Izgorio muzej motocikala

*Brzi*

Active member
:oops::cry::cry::cry:

U ponedjeljak ujutro u muzeju motocikala u Hochgurglu (četvrt Imst) izbio je požar. Muzej s povijesnim motociklima vjerojatno će biti totalni gubitak, rekao je zapovjednik vatrogasaca Matthias Klotz.

 
A loša što svaki taj stari vrijedi kao cijelo parkiralište novih...

Očito su protupožarne mjere, od sprinklera pa nadalje, bile nepoznanica...
 
Šteta.Nije mi jasno zakaj nisu imali neke protupožarne uređaje,ili bar protupožarni aparat i nekoga tko bi mogao na vrijeme reagirat (zaštitara, mehaničara koji motore održava...).
 
Zajebavamo se ali ovdje se radi o stvarno neprocjenjivoj šteti, 230 oldtimera je jako puno... Još pod pretpostavkom da se, s obzitrom na muzej, radilo o besprijekornim originalima.
 
Po ovome vidljivome u videu, imam dojam da smo single handedly izgubili cjelokupnu povijest motociklizma... pogledaj samo ove meseršmite u top stanju...
 
Ova nesreća me sad podsjetila... kad smo bili na maturalnom putovanju u nekom bauljanju negdi tamo, slučajno smo par kompića i ja naletili na neki privatni mali muzejčić, sa nekim čikom... Na žalost ne sjećam se mjesta, ali bilo je ili u blizini Kraljevdvora ili Kladnog... Uglavnom, poprilično zgodan plac, čak je bio i neki sidecar i par Tomosa unutra, sjećam se da je čika bio oduševljen što smo iz Hrvatske (veliki fan Juge i Tita je bio), čak nam ni ulaznice nije naplatio...

Anyway, možda da otvorimo neku temu gdje bi se sabrala mjesta poput ovih, pa da napravimo kartu!? Kad ekipa putuje da zna navratit, ili recimo koncipirat putovanje oko toga, osobno bi mi proć 2-3 takva mjesta bila veća fora od gledanja nekog brda u nekoj pripizdini...
 
  • Like
Reactions: *Brzi* and hondimir
Dobra bi ta tvoja karta bila, niti znaš di si bia ni kako se zove muzej!
Frajeru, to je bilo pred 10 godina i bio mi je cca 5-ti dan pijanstva za redom, ne znam kak se kolega koji sjedi do mene na poslu zove, a radim s čovjekom već dulje vrijeme...
 
uf, izgleda ko za noć veštica...

a ova druga Imperija uzvraća udarac, baš pogodili stanicu pobunjenika na snježnom planetu.
 

Attachments

  • 2021-01-21 15_42_22-Feuer verschlingt Millionen Euro_ Motorradmuseum im Ötztal abgebrannt - n-...png
    2021-01-21 15_42_22-Feuer verschlingt Millionen Euro_ Motorradmuseum im Ötztal abgebrannt - n-...png
    1.1 MB · Views: 70
  • 2021-01-21 16_00_38-Motorrad-Museum am Timmelsjoch ausgebrannt – ALPENTOURER.png
    2021-01-21 16_00_38-Motorrad-Museum am Timmelsjoch ausgebrannt – ALPENTOURER.png
    268.5 KB · Views: 75
  • Like
Reactions: Putnik_36