Putovanje : 1800 km za 4 dana....

Naucio sam se u medjuvremenu i ja pameti :mrgreen: Sada putujem iskljucivo u mesh-u. (y)Ali i to je mac sa dvije ostrice. Ako su visoke temperature, brze te susi i gubis znoj, pa zacas dehidriras ako ne pazis

Ne bih se složio. Nedavno sam uzeo novu kožnu perforiranu jaknu baš zato da se pokušam ponovno priviknuti na kožu u ljetnim vrućinama. Mislim da neću uspjeti ali nema veze :mrgreen: , pišem to u kontekstu da su sve moje vožnje do mora zadnjih 5-6 godina bile u meshu na 35+ stupnjeva i niti jednom se nisam ni najmanje uznojio. A inače se cijedim ko limun. Mesh rukavice, mesh jakna i ispod obavezno sportska majica protiv znojenja dugih rukava.
Pričam o opremi na slici, danas ima dosta koža-mesh kombinacija a to baš i nije nešto prozračno.
 

Attachments

  • Screenshot_20190419-164300_Photos.jpg
    Screenshot_20190419-164300_Photos.jpg
    126.8 KB · Views: 94
  • Like
Reactions: StickyFingers
Jebate, tu na sliki si oblečen kak oni iz američkih filmova...

P.S. da, Mesh je za ljeto super, osobno ga nemam, ali vidim da ekipa koja ga fura, malo drukčije doživljava vožnju nedjeljom na +35..
 
Morel nama nepismenim zemama objasnjenje sta je to Mesh 🏹
 
Ne bih se složio. Nedavno sam uzeo novu kožnu perforiranu jaknu baš zato da se pokušam ponovno priviknuti na kožu u ljetnim vrućinama. Mislim da neću uspjeti ali nema veze :mrgreen: , pišem to u kontekstu da su sve moje vožnje do mora zadnjih 5-6 godina bile u meshu na 35+ stupnjeva i niti jednom se nisam ni najmanje uznojio. A inače se cijedim ko limun. Mesh rukavice, mesh jakna i ispod obavezno sportska majica protiv znojenja dugih rukava.
Pričam o opremi na slici, danas ima dosta koža-mesh kombinacija a to baš i nije nešto prozračno.

Nisi se oznojio zato sto ti nije bilo vruce, nego zato sto je sve odmah isparilo sa tebe. :) ja sam suh ko barut kada skinem mesh jaknu sa sebe, ali isto tako sam i dehidriran. Najbolje se vidi kada stojis malo na vrucini, oznojis se, krenes i vidis kako te sve lijepo hladi i onda za par minuta nije vise tako izrazeno (ispario znoj). Ja u meshu samo putujem (lagana voznja), a za lokalne, jednodnevne, brze voznje od par sati samo koza. To ukljucuje i jednodnevne izlete npr do mora. Strpim se sa vrucinom. Ispod uvijek nosim od Rukka-e tehnicku "antiznoj" majicu dugih rukava (y)

Morel nama nepismenim zemama objasnjenje sta je to Mesh 🏹

Propuh jakna :mrgreen: Tekstilna sa panelima koji su zapravo sitna mreza kroz koje zrak slobodno puse. Imas i dalje kakvu takvu zastitu, ali je osjecaj voznje kao da vozis u majici kratkih rukava
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Mocippaldi
Nisi se oznojio ne zato sto ti nije bilo vruce, nego zato sto je sve odmah isparilo sa tebe. :) I ja sam suh ko barut kada skinem mesh jaknu sa sebe, ali isto tako sam i dehidriran.

Na takvim temperaturama nastojim motor "pripremiti" a opremu držim u klimatiziranom prostoru gdje se i obučem. Kad takav krenem, a uglavnom se radi o D1, na pumpi u Korenici ne da nisam žedan nego eventualno uzmem sladoled čisto da mogu reći da sam nešto stavio u sebe. Vozio sam dugo hard enduro, znam osjećaj dehidriranosti i iako nisam od onih koji puno piju eksanje litre gemišta mi nije bilo strano.:mrgreen:
 
Imam koznjak ko sito, nikad vise :poop: za reume dusu dao, znojis se isto ko i u obicnom a puse :mrgreen:
 
Kad je malo hladnije staviš ispod tanki windstoper prsluk, taman ulazi nešto zraka a ne puše previše. :) Ja sam prestao kupovati opremu za zimu, samo za skuter.
 
