskim poslovima kao što je ovdje bio slučaj..... i za to bi trebali biti nagrađeni. Teško ćete me uvjeriti da je netko sam sa 15 godina zaradio za motor ali čak i da je, on sigurno ne živi sam nego s roditeljima koji ga uzdržavaju. I odgajaju. Oni su njegovi skrbnici. Ne zato što je glup nego zato što je dijete. Može biti najvrijednie, najmarljivije i najpametnije ali je i dalje dijete I zbog toga ODGOVARAJU za njegove postupke. Dajte samo to shvatite.
 
Ispričavam se svima koji ne vide dalje od nosa i smeta ih istina, kao i neshvaćanje da za svaku nesreću postoji i krivac, kojeg se odjednom ne smije imenovati ili ukazati na njega... Valjda će problem - iz kojega bi svi trebali nešto i naučiti - nestati jer ćemo okrenuti glavu, nećemo razgovarati o uzrocima i posljedicama, zabit ćemo glavu u pijesak i život je odmah ružičast... zato nam i je svima tako i takva je i vlast, ljudi nemaju muda pogledati istini u oči i samo se fura nekakva napušena priča idealizma koja nema veze s istinom i mozgom... na žalost, dok se znalo otvoreno raspravljati o određenim stvarima, sada to odjednom nije slučaj, kao da ukazivanje na nečiji propust znači nepoštovanje prema stradalome, a što je nonsens... jasno, kada se bude pričalo o nekoj situaciji koja nije nekome bliska, onda će pljuvanje, optuživanje i serendanje biti poželjno, dapače obaveza... koja dvoličnost.

Sjetimo se onog klinca koji je sa KTMom negdje na moru ubio curicu koja je hodala pored ceste, na zebri ili tako nešto... treba li stvarno vaditi teme iz naftalina i komentare koji su onda bili postani? Samo i isključivo jebena licemjernost.
 
Lupetaš gluposti koje nemaju veze sa zakonom, kao i pravilima ponašanja, relativiziraš i pravdaš stvari koje se ne trebaju pravdati, i loše navike i običaje želiš podvesti pod normalno ponašanje - oprosti, ako ćemo o kretenizmu, samo stani pred ogledalo... ti si prvi koji će srati prema nečijoj tuđoj žrtvi kada te bude bolio kurac za njega i nećeš ga poznavati, i prvi ćeš pametovati tko je kriv i zašto... Zakon je takav kakav je, ima debelih razloga zašto se djetetu treba moći reći NE ma koliko dijete navaljivalo, jer njegova želja nije najvažnija, i to se i sada pokazalo na najgori način... motor mu je kupljen sa njegovih 15 godina, sa 16 je poginuo, ako je to tebi "u redu jer svi tako rade", onda samo da ponovim - da, jasno je tko je ovdje kreten. Stoga, kretenu (da se spustim na tvoju razinu), obitelj mu nije trebala uzeti NIŠTA. Ili evtl. ono što njegov uzrast i godine i pripada.

Rekoh neke stvari jer u zakonu postoji kvalifikacija tipa "davanje na uporabu neprimjerenog sredstva", i vjerovao ili ne - isti kurac kao da je djetetu i nekome neovlaštenome dao pištolj da se igra, a ovaj napravio sranje (jer je netko dao nešto na upotrebu nekome tko za to nema zakonske uvjete i to mu je dao svjesno, znajući da ovaj nije dorastao tim stvarima)... onaj tko mu je dao je i odgovorna osoba, tako to zakon gleda, i tako i je, šteta što se to kod nas ne primjenjuje jer je većina zakona ionako mrtvo slovo na papiru, izglasani zato da debosi mogu u EU reći kako mi to imamo i kako smo to "usvojili" (unatoč gubitku sina, u normalnom sudstvu u EU se otac ne bi izvukao za tu kvalifikaciju...)... znam da će mnogima ta usporedba zvučati ekstremno, no htjeli ili ne - to je tako. Doslovno.

Kada budeš shvatio tu razinu - i ti i tebi slični - onda ćeš znati i da u mojem pisanju nema nikakve zlonamjernosti, ali ima želje da pojedini kreteni koji svojoj djeci čine medvjeđu uslugu na taj način ipak shvate da dječje želje nisu najvažnija stvar na svijetu... podigoh četvero djece, ali red se mora znati, možda su i zato svi živi, zdravi i sada odjednom drugačije gledaju na moje tadašnje ponašanje negoli je to bilo prije desetak i više godina... sada kada zrelo mogu sagledavati tu priču, sada ih i ne zanima. Dječjim hirovima ne treba udovoljavati. Bolje da je klinac na mene ljut, nego da je mrtav. A ti se, kretenu, sada čudi i dalje i snebivaj o degutantnosti... i ripaj i pametuj, šteta takvima uopće dati išta, oni su najsretniji u svojim glupostima i samouvjerenjima kako sve znaju najbolje. Moj superpower je baš dizati tlak takvim tupanima sa istinom koju oni ne mogu svariti.


Ti si samo dokaz da abortus apsolutno treba biti dozvoljen

Bezlicno iskompleksirano smece koje uziva u svojoj samoproglasenoj vaznosti
Znaci maleni iskompleksirani covjeculjak bez empatije integriteta i moralnih kocnica sta moze protumaciti kao psihopat

Zalosno je sta ti kao tako duboko poremecena osoba vjerovatno radis u nekoj drzavnoj sluzbi sta je jos poraznija cinjenica
Ti imas superpower samo ispred zrcala i tipkovnice a zbog takvih poput tebe forumi i jesu idealan virtualan svijet gdje mozes biti veli, snazan i inteligentan a
u stvarnosti nema hrabrosti sam preci ulicu

Igras se sa osjecajima ljudi jer ih sam nemas

Kao sto sam rekao ti si samo otpad i nista drugo
 
  • Like
Reactions: e39
Status
Not open for further replies.