Novi stacionarni radari

Jucer na putu za Delnice popusio kaznu, stajal iza grma sa tronoscem. Jebes mu mater... Valjda sam bio jedina budala koja je stala taj dan 😂 dobar dio ekipe bez tablica...
Razmišljam o još jednoj stvari... :mrgreen: ... koji bi bio scenarij da samo produžiš. Ništa filmski naglo, uredno kočiš i par metara prije stajanja samo lagano otvoriš gas i pusa bok. Znači kao nekad bez tablica i u zlatna vremena kad je jako rijetkim drotovima padalo na pamet pokušavati zaustaviti motor. E sad... da danas to isto napravim s tablicom, mislim da lik ima tri opcije: jedna je da me zapiše pa idemo na sud gdje će brzina potpuno pasti u drugi plan i teretit će me za bježanje no po mojoj procjeni brijem da bi na sudu mogao proći argument da ga nisam vidio (mini sinkopa:p ) jer nije imalo smisla bježati s obzirom da nisam kažnjavan, nemam malo godina, imam tablicu, uredno registriran motor i svu opremu. Druga opcija je blokada, iako ne vjerujem da se to može organizirati baš samo tako, a i ako te ulove epilog je sličan navedenom. Treća opcija je da kaže ma pusti budalu i pravi se da se nije ništa dogodilo jer bi mu inače pisanje izvještaja uzelo pola dana. Zapravo, najbolje da to netko proba pa da nam javi, evo predlažem bradonju...:mrgreen:
 
Razmišljam o još jednoj stvari... :mrgreen: ... koji bi bio scenarij da samo produžiš. Ništa filmski naglo, uredno kočiš i par metara prije stajanja samo lagano otvoriš gas i pusa bok. Znači kao nekad bez tablica i u zlatna vremena kad je jako rijetkim drotovima padalo na pamet pokušavati zaustaviti motor. E sad... da danas to isto napravim s tablicom, mislim da lik ima tri opcije: jedna je da me zapiše pa idemo na sud gdje će brzina potpuno pasti u drugi plan i teretit će me za bježanje no po mojoj procjeni brijem da bi na sudu mogao proći argument da ga nisam vidio (mini sinkopa:p ) jer nije imalo smisla bježati s obzirom da nisam kažnjavan, nemam malo godina, imam tablicu, uredno registriran motor i svu opremu. Druga opcija je blokada, iako ne vjerujem da se to može organizirati baš samo tako, a i ako te ulove epilog je sličan navedenom. Treća opcija je da kaže ma pusti budalu i pravi se da se nije ništa dogodilo jer bi mu inače pisanje izvještaja uzelo pola dana. Zapravo, najbolje da to netko proba pa da nam javi, evo predlažem bradonju...:mrgreen:
imao sasvim slučajno prošloga ljeta situaciju skoro identičnu opisanoj u nekoj ličkoj pripizdini (preklopna tablica pala dole), došla kazna 3000 kn + kriva kategorija mjesec dana (A1), pisao prigovor sličnog sadržaja i još ništa za sada nije došlo, još malo i godinu dana će proći..
da sam stao, bila bi brzina i 99% posto izvanredni tehnički..meni se isplatilo i da mi ostane 2000 kn za platiti, ali to je definitivno bilo zadnji puta da na motoru imam preklopni nosač, ja sam svoju školu naučio :mrgreen:
 
ovako to kod mene izgleda (i radi :mrgreen: ):
slika 1 - setings od Gmapsa
kad stisneš "i" otvori ti kartu koja je sejvana na Gdiscu i vidiš sliku 2
Ja uopce ne znam kako da na Gmaps dodjem do tog prozora sa settinzima :oops:
 

Attachments

  • Screenshot_5.jpg
    Screenshot_5.jpg
    32.5 KB · Views: 0
Ima li tko iskustvo sa aplikacijom Auto Kamere Hrvatska? Sto je to?

