GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

jel ko vozio na dunlop sportsmart 2 max? nakon montaze obe nove motor jako trom na pribacivanju, jako los osjecaj u voznji, neznam jel triba da se skine prvi sloj pa ce bit bolje al nakon d212 bas prelose pri brzinama 100-120km/h, jer njih sam bas uzeo jer sad je ljeto i motor se dosta sporije vozi pa da ne bacam pare na d212
vozio u dva navrata dok sam ih naslijedio na motoru, jako loše gume, isprobao sam sve moguće tlakove i ništa nije pomoglo, kraljica drifta, a pogotovo dok malo padne temperatura
 
Ekipo, sta mislite o Mitasu Sport Force+ na Nindzi zx12r, ne stedim ga previse i volim da ga poteram muski, prelazim od 10-15k km po sezoni,
voznja je 50/50 grad i van njega, auto put slabije, planiram do mora letos na njima.
Trenutno na njemu m7rr, kojima sam odusevljen ali su gotove za 5000km a malo mi mnogo da ih kupujem dvaput godisnje...
Svakako menjam gume svake godine, prosle bile gpr300, takodje prezadovoljan ali isto kratko traju.
Ne bih Turing Force, iako ih drugar vozi na Hayabusi i kune se u njih, bas bih probao Sport Force + pa ako je neko imao iskustva na ovako malo tezem motoru, bio bih mu zahvalan na savetu.
Unapred zahvalan.
 
ako te muči trajnost M7RR, Mitas SF ti neće trajat duže od njih, dapače još kraće.
Ne muci me trajnost vec cena...:mrgreen:
ovde su u dimenziji 120/200 preko 300e a Mitas ispod 200e...pa racunam, ako su bar priblizne po drzanju, bolje i dva para Mitasa po sezoni nego Metzelera...
 
  • Like
Reactions: Igor28
Ne muci me trajnost vec cena...:mrgreen:
ovde su u dimenziji 120/200 preko 300e a Mitas ispod 200e...pa racunam, ako su bar priblizne po drzanju, bolje i dva para Mitasa po sezoni nego Metzelera...
aha, ja sam mislio da želiš gume koje traju više od 5000km, krivo skužio.
Što se tiče držanja, tu nemaš straha, dapače meni su Mitas i draže od M7, pogotovo ako ne voziš po kiši, ali to su osobne preference, ja sam vozio i jedne i druge na 0 stupnjeva i po mokrome i bile su mi dobre :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: BokyBoy
Ne muci me trajnost vec cena...:mrgreen:
ovde su u dimenziji 120/200 preko 300e a Mitas ispod 200e...pa racunam, ako su bar priblizne po drzanju, bolje i dva para Mitasa po sezoni nego Metzelera...
racunica bi trebala biti ista ako potrosis za 2 seta Metzlera 3 seta Mitasa :) za jednak broj kilometara recimo 10 000
 
racunica bi trebala biti ista ako potrosis za 2 seta Metzlera 3 seta Mitasa :) za jednak broj kilometara recimo 10 000
Jes' majku mu, izadje na isto...:ROFLMAO:
Jos imam i jednu zamenu i balansiranje vise da platim... :mrgreen:

bolje da se drzim onda ja proverenog m7rr-a i ne filozofiram mnogo, a?
 
Last edited:
Jes' majku mu, izadje na isto...:ROFLMAO:
Jos imam i jednu zamenu i balansiranje vise da platim... :mrgreen:

bolje da se drzim onda ja proverenog m7rr, a?
Vozio sam na istom motoru i jedne i druge. Slicne su gume, dao bi cak malu prednost mitasu na zivljoj voznji pri dobrom asfaltu, a metzu na slinavom ili losijoj cesti. Probaj mitas nemas sta izgubiti, a novcano sto gledas tu su negdje, ali zaboravljas da s mitasom imas 3 puta nove gume, a s metz 2.
Km sam napravio mitas 4500, metz 5500.
 
