Yamaha R7

Zašto ih nema? da pratiš gradivo, čak i u samo ovoj temi, a ne tupiš u prazno shvatio bi... probaj promjenit svjećice na V4 pa će ti bit jasnije, a to je samo vrh sante...
 
Probaj ih promijeniti na Golfu benzincu 1.6 8v ili Škodi Octaviji ili Audiju A3-A4 pa se i dalje kotrljaju po cesti, nije jednostavnost održavanja uvijek presudna 😁
 
Realno, vozimo krampove sa pocetka milenija....
I to nam je ok. Za bolje, nemamo.
 
Kakve to ima veze, ja imam mille r iz 2000, ohlins, komplet karbon oklope, brembo..sta je kao mt07 i r7 bolji motor jer je novi 😂😂
 
pa jedino ti rotaxi u mille i rade kilometre.
ok, nevazno je, navodno su i shiver/dorsoduro 900 super izdrzljivi agregati.

gledaj krajnju brzinu tuono 660 i mt07, 8 kmh razlike, a 20 konja vise ima tuono.
 
Ono šta je tragično da jedna yamaha koja očito ima i resurse i znanje, nazove motor R7, mogli su barem R07, jer je to u stvari MT07 sa oklopima i malo boljim ovjesom i u takav motor ne ulože ni trunku svog znanja da ponude nešto više.

Aprilija ispod 1000cc nema motor. Shiver je discontinued, tako da im se isplati razviti novi agregat i na bazi istoga napraviti 3-4 modela, te rekuperat troškove razvoja. Yamaha ispod 1000cc ima CP2 i CP3, ako ne računamo kepec agregate. Razvoj jednog CP2.5 za potrebe nekog kvazi Ra apsolutno nema smisla financijski ni strateški, jer teoretski nema šanse da im se tu vrati investicija na jednom modelu, a kao baza za druge modele im ne treba, jer imaju već pokrivene 75 ks i ~100ks klase.

Meni je samo žao što nisu agregat od MT-09 ubacili u neki klasični sport touring s naglaskom na sport, to bi mi bilo daleko zanimljivije od ovog wet noodle natjecanja 'tko ima najbrži paralelni twin'. Who cares, opet je na kraju dana bezvezni, dosadni, parallel twin.
 
Okej, nisu morali radit novi agregat, tu se apsolutno slažem, ali da su mogli ponuditi nešto zanimljivije osim plastika, ručica i novih vilica (koje su po meni na mt07 s obzirom da smo u 21 stoljeću ako ništa barem vizualno bez veze) mogli su sa malo šarafljenja po ovome kaj imaju... kaj se tiče mašine od 9ke, kod nas je to financijski veće opterećenje, kako je drugdje znaju ljudi iz yamahe, u taj dio se ne uplićem... ali, i dalje u ponudi imaju R6, pa nije ni bitno... i ovako i onako velika većina nas ni jedan ni drugi a ni treći neće kupit sad, a moguće ni nikad... da bi bila zanimljiva utakmica da su napravili pandan RSu, svakako bi, to moraš priznati, barem u očima nas nekolicine forumaša... barem nama kojima nije bitno šta je bolje, nego nas vesele male stvari i velike vijesti...
 
Ili Triumph Rocket ili ništa, te litre su skuteri 😁😁😁
Nisam ljubitelj engleskijeh prometala pogotovu ne tog Rocketa na slikama o_O medjutim neki dan prodjoh pored 2 motora i podsvjesno ispod oka pogledam i vratim se da vidim kad ono dvije rakete jedna pored druge :cool: Dvije bombe, lijepi motori za razliku od onog Glavinog klepetala :mrgreen:
Ne bih se bunio kad bi poklonili jednog, onog bez sissy bara 🤘
 

Opravdanja.. bolje da daju ime Mirage (Fatamorgana). ;)
 
Ne vidim gdje je problem sa ovim motorom jer isti nije zamjena za R6.

Velika je vjerojatnost da će doći R9 koji će naslijediti R6 kako cijenom tako i performansama, a možda malo i pojačaju CP3.