Prvo duze putovanje

A čuj, vidi, ja sam naučio da postoje dvije vrste bajkera. Oni koji bi HTJELI i oni koji UČINE!!! Ili tražiš rješenje - ili izgovore!!!

RhGx2r6.jpg


CZUuECl.jpg
 
Ne treba dečka plašiti sa takvim forama da on printa temu. Jasno je samo da treba uzeti četkicu koja nije pre-abrazivna (srednje tvrda četka) i sprej za lanac. Oprati lanac može na benzinskoj, sa malo dizela.

Ako mu je to prevelika zezancija, a moguće da je jer na put se ide za uživanje a ne mehaničarenje, onda neka vidi Scott Oiler.
Nisam želio dečka plašiti, nikako.
Pokušavam mu otvoriti oči, mislim da nije svjestan na kojem se izvoru znanja nalazi trenutno.
Amazona, Ganges i Yangtze zajedno su minorni pišuljci u usporedbi s bujicom umotvorina ovdje.
Pa ako treba i printati, nek printa, ostat će unucima.
 
Jedna pametna od mene. Nemoj stavljati sprej za lanac u bočni kofer. pogotovo na stranu di je auspuh. Ili se pripremi na kupnju nove garderobe na odredištu. I da, grune jebački :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: cadjo
Jedna pametna od mene. Nemoj stavljati sprej za lanac u bočni kofer. pogotovo na stranu di je auspuh. Ili se pripremi na kupnju nove garderobe na odredištu. I da, grune jebački :mrgreen:

Ovakvi su savjeti iskreno rečeno, deplasirani, jer postoji više motora koji imaju ispuh sa obje strane, tako da bi mogli reći da se spreh za lanac stavlja uvijek u top case. To je sad čitava jedna nova tema koju bi mogli pokrenuti ali nećemo čovjeku offtopičariti ovdje, pitao je za savjet.

Ali još nam nije ni rekao koju autocestu misli koristiti...
 
ja i nemam neke ambicije ni vještine za neke mega ture...al sranje se može desiti i blizu kuće...nekidan bio na jednodnevni izlet po Hvaru, ubacio sam sprej za gume, al isto backupirao sa masterkardom i bacio okice na cijene apartmana... od svih crnih scenarija, meni samo guma u glavi hahahaha koliko su ti sprejevi "pouzdani" za manje defekte? naročito za gume sa buvelom? ima netko iskustva?
 
ja i nemam neke ambicije ni vještine za neke mega ture...al sranje se može desiti i blizu kuće...nekidan bio na jednodnevni izlet po Hvaru, ubacio sam sprej za gume, al isto backupirao sa masterkardom i bacio okice na cijene apartmana... od svih crnih scenarija, meni samo guma u glavi hahahaha koliko su ti sprejevi "pouzdani" za manje defekte? naročito za gume sa buvelom? ima netko iskustva?

Za gumu s buvelom, najbolje ti se ubit ako pukne. Osim ako je sam ne promijeniš na licu mjesta.

Pitaj me kako znam.

Ako je normalna (tubeless) felga, onda crv i gas dalje.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Shepa
Za gumu s buvelom, najbolje ti se ubit ako pukne. Osim ako je sam ne promijeniš na licu mjesta.

Pitaj me kako znam.

Ako je normalna (tubeless) felga, onda crv i gas dalje.
a neka preporuka za ubit se, hladno ili vatreno oružje:D
 
  • Haha
Reactions: WraGG
1) Kako to izgleda na autocesti sto se tice naplate, kada ides autom stanes otvoris prozor i nastavis dalje, ovako si u jakni, imas rukavice, moras stati, skinuti rukavice, izbrojati novce, ponovo ih stavljati, spremati novcanik i sl., imate li vremena se spremiti na miru ili morate zurit.

Moja mastercard debitna iz nekog razloga ne prolazi na rh naplatnim kućicama. To je jedino mjesto gdje ne prolazi. Imaš sasvim dovoljno vremena za platiti, taman da brojiš kovanice. Na vozila iza se ne trebaš obazirati.

Ne vrijedi generalno za jednodevna/kraća putovanja, ali uvijek je dobro imati backup karticu i/ili keš sa sobom. Zna se dogodit da bankomat proguta karticu, a ako si si sam, u stranoj državi, bez keša ili drugog načina plaćanja - nije fora.

3) GPS samo kad se izgubim ili tražim smještaj u nekom većem gradu. Generalno me dekoncentrira, zna davati čudne rute koje se kose s zdravom pameću. Nastojim memorirat na karti mjesta kojima planiram proći / generalnu rutu.
 
