Benelli 752S

Zanimljiv, definitivno, neće bit preskup, nije neki divlji motor, mislim da će ukoliko servisna/prodajna mreža bude imalo razvijena bit prodavan ekipi koja će htjet "velik" motor koji je malo drukčiji za otić na kavu...
 
da, ali u hr sigurno ne, neprovjereni stroj proizvođača koji ionako slovi kao nepouzdan, a sada su ga još kupili i kinezi :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: hondimir
rekao bi da je upravo suprotno, većina tih novijih jeftinih modela daje više osjećaj plastike nego je to bilo na jeftinim modelima pred 10-15 godina, fz6, hornet, z750, gsr i sl.
što se pouzdanosti tiče, nisu mi zanimljivi pouzdani motori :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: josip.vg
prošlo je doba jeftine plastike, sad bi u stvari i mogao biti pouzdan ;)

Meni se osobno ne daje 50-60 000kn za "mogao bi", "možda". Kao i onaj Fantic, napumpali su cijenu blingy komponentama, a štede na jedninom mjestu na kojem se štediti ne smije - agregatu.
 
  • Like
Reactions: MOONSHIELD
Meni se osobno ne daje 50-60 000kn za "mogao bi", "možda". Kao i onaj Fantic, napumpali su cijenu blingy komponentama, a štede na jedninom mjestu na kojem se štediti ne smije - agregatu.


Sta se tice Fantica mogu ti reci da onaj agregat je meni osobno iznenadjenje i kako radi i kako ide i koliko je elastican
Ugladjeni je od Minarelli 660 agregata ( njega vozim svaki dan pa mogu dati relativno objektivan sud )
Sada kolika je trajnost te masine ja ne mogu reci ali valjda da se raspadaju nesto bi se vec culo o tome

Na zalost posto mi zivimo u zemlji obilja i prosperiteta vise je nego razumljivo da ljudi nisu bas voljni se upustati u eksperimente tipa "mogao bi"
kao sta si napisa samo mislim da filozofija jeftinih raspadajucih agregata vise ne prolazi pa i kitajci moraju sloziti relativno trajan i pouzdan stroj
 
  • Like
Reactions: diesel power
Meni se osobno ne daje 50-60 000kn za "mogao bi", "možda". Kao i onaj Fantic, napumpali su cijenu blingy komponentama, a štede na jedninom mjestu na kojem se štediti ne smije - agregatu.
kineski mobiteli imaju iste procesore, memoriju, ekran, bateriju kao i razvikani brendovi, ali su i dalje barem 20-30 posto jeftiniji (iako i tamo ima brendova koji su već dugo na tržištu), samo primjera radi
ovdje su odma u startu izjednačili cijene s provjerenim japancima
 
Sta se tice Fantica mogu ti reci da onaj agregat je meni osobno iznenadjenje i kako radi i kako ide i koliko je elastican
Ugladjeni je od Minarelli 660 agregata ( njega vozim svaki dan pa mogu dati relativno objektivan sud )
Sada kolika je trajnost te masine ja ne mogu reci ali valjda da se raspadaju nesto bi se vec culo o tome

Na zalost posto mi zivimo u zemlji obilja i prosperiteta vise je nego razumljivo da ljudi nisu bas voljni se upustati u eksperimente tipa "mogao bi"
kao sta si napisa samo mislim da filozofija jeftinih raspadajucih agregata vise ne prolazi pa i kitajci moraju sloziti relativno trajan i pouzdan stroj

Na laganoj šasiji, s malom ukupnom masom, nije ni čudno da je agregat prpošan. Meni je pouzdanost i predvidljivost vlasništva bitna. Koja je šansa da će me zajebat, 1%, 5%, 10%, ...S japancima i evropljanima, možeš donekle procijenit pa kalkulirat, s nečim kineskim, trenutno teško. Uzorak prodanih je premal i vani, tradicija agregata veće zapremine nepostojeća. Zato po meni ne opravdava cijenu, za te pare, da moram, sv650 bi uzeo bez razmišljanja. Živim manje više vani, nisu ni tu ljudi osobito ludi za bacanjem love, zapravo su racionalniji nego mi. Prolazi kvaliteta i pouzdanost.

kineski mobiteli imaju iste procesore, memoriju, ekran, bateriju kao i razvikani brendovi, ali su i dalje barem 20-30 posto jeftiniji (iako i tamo ima brendova koji su već dugo na tržištu), samo primjera radi
ovdje su odma u startu izjednačili cijene s provjerenim japancima


Što je u slučaju elektronike još nepotrebnije, jer utjecaj radne snage ilitiga 'craftmanship' je nebitan, budući da je process automatiziran, za razliku od proizvodnje mehaničkih sklopova...
 
  • Like
Reactions: MOONSHIELD
Koji debilizam, kako ozbiljno shvatit test nekog tko mora sa papira procitat par stvari o motoru i napomenut da ima felge 17...gle ja mislio imat ce 16/18 ko motori iz 80ih


Motor izgleda ok, al kinez po cijeni japanca, ne hvala
 
  • Like
Reactions: Branko-ST
Za svoje novce neka svatko vozi sta hoce

samo onda moras bit svjestan da ga neces prodat polovnog tek tako jer nema bas puno ovaca :ROFLMAO: