Aprilia Tuono, topic gdje je grmljavina dobrodošla

Nakon šta sam jedva nekako prešao preko svoje škrtosti i kupio prirubnice, danas ih i ugradio na svoj talijanski suzuki. Usput malo sve konektore pocistio, pošpricao kontakt sprejem, jer, jbg nije to honda.
Sad ozbiljno razmišljam o velocity stacks, čekam da carbon smith izbaci za starije aprilie pa da tuono dođe do 200KS na zadnjem kotaču, kome pravo, kome krivo.
View attachment 730518View attachment 730519View attachment 730520



To si mogao sredit sa malo ljepila i crnom izolirkom

 
Pozdrav gospodo, nisam još ovdje pisao, ali nadam se da bih uskoro mogao postati nešto češće viđen gost. Za to bi mi ipak dobro došao i motor kojeg se ovdje štuje, a trenutno me zanima gen2. Pratim ih neko vrijeme, onako u prolazu, no sad bih već bio spreman na kupovinu.

Iako se kod nas nerijetko nalaze izuzetni primjerci sa ispod 20tkm na motorima od 10+ godina, ja sam ipak malo skeptičan jer su to mahom motori iz uvoza čiji trag prestaje prvom registracijom u RH, osim ako imaju urednu servisnu knjigu.
Znate li vi, kao poznavatelji, za neke posebne detalje na koje valja obratiti pozornost kod kupovine?

Također, tražim 2008 (ali s 350w alternatorom) na novije pa ako neko zna/ima/čuje da se nešto takvo nudi, samo dajte!
 
Pozdrav gospodo, nisam još ovdje pisao, ali nadam se da bih uskoro mogao postati nešto češće viđen gost. Za to bi mi ipak dobro došao i motor kojeg se ovdje štuje, a trenutno me zanima gen2. Pratim ih neko vrijeme, onako u prolazu, no sad bih već bio spreman na kupovinu.

Iako se kod nas nerijetko nalaze izuzetni primjerci sa ispod 20tkm na motorima od 10+ godina, ja sam ipak malo skeptičan jer su to mahom motori iz uvoza čiji trag prestaje prvom registracijom u RH, osim ako imaju urednu servisnu knjigu.
Znate li vi, kao poznavatelji, za neke posebne detalje na koje valja obratiti pozornost kod kupovine?

Također, tražim 2008 (ali s 350w alternatorom) na novije pa ako neko zna/ima/čuje da se nešto takvo nudi, samo dajte!


Imaš u Puli u HP Motori 2008 prva reg 2020 sa 1500km
 
pa neka te ne muči taj model sa 350W, za 100€ kad krepa, ili ako želiš prije preventivno promjenit regler, kupiš SPER regler iz Zagreba. Provjeriš padove napona na instalaciji (od reglera do + i - baterije), ako su ispod 0,2V (+) i 0,05(-) zadržiš i postojeće konektore, ako su više pregledaš kontakte u konektorima da li su oksidirali, prelemiš ih, ili kao ja kupiš kućište osigurača za pojačala i direktno sa regulatora dopelješ novu žicu od 6mm do kućišta ispred baterije i u njega staviš osigurač od 30A.
Kad ti krepaju namotaji isto za 100€ max, a i jeftinije nađeš firmu koja zna što radi i premotaš original namotaje kako spada, dakle za manje od seta guma si dugotrajno na miru ili ako nemaš povjerenja u premotane kupiš dobre nove, ne original, ali ne ni kineske.
Velika nauka se stvara oko namotaja a po meni bez veze.
 
  • Like
Reactions: Vex600 and piko1002
Evo jedne lipe.
820F2795-C36C-4780-A92D-AD7561D87108.jpeg
0EDC669B-2675-41FC-B0EB-E37F019EBD8B.jpeg
 
  • Like
  • Love
Reactions: Nero and El Mravac
sam ja tupast jer nigdje ne mogu pronac brembo SC za prednje kočnice ili se to više ne proizvodi.
Ima ko kakva iskustva sa EBC HH
 
SC su preimenovali u SR, tako da ako oces SC sad se zovu SR
ma to sam i skužil i nađem pločice i to bi bile ove


ali kad po toj šifri dođem u dućan, nitko ih ne može naručit, kaže vidim da su brembo ali mi ih ne da naručit.
kad svi upisu motor u svoje programe, jedina stvar koju im nudi je EBC HH
 
Last edited:
Pa u Rijeci im je sjedište, kupili neboder wtc na Pećinama, ono novi Trump tower ali usred Rijeke, treba to podržat, još da mi prodaju pločice koje želim bilo bi super
Istina,samo što su iz Zadra 😂
Možda da probaš sa auto marinićem, oni su naši
Ustvari nisu ni oni 😂