Koliko često vam se događaju opasne situacije u prometu

Jao,
Petak oko 19h idem sa jankomira prema istoku, i na nadvoznjaku kod tresnje gajba od povrca u desnoj traci na desnoj strani. Vozim se u desnoj traci na lijevoj strani, vidim auti izmicu i skuzim i ja gajbu i gledam u retrovizoru sta bi se moglo desit jer je iza mene smetlarski kamion, auto u lijevoj pretjece i hoce se ubaciti iza kamiona koji je u desnoj, auto ubrzava a kamion pocinje kociti i izbjegavati gajbu, i ovaj kako je bio u gasu i htio se vratiti u svoju desnu zavrsi u prostoru za smece. Nisi smio stat i maknut gajbu jer je taman na sredini bila i nebi te nitko vidio posto idu malo uzbrdo i jbg,sta je bilo i kolika steta ne znam, znam da su stali svi.

Isto neki dan idem u smjeru zapada prije tresnje, izlazim iz savskog podvoznjaka, i sad s desne strane se ovi ukljucuju lijevo, i gledam u taj auto jer smo imali istu brzinu i bio sam mu u mrtvom kutu, i ocekujem da bi se mogao ubacit, i pogleda mrtvi kut i ubaci se, ocito me nije skuzio.

Prosle godine kod mc donaldsa na krugama krizanje, idem prema zapadu, i sreca vozim se na lijevoj strani uz crtu u desnoj traci, i zenska se treba ukljucit odnosno stat na trokutu jer nema traku za ukljucivanje, i ni 5 ni 6 ja prelazim krizanje sa 80 jer je bilo zeleno, a ona bez usporavanja i gledanja samo uleti u moju traku, auto u lijevoj je bio paralelno samnom i nisam imao di i sreca lik se pomaknuo lijevo koliko god je mogao i prodem za centimetar uz njen auto.Usporila je kasnije i cekao sam ju da me prede ali nije, nadam se da je postala svjesna sta je napravila.
Oci su pod 360, gledanje svakog auta i procjena sta moze napraviti i sta ce napravit jer nema opustanja ni 1%. Svaki dan vidim lancane po slavonskoj, razlog-mobitel.

Stojim u koloni, pored mene kolona krene i naglo stane(netko se pomaknuo za metar), lik zujo na mobu, cim je vidio da su ovi malo krenuli on baca mobitel i refleksno po gasu jer nije bio koncentriran, medutim dok je on gazio u prvoj ovi su ispred naglo stali i BUM.
Slicna situacija nadvoznjak za novi zagreb, krecem sa croduxa, zenska ispred mene starta, i ode ona po lijevoj traci i u skroz desnu da ce na nadvoznjak, medutim KOLONA stoji prije pocetka penjanja gore, zadnji je u koloni bio bijeli kombi, i ova nije skuzila da ti auti stoje i kako je ubrzavala sa benge tako nije ni usporavala, i gledam ju i samo cujem skripu guma zadnjih 10m i zavrsi u kombiju. Vidio sam na njoj da je zurila, i ako kombi nije drzao kocnicu a nije ni gledala dovoljno daleko da vidi sta se desava desi se to.
A o razmaku da ne pricam, nitko ne drzi normalan razmak, i upravo zato kad bude neka gajba na cesti ili nesto nitko ne moze reagirat i odma lancani.

I jos jedna scena vrijedna spomena, heinzelova prema radnickoj, navecer nema guzve, zenska prva na semaforu u lijevoj traci, i dode do 60 i krene auto usporavat i pipkat kocnicnu, iza se vec par auta zaredalo, ja prolazim pored njih, a suvozac i suvozacica obje spigale vrat i tipkaju po mob u krilu. Ja zurim u njih i onda se trznula i skuzila sta je napravila. Inace za takve planiram imat kutiju jaja pri ruci, dnevno bi 10kom bez problema podijelio po sajbama
 
  • Like
Reactions: Luke
Koliko sam ja skužil, bil je nervozan jer je htio natamburat motoristu ali ga je pješak pretekao pa je skoro on natamburao pješaka nakon što je pješak motoristu.
 