Ovakvi su savjeti iskreno rečeno, deplasirani, jer postoji više motora koji imaju ispuh sa obje strane, tako da bi mogli reći da se spreh za lanac stavlja uvijek u top case. To je sad čitava jedna nova tema koju bi mogli pokrenuti ali nećemo čovjeku offtopičariti ovdje, pitao je za savjet.

Ali još nam nije ni rekao koju autocestu misli koristiti...
Imas pravo, ne triba covika pretjerano zamarati hrpom informacija.
Pravi bajkeri ionako ne podmazuju lanac, pljunu dvaput na prednji i zadnji lancanik, zaliju decom pive, eventualno zapisavanje zadnje felge, da se skine masnoca i to.

Btw. To mi je rekao frend koji je pitao za frenda.
 
a neka preporuka za ubit se, hladno ili vatreno oružje:D
Kad već pitaš, štrik ti je najsigurnija i najjeftinija opcija😆
 
  • Like
Reactions: Riker
Baš malo popričao sa čovikom koji putuje godinama sa kruzerom, guma sa buvelom... Kaže mi daj čoviće koji set, koji crvi, sprejevi, štenderi... Ništa nemam niti sam ikad nosio takvo nešto na putovanje, niti se zamaram sa tim. Ako se sranje desi, vodim se da ima dobrih ljudi koji će pomoć i malo avanture i to je to. Tako da ništa od konopa, ćakija, pištolja. Samo opušteno:LOL:
 
Pozdrav,

Krenuo bi prvi puta u zivotu na neko duze putovanje motorom, pod duze smatram jednodnevno putovanje do nekog mjesta di bi mozda bio par dana i vratio se nazad.
S obzirom da nisam nikad putovao na duze staze vec samo po par sati i nisam nikada isao autocestom vec lokalnim putevima, volio bih dobiti mozda neki savijet ili iskustva iskusnijih vozaca.
Imam par pitanja, mozda zvuce glupa al volio bih znati sto ocekivati:

1) Kako to izgleda na autocesti sto se tice naplate, kada ides autom stanes otvoris prozor i nastavis dalje, ovako si u jakni, imas rukavice, moras stati, skinuti rukavice, izbrojati novce, ponovo ih stavljati, spremati novcanik i sl., imate li vremena se spremiti na miru ili morate zurit.

2) Jeli uredu voziti nekom manjom brzinom na autocesti, cruzati na 100-110 km/h ?

3) Pratite li neki gps sustav, npr. namontiran mobitel na drsku ili se snalazite bez toga ( naravno nema potrebe pratiti tako nesto na autocesti, ali ukoliko putujete lokalnim cestama)

Mozda i neki savjet za takvu voznju, upute, nesto sto propustam a vama je stvorilo problem?

Hvala svima unaprijed

Savjet je - kreni, a sa svakim idućim putovanjem češ biti sve efikasniji oko svega (stvari, ruta, općenito organizacija).

Uzmi sa sobom kabanicu, nešto keša, eventualno kit za popravak gume ako ga imaš gdje staviti, a ostalo češ s vremenom vidjeti šta ti treba, a šta ne.

Nemoj pretovariti motor jer se onda vožnja pretvara u patnju...
 
Bitno da imaš putno osiguranje/HAK karticu i sl.

Inače, kojim motorom ne ideš/ideš ?! :mrgreen:
 
Najbolje nemoj ić nigdi, lipo se vozi do prve birtije i nazad pa si bezbrižan ka i svi pravi bajkeri. :unsure:
 
Baš malo popričao sa čovikom koji putuje godinama sa kruzerom, guma sa buvelom... Kaže mi daj čoviće koji set, koji crvi, sprejevi, štenderi... Ništa nemam niti sam ikad nosio takvo nešto na putovanje, niti se zamaram sa tim. Ako se sranje desi, vodim se da ima dobrih ljudi koji će pomoć i malo avanture i to je to. Tako da ništa od konopa, ćakija, pištolja. Samo opušteno:LOL:
Nije ni meni nikad bilo frke sa gumom.

Do prošlog četvrtka.

Kad se u Gračacu, na Tjelovo, zabio tondin dužine 6cm, promjera 5mm u zadnju gumu.

Dobri ljudi pokušali pomoći, ali na kraju je dobar čovjek iz St došao po mene s kombijem.

Godinama, zapravo desetljećima, se vozim, nikad ništa, ali...dogodi se nekad :)