Gume MITAS SPORT FORCE PLUS

A držao sam se lagani ulaz, 4, 5 krugova pa van ili još jedan krug pa opet ko ulaz, odnosno lakši i bilo je sve ok, tlak po preporuci Mitasa 2,3/2,0, a vozio sam od 17-20, kad su vec i niže temperature. Doduše, prvi put sam bio u životu na stazi pa ni vrijeme nije neko respektabilno 1:49, (možda i koji 48), ali sam se zato izguštirao kao nikad do sad.
s obzirom da vozimo praktički iste motore, spusti to mrvicu (obje za cca 0,2), mada vidim da i ovako voziš jako dobro (y)
ja na rsv-u vozim 2,0/1,8 na stazi i nikad problema (imao sam problem i skoro glupi pad na otvaranju u 6.-7. krugu dok sam vozio na tlaku ko ti), sada sam se prebacio na EV i mogu reći da je guma veliki korak naprijed i poboljšanje u odnosu na ionako dobar standardni mitas, a sada je vrijeme da malo i sebe poboljšam:mrgreen:
 
Nemoš ti pobjeć od iskusnog oka forumaša, ajde dajem konačno i zadnje priznanje, jbg, kriv sam, a što sad, streljajte me
Uglavnom, bio sam na onon vrajžem simulatoru, nogar je naravno bio dole jer je motor fiksiran, sa strane su puhale industrijske grijalice u gume, akumulatorske brusilice su bile na koljenima, a vrijeme je postignuto na igrici motgp 98, dok je još Grobnik bio u igri.
 
s obzirom da vozimo praktički iste motore, spusti to mrvicu (obje za cca 0,2), mada vidim da i ovako voziš jako dobro (y)
ja na rsv-u vozim 2,0/1,8 na stazi i nikad problema (imao sam problem i skoro glupi pad na otvaranju u 6.-7. krugu dok sam vozio na tlaku ko ti), sada sam se prebacio na EV i mogu reći da je guma veliki korak naprijed i poboljšanje u odnosu na ionako dobar standardni mitas, a sada je vrijeme da malo i sebe poboljšam:mrgreen:
A mislio sam spustit još malo, ali pošto sam se vozio do staze i motor bio na sunjari cca malo više od sat vremena, nisam htio ić previše nisko, jer su gume vec i bile malo zagrijane.
 
  • Like
Reactions: MOONSHIELD
a zamisli da si mi još ti otkrio tajne 1:66, strah me i pomislit što bi bilo

e tu sam te čeko.. :mrgreen:
ne znam jel' nas pališ il' šta, ali ako si prvi put na grobniku i sa starim tounom na mitasu rundao na 1:49, klanjam se do poda..
uglavnom..mitas ili bilo koja cestovna na 1:4x na grobniku je samo pitanje kad će ti pustit, a ne hoće li pustit..
na starom asfaltu ne bi mogao napravit dva normalna kruga..
grobnik je brza staza i zahtjevna za gume i svaki put kad sam gore, bude neka ekipa koja više gleda nego se vozi, pitam ih šta je, kažu ne drže im gume, ne mogu se vozit, više nikad bez pravih guma, kažu u suzama..
to šta ekipa vozi marof na mitasu, to nema veze sa grobnikom..
o mapi2 drugi put.. 😂
 
  • Haha
Reactions: stipe_zxr
e tu sam te čeko.. :mrgreen:
ne znam jel' nas pališ il' šta, ali ako si prvi put na grobniku i sa starim tounom na mitasu rundao na 1:49, klanjam se do poda..
uglavnom..mitas ili bilo koja cestovna na 1:4x na grobniku je samo pitanje kad će ti pustit, a ne hoće li pustit..
na starom asfaltu ne bi mogao napravit dva normalna kruga..
grobnik je brza staza i zahtjevna za gume i svaki put kad sam gore, bude neka ekipa koja više gleda nego se vozi, pitam ih šta je, kažu ne drže im gume, ne mogu se vozit, više nikad bez pravih guma, kažu u suzama..
to šta ekipa vozi marof na mitasu, to nema veze sa grobnikom..
o mapi2 drugi put.. 😂
Strpi se još malo dok režija obavi svoje, ako stvarno ispadne da jesam, oš mi otkrit tajne 1:66 ili barem kuput set Mitas SF EV :mrgreen:
 
Kad mi već nitko ne vjeruje, evo video, malo sam ga editirao da namjestim vrijeme od prvog do Zagrebačkog zavoja, da paše za cijelu stazu ali jbg tako je kako je.
Uglavnom, da popravim kočenja u dvojku, prerano počnem pa završim sa kočenjem cca di se spaja staza sa boksom, da malo kasnije kočim u zagrebački, da brže uđem u Pohumski (Riječki) ali jebu me grbe u zavoju prije pa sam malo usran i tu usporim, da popravim ulazak u lakat evo još malo vremena dole.
Teorija je tu, samo mi prakse fali, ali za prvi put i odvoženih cca 30 krugova ni tako loše, bitno da sam ja guštao ko prase u blatu.
I da, moment punjenja gaća je na 9:25, ali i tu je Mitas izdržao.
Cca najbolji krug je od cca 7:25 pa na dalje
I da, molim da se moj tuono ne naziva stari, stari tuono je gen 1., novi tuono je gen 2,. a tuono V4 je samo tuono.

 
Prvi put gledam grobnik otkako je novoasfaltiran, prelijepa staza.


Ako i vrijeme pase, kao sto gogo kaze/sumnja, guma jevan svakog ocekivanja.
 
neć, nisam konkurentan, nisam na mitasu.. :mrgreen:
e, aj stvarno sredi neki termin pred kraj mjeseca..ja ne znam putanje na marofu..:cool:
ne znam ni ja, ali pokušavam, a to je (meni) jedino bitno :mrgreen:
nema tam termina, prek tjedna je uglavnom slobodno i voziš kolko te volja, javi dok bude ti odgovaralo
 
  • Like
Reactions: go-go
još bi' samo da uđe u zapisnik..nisi skoro pao što ti je strugnio nogar, nego ti je sveti mitas rekao di mu je granica(ispod 1:50), pa ti je strugnio nogar..hvala..