Komunikacija za dvije flip up kacige

crkcrk

Member
Molim preporuku za Bluetooth komunikaciju za dvije flip up kacige. Znači javljanje na telefon, razgovor s suvozačem i eventualno slušanje glazbe. Neznam koliko poskupljuje stvar da se može povezati i s nekim na drugom motoru. Dakle tražim nešto sa prihvatljivom cijenom a fa je ok.
 
sena ili cardo, naravno ima i drugih vjerojatno dovoljno dobrih, s ovim 2 nes pogrijesit, cardo je kazu bollji, meni je ok al ga koristim samo kao bluetooth slusalice, cardo freecom 1+ vs freecom 2+, uzel sam na motocard.com imaju dobre cijene i besplatnu dostavu.
 
Predlozio bih ti Cardo, nesto iz Freecom serije. Ako ne mislis pricati sa jos nekim poznanikom u grupi, nego samo sa suvozacem, onda ti je dovoljan Freecom 1+.
Freecom 2+ ima iste funkcije kao 1+, uz dodatnu mogucnost komunikacije sa jos jednim motorom.
Imas trenutno u Louisu akciju za Freecom pa pogledaj. Ja sam upravo kupio 2+ duo paket.
Sena je precijenjena, nista bolja od Cardo

Nemoj kupovati kineske, jeftinije varijante. Imao sam kineski set Freecon ili tako nesto se zvao, radilo prvih par mjeseci OK i onda poceli lagano crkavati dok nije doslo do mjere da se ne mogu normalno koristiti. Mozda nisam imao srece, jer ima ljudi koji koriste te kineske godinama i bez problema...
 
ne koristim često, prevenstveno kupio za kamere pa se nikad ne sjetim upalit na vrijeme, ali imam ovaj i dobro radi, kineski jeftini se pokazao s razlogom jeftin.
usb utor se rasklimao nakon 3 puta, mikrofon nema nikakav filter itd.

 
Hvala svima na savjetima pokušavam nekako proći jeftinije iako znam da vrijedi ona koliko para toliko muzike.
Gledao sam ovako nešto ima li neko iskustva sa ovim
E takav sam ja imao (set za 2) FreedConn. Samo je kod mene bila verzija bez displeja... I krepao je nakon 1 sezone koristenja. Krenulo sa problemima sa USB konektorom, pocela se gubiti veza sa mikrofonom, slusalicama, malo kod mene malo kod suvozacice. Uglavnom, od pocetkog zadovoljstva preslo u pravu frustraciju.
Mozes probati, ali nemoj da te iznenadi ako brzo crkne
 
Nisam jos isprobao. Tek sam kupio set prije par dana. Javim kada isprobam
Hajde probaj pa javi kako to funkcionira, zanima me i iz razloga što je za BMW Sena napravila uređaj na bazi smh10r, pa vjerujem da je i aplikacija otišla u tom smijeru.
 
Vrlo vjerojatno jer sad i oni prodaju Senu sa BMW znakom, a i činjenica je da mi Sena radi savršeno, još se sve i ubrzalo nakon zadnjih updatea.
 
Nema mi smisla da pravi problem. Barem ako idemo logikom da aplikacija prica sa mobitelom, a mobitel se uparuje i prica sa TFT-om i dalje prema intercomu. Tako da jedino kada bi mobitel (ili TFT) nesto zastekao, onda bi imao problem komunikacije
Ja iskreno ne vjerujem da cu ga uopste koristiti za BMW connected, odnosno uparivati sa TFT. Kupio sam primarno za glasovne instrukcije sa navigacije i pricanje sa suvozacem. Ali eto, isprobat cu kada budem imao priliku
 
Last edited:
Šteta je ne koristiti Connected kad ga već imaš a cijela stvar je dosta komplicirana tako da se često javljaju problemi kod drugih proizvođača.
Probaj prvo upariti telefon sa TFT- om, onda ugasi tu bluetooth vezu, potom upari kacigu sa TFT- om (kao telefon 2) a onda upari navigator sa kacigom (kao telefon 1).
Na taj način će ti navigator imati prioritet nad ostalim vezama pa čak iako aplikacija šteka obavijesti sa navigatora će raditi.
Probaj pa javi kako je prošlo.
 
  • Like
Reactions: deepdigger
Za sad nisam naručio ništa za ove skupe nemam trenutno šuške a ove jeftinije me strah naručiti
 
Ja imam FreedConn FDCVB preko godinu dana, naručeno s Alija, zasad šljaka ok, domet 200-400 m ovisno o terenu, baterija traje 5-6 sati, kvaliteta zvuka meni zadovoljavajuća, možda i zato jer ne znam za bolje. Veliki kotač i tipka koje možeš koristiti bez skidanja rukavice.Rijedak USB konektor, čuvati da se ne zagubi.
 
Nema mi smisla da pravi problem. Barem ako idemo logikom da aplikacija prica sa mobitelom, a mobitel se uparuje i prica sa TFT-om i dalje prema intercomu. Tako da jedino kada bi mobitel (ili TFT) nesto zastekao, onda bi imao problem komunikacije
Ja iskreno ne vjerujem da cu ga uopste koristiti za BMW connected, odnosno uparivati sa TFT. Kupio sam primarno za glasovne instrukcije sa navigacije i pricanje sa suvozacem. Ali eto, isprobat cu kada budem imao priliku
Isto kao i kod mene, koristim Senu primarno za muziku, tel i radar. Nije mi bitno da na TFT-u piše tko zove ili koja stvar svira, kao niti "namještanje" motora preko aplikacije. Možda jednom ako bude baš jako dosadno.
 
Ja volim te điđe miđe😁, osim toga bitno mi je vidjeti tko zove jer se na motoru javljam samo na obiteljske pozive, a mogu i nazvati nekog u vožnji. Isto tako kad negdje pošteno zalegnem zgodno mi je poslije pogledati nagib i brzinu a i dodatna navigacija ponekad dobro dođe.
 
Pozdrav
Je li netko uspio spojiti Freedconn T-com OS i Senu SRL?
Muku mucim vec 2 sata ali nikako,obadvije uspijem spojiti na mobitele,navigaciju itd...
Samo njih dvije zajedno nikako
 
Ja volim te điđe miđe😁, osim toga bitno mi je vidjeti tko zove jer se na motoru javljam samo na obiteljske pozive, a mogu i nazvati nekog u vožnji. Isto tako kad negdje pošteno zalegnem zgodno mi je poslije pogledati nagib i brzinu a i dodatna navigacija ponekad dobro dođe.
E to mi je kod Sene veliki problem, iako je podesena drukcije javlja se sama na vecinu poziva. Zato sam morao raditi isto grupu obitelj da ostale mogu blokirati. I nemam pojma kako to rijesiti.