Novi stacionarni radari

neću obarati jer mi se neda s tim jebati, bmk za kategoriju, ali da li se isplati tražiti smanjenje kazne koja je ionako minimalna za navedeno nedjelo?? znači nekažnjavan, teška materijalna situacija, bla bla..da li u slučaju da sud odbaci prigovor ostaje opcija 2/3 ili onda treba platiti punu tarifu??
 
a ne znam, ali
iz mog iskustva, ako ima bar nekih olakotnih okolnosti,
prema neviđenim smjernicama, sudac uvijek ublaži ono od MUP-a :)

.da li u slučaju da sud odbaci prigovor ostaje opcija 2/3 ili onda treba platiti punu tarifu??
pa neće, ako je formalno dobar, (mora odlučiti)
ali zbog onog "A1", možda MUP napravi; ispravak
 
:unsure: po logici, ako se žalba odbije ostaje važeća izvorna presuda pa može ići 2/3.
 
:unsure: sad,
da ti napišem:
ne spominji to MUP-u (A1), jer oni će ako je prigovor formalno OK, samo proslijediti,
tko zna što bude :mrgreen:
 
da, tak si i ja mislim, ništ, pošaljem pa što bude bit će, ak ništa, odgodim egzekuciju za koji tjedan ili mjesec.. :mrgreen: naravno da neću, nisam blesav, kategorija mi nije ni bitna, ionako ću se voziti dok bude mi se vozilo..
 
problem ti je sto ovo za vozacku u vecini slucaja ne stupa odmah na snagu, nego zna proci par mjeseci, tako da se nemoj cuditi ako budes pauzirao mozda i do sredine a ne pocetka iduce sezone..
U rjesenju koje sam dobio, pise da krece 8 dana od pravomocnosti rjesenja, sto je po nekoj matematici od 31.10, sto mi je sasvim OK. Vidjet ćemo na proljeće jel odrađena kazna. :)
 
Od ovog ljeta zasad dobio 3 kazne iz 3 županije, s obzirom da sam bio posjetio još dvije sav treperim kad vidim poštara :mrgreen:
:ROFLMAO::LOL:
znaci, jos jedan jelen kao i ja :mrgreen:
dakle, pocasio sam vukovarsko srijemsku, zagrebacku i sisacko moslavacku :mrgreen:

kad vidim obavjest postara da imam posiljku, pozelenim .... :sick:🤣

btw, skola je naucena, tablica u torbu
 
neću obarati jer mi se neda s tim jebati, bmk za kategoriju, ali da li se isplati tražiti smanjenje kazne koja je ionako minimalna za navedeno nedjelo?? znači nekažnjavan, teška materijalna situacija, bla bla..da li u slučaju da sud odbaci prigovor ostaje opcija 2/3 ili onda treba platiti punu tarifu??

Teško će se ovdje moći primijeniti odredbe o ublažavanju kazne, ali uvijek vrijedi probati.
Krivu kategoriju ne spominji. Nije loša stvar da ti ostane A uredna.
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
poslao prigovor, ako prođe, prođe, ako ne, jebiga..javim ishod :mrgreen:
a od iduće godine ćemo pametnije, sve te gluposti preklopne u smeće, a tablice pod sjedala
 
Jesu li povečali kaznu za skinutu pločicu?
 
Jesu li povečali kaznu za skinutu pločicu?
nisu
moja je bila preklopljena, ali kako sam se vozio se malo okrenula i jbga...a opet bolje i tako nego da sam stao pa eventualno rasprava, izvanredni..zato iduće godine sve legala na svim motorima, nedamise to više..
 
Nisu još,

Nisu, ako imaš SVE osim pločice 300kn, ako nemaš cijeli rep 1000-2000kn
rep nema veze sa pricom, vec propisani nosac tablice sa katadiopterom, ispravnim kutem, ...

nije tesko, google: Zakon o sigurnosti prometa na cestama :)

č 236 st 7 - 1.000 - 2.000kn (pola na licu mjesta) krivi nosač, pod repom, nemas katadiopter, ...
č 244 st 7 - 300 kn (150 kn na licu mjesta) - nemas tablicu ali imas sve ispravno :)