Novi stacionarni radari

Ok to bez pločice, kako su onda uhvatili onog momka u Splitu što je prolazio kroz crvena svjetla itd? Pretpostavljam da je bio dovoljno pametan da skine tablu.

Što je s naljepnicom s tehničkoga? Navodno ove nove kamere idu do 20 megapiksela i mogu pročitati broj s tehničkog sa te naljepnice.
 
a baš :mrgreen:

zato sam davno napisao, ako imaš nešto jače i baš namjerno
stalno radiš gluposti, već sutra si, predmet policijskih priča tipa:

"znamo mi njega, ali čekamo da se sam syebe"


...ljudi koji su odgovorni i koliko/toliko OK, drže sustav naplate funkcionalan :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: MOONSHIELD
...Što je s naljepnicom s tehničkoga? Navodno ove nove kamere idu do 20 megapiksela i mogu pročitati broj s tehničkog sa te naljepnice.

neću napisati da su to bajke, kad ne znam
a i svaki puta vjetar mi to odlijepi odmah iza tehničkog,
jer zna kako je ne mogu organski svariti na motoru :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: diesel power
Ok to bez pločice, kako su onda uhvatili onog momka u Splitu što je prolazio kroz crvena svjetla itd? Pretpostavljam da je bio dovoljno pametan da skine tablu.

Što je s naljepnicom s tehničkoga? Navodno ove nove kamere idu do 20 megapiksela i mogu pročitati broj s tehničkog sa te naljepnice.

Sam je rekao u videu da je netko skinuo njegove stare snimke s You Tube i predao policiji pa su ga pozvali u postaju.
I tada je na putu tamo opet napravio hrpu prekršaja u 24 min.
Ja sam slično prijavio par ljudi i dobio odgovor da ih čekaju u gradu.

Trazi drugu naljepnicu na tehnickom pa je zalijepi gdje zelis.
 
Last edited:
Volio bi vidit kameru tog tipa koja ima tako kratku ekspoziciju da bi uhvatila brojke na naljepnici vozila u kretanju obzirom na kolicinu svjetlosti koja je dostupna, megapikseli nis ne znace sami po sebi.

Btw, moja naljepnica je istaknuta od kad postoje. Nikad dobio kaznu na temelju toga, kamere ne dozivljavam ako znam da im prilazim (svakodnevno)
 
  • Like
Reactions: diesel power
U rjesenju koje sam dobio, pise da krece 8 dana od pravomocnosti rjesenja, sto je po nekoj matematici od 31.10, sto mi je sasvim OK. Vidjet ćemo na proljeće jel odrađena kazna. :)

To je onda ok i logicno, a ne kao prije da ljudi cekaju po nekoliko mjeseci da dodje rijesenje od kada im tece zabrana.. (y)
 
Jesu li povečali kaznu za skinutu pločicu?

Nisu, ali te uz veću kaznu mogu poslati i na izvanredni tehnički ako vide da, kao što je već rečeno, nije po propisu nosač tablice ili bilo što drugo na motoru. To odmah povlači i to da sa svojim vozilom ne možeš nastaviti daljnju vožnju jer je tehnički neispravno.
 
jucer poslao preporucenu postu u PP Biograd,napisao svoje podatke da sam ja..nisam htio riskirat..sad cekam...

al to kaj netko veli,vidim postara....pozelenim 🤢

a tek kako otvaram postanski sanducic.....🥺
 
rep nema veze sa pricom, vec propisani nosac tablice sa katadiopterom, ispravnim kutem, ...

nije tesko, google: Zakon o sigurnosti prometa na cestama :)

č 236 st 7 - 1.000 - 2.000kn (pola na licu mjesta) krivi nosač, pod repom, nemas katadiopter, ...
č 244 st 7 - 300 kn (150 kn na licu mjesta) - nemas tablicu ali imas sve ispravno :)

Moraju katadiopteri biti na repu ili mogu biti i na vilici?