Ako trazis nesto sto ce te upozoravati na kamere, skini aplikaciju Radarbot. To mi je ekipa ovdje sa foruma preporucila i dobro radi.
Slusalica iz telefona u uho ili ako imas intercom jos bolje... i imas fino audio upozorenja.
Upozorava na stacionarne kamere, ali i potencijalne policijske zasjede
Moze raditi i u offline modu (bez internet konekcije). BTW, posto si komsija, sada za vikend su postavljene radar kamere u Konjicu i Celebicima, pa pripazi. Trenutno su u testnom radu, ali pitanje je vremena kada ce krenuti sa cestitkama
 
Ako trazis nesto sto ce te upozoravati na kamere, skini aplikaciju Radarbot. To mi je ekipa ovdje sa foruma preporucila i dobro radi.
Slusalica iz telefona u uho ili ako imas intercom jos bolje... i imas fino audio upozorenja.
Upozorava na stacionarne kamere, ali i potencijalne policijske zasjede
Moze raditi i u offline modu (bez internet konekcije). BTW, posto si komsija, sada za vikend su postavljene radar kamere u Konjicu i Celebicima, pa pripazi. Trenutno su u testnom radu, ali pitanje je vremena kada ce krenuti sa cestitkama
Hvala na informaciji, u Celebicima je vazda bila kamera, ne znam gdje u Konjicu, je li na ravnom potezu kada se prodje most (u smjeru juga)?
Ja u autu koristim Waze i zadovoljan sam sa njim, upozorava po Sarajevu odlicno. Radarbot nisam probao. Imao sam i Sygic i Sygic Cam, cak platio clanstvo za update, i na kraju je deinstalirao jer joj nikako nisam mogao iskljuciti da mi se aktivira u pozadini i vuce bateriju.
Tek sad mi treba doci drzac koji ce drzati mobitel na guvernali, a posto imam onu mini uticnicu na motoru, moze mu napajanje USB kablom biti stalno upaljeno tako da baterija nije problem (Waze kad je prikljucen kabel ostaje stalno ukljucen, ne pali se screen saver).
 
Hvala na informaciji, u Celebicima je vazda bila kamera, ne znam gdje u Konjicu, je li na ravnom potezu kada se prodje most (u smjeru juga)?
Ja u autu koristim Waze i zadovoljan sam sa njim, upozorava po Sarajevu odlicno. Radarbot nisam probao. Imao sam i Sygic i Sygic Cam, cak platio clanstvo za update, i na kraju je deinstalirao jer joj nikako nisam mogao iskljuciti da mi se aktivira u pozadini i vuce bateriju.
Tek sad mi treba doci drzac koji ce drzati mobitel na guvernali, a posto imam onu mini uticnicu na motoru, moze mu napajanje USB kablom biti stalno upaljeno tako da baterija nije problem (Waze kad je prikljucen kabel ostaje stalno ukljucen, ne pali se screen saver).

Mislim da ti za Waze treba internet konekcija, sto moze biti nezgodno kada si negdje vani. Radarbot radi u offline-u. Pred voznju uradis update baze i vozi.
Kamera u Celebicima je na pravcu gdje je 40 ogranicenje (skola)
U Konjicu je na pravcu kada se prodje most prema jugu, kod mesnice Kavazovic, tj. tik prije raskrsca za Boracko
Obje kamere su okrenute prema Sarajevu, slikaju obje trake (radarska je zraka, nisu senzori na asfaltu). Znaci pripaziti kada ides sa juga prema sjeveru

Je li tebi slucajno prije koji dan Hare u Nahorevskoj mijenjao ulje? Pitao me gdje da nadje ulje za S1000XR

Nije, ja odrzavam u ovlastenom, kod Tomica (dok je u garanciji). A van garancije sarafam iskljucivo u vlastitoj reziji
 
Obje kamere su okrenute prema Sarajevu, slikaju obje trake (radarska je zraka, nisu senzori na asfaltu). Znaci pripaziti kada ides sa juga prema sjeveru



Nije, ja odrzavam u ovlastenom, kod Tomica (dok je u garanciji). A van garancije sarafam iskljucivo u vlastitoj reziji
U Celebicima je prije bila klasicna sa senzorima, to samo prodjem po bijeloj liniji. Gadno je ako su ove sa radarskom zrakom poceli postavljati, ne znam bi li tu ista pomogla stara dobra Cobra

A za ulje sam pitao jer me molio da mu kazem gdje naci 5W30... Ubio se, nemoguce naci za motor u nas, sve dok nisam na Louisovoj strani pogledao i vidio da za S1000XR ide 5W40. Vlasnik mu nije znao koje ulje treba sipati :ROFLMAO:
 
Odeš mobitelom na Snecerov blok, tamo otvoriš link pomoću Mapsa i onda ti ostane u Mapsu sve dok ne izbrišeš cache ili privremenu memoriju. Ali ti na Mapsu samo prikazuje kamere dok istražuješ, u navigaciji ti ne javlja na njih.