  • Like
Reactions: BokyBoy
Ekipo, sta mislite o Mitasu Sport Force+ na Nindzi zx12r, ne stedim ga previse i volim da ga poteram muski, prelazim od 10-15k km po sezoni,
voznja je 50/50 grad i van njega, auto put slabije, planiram do mora letos na njima.
Trenutno na njemu m7rr, kojima sam odusevljen ali su gotove za 5000km a malo mi mnogo da ih kupujem dvaput godisnje...
Svakako menjam gume svake godine, prosle bile gpr300, takodje prezadovoljan ali isto kratko traju.
Ne bih Turing Force, iako ih drugar vozi na Hayabusi i kune se u njih, bas bih probao Sport Force + pa ako je neko imao iskustva na ovako malo tezem motoru, bio bih mu zahvalan na savetu.
Unapred zahvalan.

Malo prolistaj temu, i onda kad skuzis da oni koji potegnu, ocito kao i ti, sa takvim gumama prolaze cca 3500km, a ti 10-15, skuzit ces u biti da si blagoslovljen i da ne tribas brinit brigu oko toga
 
Vozio sam na istom motoru i jedne i druge. Slicne su gume, dao bi cak malu prednost mitasu na zivljoj voznji pri dobrom asfaltu, a metzu na slinavom ili losijoj cesti. Probaj mitas nemas sta izgubiti, a novcano sto gledas tu su negdje, ali zaboravljas da s mitasom imas 3 puta nove gume, a s metz 2.
Km sam napravio mitas 4500, metz 5500.

Jel mo mozes stavit link odnosa cijene Mitasa i Mr7??
 
Mitas je trenutno (ako ga uspiješ naći) oko 1200 kn. Dostupnost je užas i nema ga skoro nigdi, a nove zalihe su izgleda digli nabavnu cijenu 😬
M7RR je trenutno oko 1500 kn što je super za takvu gumu. Što se tlakova tiće M7 se ne spušta u pravilu. Eventualno na 2.3 2.6 ali nije ni to preporučljivo
 
Mitas je trenutno (ako ga uspiješ naći) oko 1200 kn. Dostupnost je užas i nema ga skoro nigdi, a nove zalihe su izgleda digli nabavnu cijenu 😬
M7RR je trenutno oko 1500 kn što je super za takvu gumu. Što se tlakova tiće M7 se ne spušta u pravilu. Eventualno na 2.3 2.6 ali nije ni to preporučljivo
Zato i kazem jel di god je ima cijena seta ptelazi 1500kn.
 
Pozdrav ekipa
Metzeler Roadtec 01 SE zanimaju me vasa iskustva sa gumom.
Tocnije koliko ste km napravili,stil voznje i s kojim motorom?
 
Pozdrav ekipa
Metzeler Roadtec 01 SE zanimaju me vasa iskustva sa gumom.
Tocnije koliko ste km napravili,stil voznje i s kojim motorom?
kupi, montiraj (nahrani svinje) i uzivaj (nista ne diraj) !
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Pozdrav ekipa
Metzeler Roadtec 01 SE zanimaju me vasa iskustva sa gumom.
Tocnije koliko ste km napravili,stil voznje i s kojim motorom?

Nisam jos probao SE verziju. Ali jesam standardne Roadtec 01 (sada sam na 4 setu)
Kilometraza u prosjeku oko 12k km, kombinacija duzih tura i vikend brzih voznji. To je bilo na motoru BMW R1200R LC

Sada mi je na novom motoru (S1000XR) fabricki dosao opet Roadtec 01 i na njemu se malo brze trosi. Ne vjerujem da ce prebaciti 10k, ako i toliko. Realnije da ce to biti maksimalno 9k

Ovo su kilometraze na bosanskim cestama. Ako imas srecu da zivis blizu mora i magistrale, onda je slobodno prepolovi.

SE mislim da su jos bolje pogodjene za one (poput mene) koji povremeno putuju ali i vole malo da se izdivljaju preko vikenda (celavija sara kod ruba) tako da jedva cekam da ih probam. Mislim da nemas sta razmisljati - kupuj i javi iskustva (y)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: bandit666