Ne znam dal si vozio tako nešto, ali vožnja do 80 spavanac, najljepše ga vozit između 80 i 120, a ubrzanje do stotke je 8s, slično kao i scarabeo 500 koji sam vozio samo što mu je krajnja brzina 20 viša, ovaj ide 140, i s lakoćom postiže krajnju brzinu

Nedaj se ti preplašiti. Ja sam s Beverly 350 puno puta odradio 400-500km turu u danu i bez problema drugi dan ponovo vozio. Oni koji nisu vozili maxi skutere nemaju pojma koliko su i oni sposobni držati visoke prosjeke na otvorenoj cesti. Glavna razlika na lokalnim cestama je među ubrzanja kod pretjecanja jer tu motori veće kubikaže jednostavno imaju prednost. Dakle put je izvediv samo je pitanje koliko ćeš imati vremena za uživati u nekim pogledima a koliko ćeš vremena gledati na sat i prolazna vremena - isto bi ti rekao da ideš s bilo kojim motorom. Uzmi si još koji dan i vozi koliko ti se bude dalo. Ja sam obišao ZG - DU - PU - ZG ali sam booking radio tek iza ručka kad bi vidio koliko mi se da voziti u drugom dijelu dana. Good luck!
 
  • Like
Reactions: dilbert
Naucio sam se u medjuvremenu i ja pameti :mrgreen: Sada putujem iskljucivo u mesh-u. (y)Ali i to je mac sa dvije ostrice. Ako su visoke temperature, brze te susi i gubis znoj, pa zacas dehidriras ako ne pazis
Ovo za dehidraciju je točno osobito kada su cijelodnevne vožnje u pitanju ali tada su i pauze češće pa se nije problem hidrirati.
Osobno mi je to manji problem nego kad se oznojiš a znoj ne može isparavati zbog jakne pa kud ti je vruće kud ti prijeti toplotni udar:mrgreen:
 
mala promjena plana:

1. dan Varaždin - Umag 370 km
2. dan Umag-Poreč -Rovinj-Pula-Labin-Rijeka -Krk 240km
3. dan Krk-Split 350 km
4. dan Split-Dubrovnik 230 km
5. dan Dubrovnik-Sarajevo-Županja 420 km
6. dan Županja-Ilok-Vukovar-Varaždin 400 km

sve zajedno oko 2000 km
ili obrnuti smjer.........
 
  • Like
Reactions: Dene
mala promjena plana:

1. dan Varaždin - Umag 370 km
2. dan Umag-Poreč -Rovinj-Pula-Labin-Rijeka -Krk 240km
3. dan Krk-Split 350 km
4. dan Split-Dubrovnik 230 km
5. dan Dubrovnik-Sarajevo-Županja 420 km
6. dan Županja-Ilok-Vukovar-Varaždin 400 km

sve zajedno oko 2000 km
ili obrnuti smjer.........
Pusti ove ljubomorne sto nemogu odvest 50 km u komadu , pokazi im i odvezi sve u dva dana 👍 .
Ps ovo je taman da nesto i vidis
 
  • Like
Reactions: dilbert
Hihi, zanimljiva tema, ja 2019. Tivat - Zg u komadu u jednom danu 715km ispalo :mrgreen:
S Hondom CBR600FS, malo prošel Herceg Novi, do Makarske starom cestom, pauza za čevape, poslije MA na autocestu do Maslenice, na benz parama do Obrovca, točenje, prek Velebita pa kod Udbine opet na autocestu i do Zg uz još jedno točenje na Draganiću :)
Od apartmana u Tivtu do stana u Zg 11h i 45 min kaj ispada prosjek oko 60kmh