Nosač za mobitel!

Kad je vec tema o nosacima. Jel itko ima problema s mobitelon zbog vibracija ? Cita san po netu kako se masu ljudi zali, bas za moj model kako ode kamera tocnije stabilizacija nakon montiranja na volan. Itko ima iskustva s tim ?

Vibracije mogu smetat mehanizmu za autofokus kod kamera, između ostalog. Moj stari Galaxy A3 je imao povremeno smetnje u autofokusu, samo čuješ klik i mutno i nema autofokusa do restarta. Sada je li to bilo zbog tog što je bio ponekad bio par sati na dan na volanu ili ne.. tko će znat.. LG prije njega i Huawei nakon njega nisu imali nikakvih problema, ali su i plastični a on je bio stakleno metalni pa možda i to ima efekt.. Isprobaj :D
 
Trebao bih gumu iz priloga.

eBay kaže da je cijena 50kuna + 75 kuna dostave. :LOL:
AliExpress kaže da je cijena 5 kuna + 0 kuna dostave. (y)

Nešto sam pročitao da od 1.1. uvode carine na sve pošiljek iz Kine. Da li se još uvijek pošiljke iz Kine normalno dostavljaju, bez carine, ako je vrijednost ispod 140 kuna?

Eventualno, zna li netko gdje bih u Europi mogao kupiti taj gumeni držač a ne plaćam ovu magareću cijenu?
 

Attachments

  • s-l500.jpg
    s-l500.jpg
    20.6 KB · Views: 38
došle i neke gluposti sa Alija prije par dana, sve normalno
čak je došlo i dosta brzo, nekih 10tak dana...valjda ekipa manje naručuje iz kine
 
  • Like
Reactions: ZoltanBB
Trebao bih gumu iz priloga.

eBay kaže da je cijena 50kuna + 75 kuna dostave. :LOL:
AliExpress kaže da je cijena 5 kuna + 0 kuna dostave. (y)

Nešto sam pročitao da od 1.1. uvode carine na sve pošiljek iz Kine. Da li se još uvijek pošiljke iz Kine normalno dostavljaju, bez carine, ako je vrijednost ispod 140 kuna?

Eventualno, zna li netko gdje bih u Europi mogao kupiti taj gumeni držač a ne plaćam ovu magareću cijenu?
To sa naplatom pdv-a kreće od druge godine i to mislim od 01.09.2021.
 
  • Like
Reactions: ZoltanBB
Kad je vec tema o nosacima. Jel itko ima problema s mobitelon zbog vibracija ? Cita san po netu kako se masu ljudi zali, bas za moj model kako ode kamera tocnije stabilizacija nakon montiranja na volan. Itko ima iskustva s tim ?

Mobiteli koji imaju OIS (optičku stabilizaciju leće u kameri/kamerama) znaju imat problema zbog vibracija koje se prenose preko nosača. Ja iman kantu od mobitela staru 4 godine tako da me to ne brine, ali Quadlock ima adapter tj. međunosač koji eliminira vibracije.
 
Na starom mobitelu ( huawei p10) mi je umrla kamera zbog vibracija. Ali njega sam dosta imao na nosacu..
Danas sam skuzio da mi se isto desilo i sa p30, nakon 100tinjak km. Od toga je nekih 60km bilo makadama.
Na cesti vjerujem da nebi bilo nista, ali makadam i kineski nosac mobitela nisu dobra kombinacija.
 
Ja sam do sada koristio Ultimateaddons nosač i kučište i bio sam vrlo zadovoljan iako je malo skuplji u startu. Sad sam uzeo novi iphone a kako Ultimateaddons još nije izbacio za njega kučište, razmišljam o onakvoj torbici kakvu prodaju u Novema Nova. Dvije stvari me brinu; vibracije i pristup tipkama za glasnoću. Koliko vam ta torbica da ublažava vibracije, jel netko imao problema s autofokusom?
 
Ja sam do sada koristio Ultimateaddons nosač i kučište i bio sam vrlo zadovoljan iako je malo skuplji u startu. Sad sam uzeo novi iphone a kako Ultimateaddons još nije izbacio za njega kučište, razmišljam o onakvoj torbici kakvu prodaju u Novema Nova. Dvije stvari me brinu; vibracije i pristup tipkama za glasnoću. Koliko vam ta torbica da ublažava vibracije, jel netko imao problema s autofokusom?
Ako misliš na ovu s prethodne stranice nema pristupa tipkama za glasnoću.
Vibracije hmmm, nije čvrsta cijelom površinom poleđine samo dijelom gdje se lovi za nosač. Ima spužvaste uloške 2 komada deblji i tanji koje postaviš iza moba da bolje prrione za prednju stranu.
Za autofokus nemam pojma.
 
Nakon proučavanja odlučio sam se na malo skuplju varijantu, dostupne su sve tipke, bez vibracija i bez antivibracijskog modula. SP Connect.
 

Attachments

  • 1619558447337.png
    1619558447337.png
    1.1 MB · Views: 0
  • slika_2021-04-27_232241.png
    slika_2021-04-27_232241.png
    817.9 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: Spori