2014 MV Agusta Turismo Veloce

.sviđa mi se što ne izbacuju svakih par godina kompletno novi koncept već rade na usavršavanju postojećih modela do te mjere da oni samo dizajnom sliče ali su sve važnije komponente usavršene temeljem iskustva prijašnjih modela.


Naravno da ti se kao vlasniku postojećeg modela to sviđa, jer model u tvom posjedu je dulje aktualan i vrijedi više pri preprodaji. Svakim novim modelom, izbiju ti barem 10% iz džepa u startu. :D
 
  • Like
Reactions: maRRin 06
Mislio sam se počastiti s novim, ali nemam fakat niti jedan argument u ovoj iteraciji unapređenja. Bolju zaštitu od vjetra sam riješio kao i većina vlasnika s novim Puig vjetrobranom, 2cm niže sjedalo nama krakatim balkancima većinom nije presudno, nova elektronika mi nije toliko važna jer je on već 2016 imao puno više od konkurencije, a motor sada prede bolje nego dok je bio nov a tek je na 30tkm
 
Navigator, smo se danas trefili na semaforu na Zagrebačkoj Aveniji? Ja bijah na traktoriću, crvenoj Hondi X-adv... :)
 
Navigator, smo se danas trefili na semaforu na Zagrebačkoj Aveniji? Ja bijah na traktoriću, crvenoj Hondi X-adv... :)
Jesmo! Tebi se žurilo, a ja sam se smrzao jer sam uzeo ljetne rukavice a krenuo sam rano prema gradu obavljati neke sastanke. Lajkam kacigu 👌
 
Je, išao zamijeniti gumu na traktoriću i prednje pločice, kasnio pa mi se žurilo! I tvoja kaciga je super, imam identičnu doma! Slijedeći put stanemo na piće!

(y)
 
  • Like
Reactions: navigator77
Dečki.... gledam i zainteresirala me jako veloce turismo i čak i cijena nove rosso je korektna, no kao i svugdje kod nas, nemaš di probat. E sad, platil bi cugu da probam nečiju. Kolko sam skužio, imamo čak dvije u zg.
 
Dečki.... gledam i zainteresirala me jako veloce turismo i čak i cijena nove rosso je korektna, no kao i svugdje kod nas, nemaš di probat. E sad, platil bi cugu da probam nečiju. Kolko sam skužio, imamo čak dvije u zg.
Neki kažu šta čitaju testove da imaju probleme. Šta konkretno ne znam.
I ja sam bio u dilemi prije 5 god. a na kraju je presudio razum. Za sličnu lovu dobio sam puno više svega. ;)
 
Internet ratnici svašta pričaju. U HR ih ima minimalno 5 komada od kojih je većina prešla 30tkm bez većih problema. Ja znam vlasnike drugih marki koji su svašta prošli sa svojim motorima ali nekako uvriježeno je pravilo da što je motor posebniji i ekskluzivniji to je više ljubomornih idiota koji vole pametovati. Ja sam prije mislio da ću svoju voziti maksimalno 20tkm pa mijenjati a eto nemam srca prodavati motor s kojim sam zadovoljan i koji me nikad nije ostavio na cesti a uvijek mi da osmjeh u vožnji.
@blagi ja ti mogu dati da probaš sjesti ali znaš i sam da je to zajebano nekom dati da se vozi i eventualne moguće pizdarije ako se nešto dogodi. Inače ako gledaš uzeti novi motor onda moraš znati da je od ove godine predstavljeno dosta sitnih izmjena koje se tiču iskustva vožnje pa i to treba uzeti u obzir. Ali ajde javi se u inbox pa ću ti dovesti motor jednom da ga pogledaš i da prokomentiramo.
 
A neki od tih 5 su i mašine mijenjali. Mada ih to ne priječi da uživaju u motoru, niti žale za kupnjom.
 
Dečki.... gledam i zainteresirala me jako veloce turismo i čak i cijena nove rosso je korektna, no kao i svugdje kod nas, nemaš di probat. E sad, platil bi cugu da probam nečiju. Kolko sam skužio, imamo čak dvije u zg.
Blagi ostavi se ćorava posla, kupi BMW-a (nije pouzdan ali bar ima dobru servisnu mrežu) :mrgreen:
 
MV u HR možeš servisirati u ZG, KA, RI i Sv.Nedjelji a bar znaš da ne spadaš u kategoriju švabske konfekcije. 😄
Prilično sam uvjeren da u sva ta četiri servisa nema mehaničara koji su u stanju iz rukava istresti odgovore na 2-3 pitanja koja bi im ja postavio o MV-u.
Nadam se da griješim ali ....
 
Prilično sam uvjeren da u sva ta četiri servisa nema mehaničara koji su u stanju iz rukava istresti odgovore na 2-3 pitanja koja bi im ja postavio o MV-u.
Nadam se da griješim ali ....
Teško mi je reći jer ne znam na što misliš, vjerojatno neki BMW đir s kviskotekom? Ja dovezem motor, navedem što mi je potrebno servisirati na njemu i odem na pivce i ne pitam ništa osim koliko će to trajati i koliko sam dužan...mislim da su i oni zahvalni kad ih pustim da rade svoj posao.
 
Teško mi je reći jer ne znam na što misliš, vjerojatno neki BMW đir s kviskotekom? Ja dovezem motor, navedem što mi je potrebno servisirati na njemu i odem na pivce i ne pitam ništa osim koliko će to trajati i koliko sam dužan...mislim da su i oni zahvalni kad ih pustim da rade svoj posao.
Ako uzmeš broj MV-a koje sretneš na cesti u odnosu na broj BMW-a, omjer je barem 1:100 (ako ne i jače). Iz toga proizlazi problem da je znanje i iskustvo mehaničara koji servisiraju te motore otprilike u isto takvom omjeru, s time da kad kažem servis ne mislim na redovnu izmjenu ulja, filtera i svjećica.

Poanta priče - ako se želiš vozit bez brige kupiš nešto za što servis imaš u svakom selu i za što dijelove ne moraš čekat mjesec dana ili više.
Vozim agustu već 10 godina tako da znam o čemu pričam ;)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: navigator77
Ako uzmeš broj MV-a koje sretneš na cesti u odnosu na broj BMW-a, omjer je barem 1:100 (ako me i jače). Iz toga proizlazi problem da je znanje i iskustvo mehaničara koji servisiraju te motore otprilike u isto takvom omjeru, s time da kad kažem servis ne mislim na redovnu izmjenu ulja, filtera i svjećica.

Poanta priče - ako se želiš vozit bez brige kupiš nešto za što servis imaš u svakom selu i za što dijelove ne moraš čekat mjesec dana ili više.
Vozim agustu već 10 godina tako da znam o čemu pričam ;)
,,,a koliko te ja znam s nekih drugih foruma, mislim da se razuniješ u (taj) motor više od svih u navedenim servisima...za ove u Ri mogu i tvrditi...
 
Evo da kucnem u drvo, 5 godina i 30tkm vožnje bez potrebe za nekim ekstra intervencijama osim redovnih servisa ali ja nisam neki trkač tak da možda moje iskustvo nije jednako nekim drugim "zahtjevnijim" korisnicima. I TV je prigušeniji od ostalih izvedbi istog agregata tako da i to treba uzeti u kontekst.
 
  • Like
Reactions: MIK0