Harley davidson street 750 ili Honda rebel 500

matej123

New member
Pozdrav,

Ukratko o meni, mladi sam vozac, imam polozenu A2 kategoriju, i protekle 2 godine vozim Kawasaki ninju 250r. Shvatio sam da jurilice nisu moj stil i ove godine ili slijedece uzeo bi neki chopper, jer vise uzivam u laganim voznjama.

Kao što sam naslov kaze razmisljam o ova dva navedena motora, no nisam siguran koji uzeti, pa me zanima mišljenje iskusnijih vozača, da vi birate između ta dva koji bi odabrali i zasto? Zanimaju me svi aspekti, opcenito o proizvođacu iskustva, cijene servisa , odrzavanja, ugode u voznji (volio bih s njime moci proci cijelu RH), mogucnosti proširenja i nadograda (konkretnije volio bi imati više ručke na motoru, nesto u smislu T- handlebara ) i sve sto vam padne napamet. Svako mišljenje je dobro došlo! Unaprijed hvala ! :)
 
Nisam probao vozit ni jednoga pa ne znam koji ima bolje performanse ili je udobniji,ali da ja biram između ta dva,kupio bi Hondu jer je jeftinija, lakša, pretpostavljam da nije puno slabija (nisam ziher,al mislim da Honda ima oko 45 konja,a HD oko 55-60), a i japanska vozila imaju reputaciju najkvalitetnijih.
 
imas sad i rebel 1100, motor od africe twin.
kod nas ce ga cijenit oko 11 000.
biti ce i verzija sa DCT.
 
Sve je stvar kolko love imaš... Za ovog "malog" Harleya ne znam pouzdane brojke, ali u načelu, sigurno te Honda ispada jeftinija u eksploataciji a i plus rega košta manje... Ja da mogu, kupio bi Fat Boba, ali nemam pa mi pomaže to kaj mi takav tip motora nije na listi prioriteta...
 
Sve je stvar kolko love imaš... Za ovog "malog" Harleya ne znam pouzdane brojke, ali u načelu, sigurno te Honda ispada jeftinija u eksploataciji a i plus rega košta manje... Ja da mogu, kupio bi Fat Boba, ali nemam pa mi pomaže to kaj mi takav tip motora nije na listi prioriteta...

Nije aspekt novca, bitno mi je da kad uzmem nesto da sam s time zadovoljan barem neko naredno vrijeme, nije mi problem pricekat duze da se skupi
 
Nisam probao vozit ni jednoga pa ne znam koji ima bolje performanse ili je udobniji,ali da ja biram između ta dva,kupio bi Hondu jer je jeftinija, lakša, pretpostavljam da nije puno slabija (nisam ziher,al mislim da Honda ima oko 45 konja,a HD oko 55-60), a i japanska vozila imaju reputaciju najkvalitetnijih.

Hvala na odgovoru, isto kao sto sam prije odgovorio, nije mi problem novac, samo cu pricakati duze da se skupi kolicina, bitno mi je da sam zadovljan s onim sto uzmem
 
Kako si shvatio da jurilice nisu tvoj stil?

Vozio sam se na Harleyu i jednostavno se zaljubio, a kao sto sam i napisao, vise mi odgovara neki lezerniji stil voznje i volio bi se voziti na duze rute kao sto sam napisao, a na ninji polozaj tijela nije bas najugodniji za to
Nikad nisam ni planirao ostati na ninji koju sam kupio in the first place, to mi je ulazni motor u svijet motociklizma
 
Gle, ako ti lova nije problem, i stilski ti odgovara, odi na Harleya... Koliko god ih tko volio ili ne volio ,ima nešta u toj pojavi.... Ako ništa drugo, ispunjavat će te srećom dok ga gledaš u garaži, Harleyi imaju tu auru oko sebe...
 
  • Like
Reactions: martinx and ODST
Da, čudno, veličinu vozača nitko ne uzima u jednadžbu..

Pogledaj uz te bezlične, i neki trijumf tvin.
 
Stavi na ninju guvernal od apn4,namjesti gas do pola da nemoze vise i eto ti lezerne vonje ko na tim govnima
 
honda je dosta niska pa je visokim vozačima nebi preporučio. Za tvoju visinu je ok. Honda je osjetno uglađenija od amerikanca i bolje izrađena. Pogledaj si i kawu vulcan 650 koji je tu negdi po stilu.