Novi stacionarni radari

vjeruj mi, slikaju... :mrgreen: s istog puta, 2x cestitka sa tablicom podignutom ali ocito ne dovoljno (cca max kut je 15-tak stupnjeva, svejedno, pusing rodjo :ROFLMAO: ) ... ogranicenje 50, okinulo me sa 72 (n)
Pa da.....
72 kmh je 43 % povise 50 kmh
Kazem da ne snima ispod 30%
znaci ako je 50 kmh ogranicenje mozes 64 kmh proc.....
 
vjeruj mi, slikaju... :mrgreen: s istog puta, 2x cestitka sa tablicom podignutom ali ocito ne dovoljno (cca max kut je 15-tak stupnjeva, svejedno, pusing rodjo :ROFLMAO: ) ... ogranicenje 50, okinulo me sa 72 (n)
Eto da si isao po satu do 70 mozda te i nebi skinulo, ako ti sat laze 5 i vise😁.
Ali da, tamo gdje idem sa regom i mislim da bi mogla bit kamera uvijek pazim da ne idem bas previse preko, ako i okine da ne bude strasno, ali jbg iskreno ne mogu se ugodno vozit ako moram razmisljat di je di nije, skidaj sve i zdravo. Stavim ju kad sam bas u gradu i tamo di znam da jesu
 
Nevjerojatno, mislio sam da je tih 72km/h otislo u povijest, jer je (barem prije 10+ godina) to bila najcesce izmjerena brzina ako bi ogranicenje bilo 50 km/h. Par puta platio kaznu zbog 72 tada gdje je 50 bilo ogranicenje, a tada saznao i da je to pravilo, a ne iznimka. Sad je to vec kulturna bastina izgleda 🤣
 
  • Haha
Reactions: Shepa
Bija je svojedobno članak o tome, šema je bila da laser stave u setup mode di mogu ručno naštimat brzinu (radi alarma), a tih 72-74 je bilo iz razloga šta je dovoljno puno da ti uzmu za marendu i piće, a dovoljno malo da ne moraju puste papire ispisivat, tako nekako.
😁😁😁
 
  • Haha
Reactions: 3alfa3
@ exfreerider: Moze, meni 2x u istom danu, pokazali mi laser, osim ako nije od nekog drugog prije mene..?

@ seki22: Mozda cak i 68 km/h jer vozila lazu cca. +5-7% od realne.

@ Paf: Mozda nemaju naljepnicu u STP pa ni ne nude.

@ 3alfa3: Meni u Sloveniji '12 izmjerili 72 km/h, isti dan u HR kod Labina 74 km/h, sve naseljeno, ogranicenje 50 km/h, rucni laser.
 
Last edited:
Laserski pištolj radi na principu povratne zrake koja se na autu odbija od tablice pa mi nije jasno od šta odbije na R motoru
 
Pitaj britance i talijance, mi smo tek počeli :mrgreen:

7,000 speed cameras

The UK has 900 more speed cameras than the USA and the fourth highest of any country, according to new research from Redex. With some 7,000 speed cameras in the UK, only Brazil (18,206), Italy (10,551) and Russia (10,525) have more, while there are just 3,340 in France.
Ako uzmeš koliko su oni brojniji ili s više kilometara cesta mi smo ih proporcionalno postavili više
 
Last edited:
@ exfreerider: Moze, meni 2x u istom danu, pokazali mi laser, osim ako nije od nekog drugog prije mene..?

@ seki22: Mozda cak i 68 km/h jer vozila lazu cca. +5-7% od realne.

@ Paf: Mozda nemaju naljepnicu u STP pa ni ne nude.

@ 3alfa3: Meni u Sloveniji '12 izmjerili 72 km/h, isti dan u HR kod Labina 74 km/h, sve naseljeno, ogranicenje 50 km/h, rucni laser.
Mislim na GPS brzine ne na kilometar sat
 
Far je sav spicast i zaobljen barem na gsxr
Budem ih pitao prvom prilikom ;)

Prije xx godina je MCN testirao lasere na najbrzim (naj-aerodinamičnijim) motorima u to vrijeme: Hayabusa je bas bila prestavljena a u grupi su bili jos i Honda XX te Kawa 1400.

Laser je jedino kod Hayabuse imao manjih problema no u velikoj vecini slučajeva je uredno očitavao brzinu.
 
@ exfreerider: Moze, meni 2x u istom danu, pokazali mi laser, osim ako nije od nekog drugog prije mene..?
Upravo zbog toga mora ga poništiti pred tobom, inače pada na sudu. Moj stari isprobao, doduše prije dosta godina. Ima i neki pravilnik koji to propisuje, kao i da ti moraju dati podatke o atestu uređaja na uvid.

Inače, tolerancija od 10 km/h za izmjerene brzine do 100 km/h postoji svugdje pa tako i na kamerama. Prije se, mislim, do 5 km/h u naselju nije kažnjavalo. Znači mogao si 65 po GPS-u bez problema.
 
Prije se, mislim, do 5 km/h u naselju nije kažnjavalo. Znači mogao si 65 po GPS-u bez problema.

Mislim da to vrijedi samo za autoput (nema kazne za prekoracenje do 10 km/h). To je razlog sto mozes vozit 155 km/h gdje je ogranicenje 130 km/h (155-10%=139,5) bez kazne.
 
Tako je...jucer sam Djir do Sibenika nesto skocia...nagazio Strom 182 KM autoputem...a na Garminu pokaziva 172 KM... ,to je to ...kojih 10 % ...svi satovi toliko kradu,a Bloototh i WiFi tocno pokazuju... ,autoput je graviran na 152 KM.,sve priko toga di god bili Lovi vas WiFi ...,,znaci 10 % od 172 je 17 KM... vozio sam 154 KM... i da me je zaustavilo... naheba bi...bio bi kaznjen da sam gonio 172 KM... eto ...,inace kad sam na auto-putu...moja mira je uvik 140-150...2 KM.,manje od mire...nikad nisam imao problema...