Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Izgleda super, jedino meni je ovakva jakna više za proljeće-jesen-zimu, čim temperatura prijeđe 20 tak stupnjeva za po gradu spremam kožnu jaknu u ormar i vadim mesh.
 
Pozz,
Kao novopeceni vozac, nadam se kroz koji tjedan, poceo lagano trazit novu opremu pa reko krenimo od jakne, ostalo znam kaj trazim i imam za posudit, znam, ciganski jbg :) . Dakle ciljam na ovako nesto, s cime bi mogao komotno otici i na kavu bez motora pa me zanima imate li kakve primjedve na takvu jaknu (bitte ne ulaziti u estetiku) i opcenito oxford kao proizvodaca.
Računaj da još i protektor za leđa moraš uzeti.
 
Pozz,

trenutno sam u fazi kupovine odijela, 2dijelnog, pa me zanima kakva su iskustva s Ixon i Berik odijelima, uspoređujući ih s Daineseom i Alpinestarsom?
 
Pozz,

trenutno sam u fazi kupovine odijela, 2dijelnog, pa me zanima kakva su iskustva s Ixon i Berik odijelima, uspoređujući ih s Daineseom i Alpinestarsom?
Cizme uzmi alpinestars sm plus ... top... od odijela nosim samo dainese pa ih nemam s cim usporedit...
 
Cizme uzmi alpinestars sm plus ... top... od odijela nosim samo dainese pa ih nemam s cim usporedit...
Ma čizme imam SIDI ST već par godina i ok su, jaknu Alpinestars, ali se malo skupila u pranju. Pitam jer se Berik da naći za cca 300e manju cijenu od Dainesea.
 
Ma čizme imam SIDI ST već par godina i ok su, jaknu Alpinestars, ali se malo skupila u pranju. Pitam jer se Berik da naći za cca 300e manju cijenu od Dainesea.
Ja kad sam zadnji put klizao u dainese jakni od 700 e ispod koze na laktovima bili su jos metalni protektori. Iskrio sam ko da flexom brusis 🤣
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Ma čizme imam SIDI ST već par godina i ok su, jaknu Alpinestars, ali se malo skupila u pranju. Pitam jer se Berik da naći za cca 300e manju cijenu od Dainesea.
SIDI su vrhunske čizme ali su dosta uske i tanke pa treba isprobati. Imao sam vertigo corsa i st nikako mi nisu odgovarale a pogotovo za duže vožnje. Kupio SMX 6 v2 preporodio sam se koliko su udobne.
 
Da, Sidi treba isprobati, jer su krute ko pancerice. Ali su ko pancerice i dok rokneš, isprobano. U Beriku je moj stari letel kad je razguzil Golfa od iza, uvjetno rečeno mu je spasil guzicu. Nijedan šav nije popustio, bio je u dvodijelnom odijelu i spojeno ziperom. Polomljena rebra, ključna kost i nos (pukla kaciga) su stvar udara, po mojem tu ne pomaže nikakva koža.
 
SIDI su vrhunske čizme ali su dosta uske i tanke pa treba isprobati. Imao sam vertigo corsa i st nikako mi nisu odgovarale a pogotovo za duže vožnje. Kupio SMX 6 v2 preporodio sam se koliko su udobne.
Imam i ja te smx, udobnije od normalne obuće.
 
Da, Sidi treba isprobati, jer su krute ko pancerice. Ali su ko pancerice i dok rokneš, isprobano. U Beriku je moj stari letel kad je razguzil Golfa od iza, uvjetno rečeno mu je spasil guzicu. Nijedan šav nije popustio, bio je u dvodijelnom odijelu i spojeno ziperom. Polomljena rebra, ključna kost i nos (pukla kaciga) su stvar udara, po mojem tu ne pomaže nikakva koža.
Točno tako, po meni naj kvalitetnije i naj sigurnije sportske čizme na tržištu, vjerojatno je i do stopala pa nekom odgovaraju i može biti u njima cijeli dan.

Imam i ja te smx, udobnije od normalne obuće.
Udobnije su od tenisica koje imam isto od Alpinestars-a (y)
 
Ja kad sam zadnji put klizao u dainese jakni od 700 e ispod koze na laktovima bili su jos metalni protektori. Iskrio sam ko da flexom brusis 🤣
Koliko se sjećam prema australskoj GEAR studiji 1/4 opreme je zakazala pri klizanju, odnosno pokidala se sve do protektora. Još jedan razlog da se protektori ne vade iz opreme (y)
 
ima li di uzet onih(ne znam kako se zovu) pizdarija sta se navlace na patike zbog radi mjenjaca..liti obicno vozim u patikama, al mi nije bas s ovim prozracnim saltat..sve cekam kad ce mi mjenjac probit patike..
 
Predi na DCT
Em je lakse em ustedis na obuci
zajeban si igrač..necu,draze mi saltat..10 godina sam bio na skuterima(iako se mislim nabavit nesto uz motor), ne bi moga vise bez mjenjaca..poseban je gušt, tribaš probat.. 😛