  • Haha
  • Like
Reactions: makama and SpoRRi
:unsure: meni se češće događa ako vozim sporije,
onda valjda misle kako imaju vremena još mi oduzeti prednost ili koji qua. se vučem



...a tek ručao, pa mi sve mrsko
i motor i vožnja, samo bi fino malo odspavao :mrgreen:
 
Last edited:
Koliko sam ja skužil, bil je nervozan jer je htio natamburat motoristu ali ga je pješak pretekao pa je skoro on natamburao pješaka nakon što je pješak motoristu.
Tak nekak. Hahahahaha
 
Evo jutros idem zagrebackom i na križanju sa petrovaradinskom murija sa rotirakama kroz raskrižje a taman se pali zeleno i auti krenuli, odjednom skripe gume u sred krizanja svi stali skoro se lancani napravio. Ja s desne strane obilazim i gledam sta se desava jos sam mislio proletit pored svih i ugledam njih skoro su proletili ispred tj.
u mene(bocno dolaze), ali sreca zastali su valjda jer su me vidjeli da nailazim ipak ih je bilo 4 u autu pa su mozda i gledali,a i ja sam uspio stat tako da im nisam oduzeo prednost 😜
 
Evo jutros idem zagrebackom i na križanju sa petrovaradinskom murija sa rotirakama kroz raskrižje a taman se pali zeleno i auti krenuli, odjednom skripe gume u sred krizanja svi stali skoro se lancani napravio. Ja s desne strane obilazim i gledam sta se desava jos sam mislio proletit pored svih i ugledam njih skoro su proletili ispred tj.
u mene(bocno dolaze), ali sreca zastali su valjda jer su me vidjeli da nailazim ipak ih je bilo 4 u autu pa su mozda i gledali,a i ja sam uspio stat tako da im nisam oduzeo prednost 😜
Njima je bilo crveno kako sam razumio.
Imali su rotirke i sirenu uključenu to isto ok.
Što nije ako dođe do saobraćajne oni su u krivu iako imaju sve popaljeno?
 
oko 350 dana godišnje sam na motoru. radim u centru pa idem motorom na posao. prosječno godišnje imam 4-5 takvih situacija.
:neznam:
znači nisi samo dva tjedna u prosjeku na motoru '
jjjbt koji je to grad u pitanju ako nije tajna,miami ?
 
Njima je bilo crveno kako sam razumio.
Imali su rotirke i sirenu uključenu to isto ok.
Što nije ako dođe do saobraćajne oni su u krivu iako imaju sve popaljeno?
Da, pod signalizacijom imaju prednost prolaza, ali nisu abolirani od odgovornosti za izazivanje prometne nesreće.
Znači, nije baš da mogu upalit rotirku i sirene, te zatvorenih očiju kroz križanje.
 
  • Like
Reactions: Spori
Njima je bilo crveno kako sam razumio.
Imali su rotirke i sirenu uključenu to isto ok.
Što nije ako dođe do saobraćajne oni su u krivu iako imaju sve popaljeno?
Bilo im je crveno i rotirka sirena da, samo ih nisam ni cuo dok nisam skroz dosao do njih,sreca stajali su jer su me vjerojatno skuzili.
To sto shepa kaze ne mogu zatvorenih ociju proletit iako imaju sve popaljeno, samo isto tako kad produzujem na zeleno bez stajanja uvijek pogledam lijevo desno jer ima onih koji prolete na crveno pa da se ne nademo u raskrizju istovremeno.
 
  • Like
Reactions: Spori
To je onaj dio price sto ponavljaju kao papige, krizanju treba prici sa povecanim oprezom.. (y)
 
Cudno mi je ako se vratim doma bez ozbiljnije situacije🤣

Vecinom je neprilagodene brzine motorista a dogodi se i radi totalne nesposobnosti i nemara vozaca auta

Bolje pitanje kako reagirate kad vozaci auta namjerno trzaju na vas i dovode vas u opasnost radi svoje ljubomore, jada i nedojebanosti
 
Da, pod signalizacijom imaju prednost prolaza, ali nisu abolirani od odgovornosti za izazivanje prometne nesreće.
Znači, nije baš da mogu upalit rotirku i sirene, te zatvorenih očiju kroz križanje.
Pod nikakvom signalizacijom nemaju prednost prolaza kroz crveno ili stop, čak ni prekoračenje brzine, druga je stvar kako mi obični smrtnici gledamo na to i da ih propuštamo u takvim situacijama.
 
pa priselio bi se tu živiti kupio bi 2 ijade kvdrata zemlje pa sadio masline i pome,
klima očito to dozvoljava :D
OK... Vozim svaki dan. Zagreb. Kad selis?
Iako vozio i u splitu isto, pa ne trebas.