Da ali meni ne otvara link u Mapsu, vec u browseru - Operi
 
To je najveći zajeb, ili je skini skroz ili je stavi da se vidi, jer to pod repom samo misliš da si je sakrio, međutim kamere ti je izoštre i skidaju te... tako je frend dobio jer su se vozili iza njega u autu, isto je bila pod repom i snimili ga, išao je preko 80 di je ograničenje 40, bila je kazna debelo preko 5tkn + bodovi itd samo se tad uspio izvuć da se nije znalo tko vozi pa je platio 2tkn... Stavi nosač skini tablicu i sretan si, skini sve ideš na vanredni, isključenje iz prometa i x kuna kazni ili nemoj ni stajat
A pomaze li ono nosenje lanca ili sajle za zakljucavanje preko tablice?
 
meni je prije par godina bila preklopljena pod repom, pa me je
svejedno presretač snimio kad sam ga obišao, a kad
sam im stao u idućem selu, nisu skoro ni komentirali to,
već prvo opalili kaznu, (samo za brzinu)
iako je jedan rekao: tablica ti je pričvršćena naopačke :mrgreen:


tako da sam već prije napisao; kako je to sada samo šminka i
ako nekome tako ljepše izgleda rep motora, onda OK
(jedino skinuti, ako se baš nekome divlja i ne misli stati)


a u vezi aplikacije/kombinacije: Radarbot-mob.-slušalice:
jučer sam je isprobao i dobro radi, (čak sam i DB kilere
vratio kako sl. ne bih proletio :mrgreen: ), ali mob. javi vibracijom i
glasovno, dosta glasno nailazak i sam prolaz,
no par puta
mi je javljala apl. i gubitak GPS-a, pa
onda ako si slučajno na nepoznatom terenu i nemaš signal,
nisi siguran, tj. ne znam; da li javi kako je ponovo pod GPS-om :unsure:


uglavnom mala pomoć, (y) ali kad vidiš
sve ostale načine za uhvatiti u prekoračenju brzine, oduška
si možeš dati samo na relacijama "Bogu iza nogu" :)

Mislim da ce gubitak GPS-a javljati ako se mobitel recimo nosi u dzepu, unutra u jakni. Ali ako je na drzacu vani na guvernali ili recimo u onom dzepu sa folijom
na vrhu torbe za rezervoar, ne bi trebalo da gubi GPS signal
 
ja imam kuću par km od centra grada (SB) na brdu, vidim cijeli
grad i do Dervente, a kad je lijepo vrijeme i još puno dalje, ali
GPS-a nema, pa ni Radarbot me ne locira :mrgreen:

mob. ne volim pratiti dok vozim, već imam narukvicu koja mi javlja
vibracijom za poziv/SMS, ali ni to baš ne skužim nekad :mrgreen:

slušalice stavim izuzetno rijetko, samo ako mi treba navigacija,
Sarajevo/Zagreb, malo nešto Split/Zadar i onda mi je mob. u
vodo/nepropunoj narukvici ispod lakta, poviše rukavice,
pa tek ponekad bacim pogled
na displey gdje sam :mrgreen: (to je više, ako baš tražim neku adresu)

(jedno vrijeme sam mobitel fiksirao i velcro trakom za tank torbu, ali
kad je kiša, moram staviti navlaku, pa to baš i nije bilo praktično)

prije bih pogledao nešto od tih karti u HR i ovaj vaš link npr.
https://bihamk.ba/bs/spi/radari

no
previše je to, iako većinu pravaca znam napamet, :)
ali sad sam razvio novi sistem, no neću pisati o tome na forumu :mrgreen:
 
Last edited:
kod vas više pratim crne škode, a kod nas audi-e i uglavnom ih
sad laganini obilazim, proučavajuči tko je za upravljačem :mrgreen:

i to je to :)
 
1620841202461.png

To sam nekako skupio sa svih strana, tako da nije "genuine" ...
 
To sam nekako skupio sa svih strana, tako da nije "genuine" ...

Posto vidim da si oznacavao i po Bosni, ubaci i ove dvije nove sto sam ranije spominjao, sada za vikend postavljene.
Evo lokacije

Konjic: 43.65585104401088, 17.954706593885426
Celebici: 43.68397452733075, 17.89748536334673