Gixxer 600,750,1000,1100 i 1300

tebe zatvorilo bez struje zadnih godinu dvi..
A skoro da je tako… nisam pratio… vidim da su se svi ukakili i da se trazi dkaka u jajetu za sve, papiri ovo ono, policija vrsi represiju itd ili sam krivi dojam stekao. Mslm da je to ipak malo previse. Bas sam razmisljao ako stavim original auspuh tj lonac, a imam ga moguce je i da mi neko dijete izleti ili neki pjesak ili auto pogotovo jer me nece cuti, a posto je motor mali i ne vidi se bolje da se malo cuje. U tom slucaju kad zgazim nekog ako mi izleti netko bit ce kasno. Mogu prebacit krivnju na propise, pravila itd i ogradit se tako tj primirit savjest ali ako ubijem nekog ili mene netko to ga/me nece spasit. Sve ovo je kao uredivanje drustva ali na naopak nacin kroz treniranje strogoce. Bolje da se motori malo cuju. Mozda se spasi neciji zivot. Sad ce netko reci ostavi se motora. Moze se tako reci ostavi se janjetine, piva kao stetno je za zdravlje itd… zivi veganski… tj zivi pod staklenim zvonom… i to je bzvz… u svemu granica i zdrav razum … to je najbolje rjesenje… pa tako i u represiji treba biti granica i zdrav razum.

P.S. Idem malo ocistit kola na motoru, bijele boje su pa se sve vidi, pripremit se za đir kad stane kisa😍😎. I nek me nitko ne jebe po cesti(mislim na policiju) pa ce sve biti ok.👍🏻
 
Last edited:
Ali isto mislim da se malo preuvelicava sve to s policijom. Evo od kad sam uzeo motor vozim se i nisu me zaustavili, a bili su na vise mjesta kad sam isao put kante. Uredno vozio i to je to. Kroz naselje lagano, prodem auta kad je pregledno i to lagano fluidno i obavezno pomalo kroz naselja. To je najbitnije.
 
Ali isto mislim da se malo preuvelicava sve to s policijom. Evo od kad sam uzeo motor vozim se i nisu me zaustavili, a bili su na vise mjesta kad sam isao put kante. Uredno vozio i to je to. Kroz naselje lagano, prodem auta kad je pregledno i to lagano fluidno i obavezno pomalo kroz naselja. To je najbitnije.
Ae. Ja ih nikad ne vidim .a kad ih uspijem primjetit mahnem obavezno .
 
Imam viška nov Hiflo za K5-6-7-8 1000
ako netko treba inbox, cijena simbolicnih 100kn

1621250184923.png
 
Je li netko upisivao dodatnu dimenziju gume 190/55-17 uz standardnu 190/50-17 u prometnu i može li se to?
Jel Suzuki nudi to kao opciju?
Hvala.
 
Je li netko upisivao dodatnu dimenziju gume 190/55-17 uz standardnu 190/50-17 u prometnu i može li se to?
Jel Suzuki nudi to kao opciju?
Hvala.
Zaboravi
Samo špecijal upis na poligonu cvh za homologaciju i 2000kn.
 
Zaboravi
Samo špecijal upis na poligonu cvh za homologaciju i 2000kn.
Ništa tako, samo ako se bude moglo samo upisat bez tih svemirskih ispitivanja i zezancija itd.
Znam da su neki brendovi nudili opciju montaže različitih dimenzija, mslm aprilia, zato pitam za suzu.
 
Last edited:
Za upisivanje dodatne dimenzije guma, za motocikl koji nema u CV kartici dodatne dimenzije, potrebno se javiti u CVH za ispitivanje motocikla sa navedenom dimnezijom gume na njihovoj stazi u Sesvetama (2000 kn). Ako utvrde da zadovoljava njihove hirove i prohtjeve upisuje se u knjižicu, ako ne ode 2000 kn u vjetar.
Provjerena informacija u CVH, Motobox Split, STP Porec.
Druga opcija, nabavi dodatnu felgu i nabaci dimenziju koju hoceš i šaltaš samo za tehnički.
 
Za upisivanje dodatne dimenzije guma, za motocikl koji nema u CV kartici dodatne dimenzije, potrebno se javiti u CVH za ispitivanje motocikla sa navedenom dimnezijom gume na njihovoj stazi u Sesvetama (2000 kn). Ako utvrde da zadovoljava njihove hirove i prohtjeve upisuje se u knjižicu, ako ne ode 2000 kn u vjetar.
Provjerena informacija u CVH, Motobox Split, STP Porec.
Druga opcija, nabavi dodatnu felgu i nabaci dimenziju koju hoceš i šaltaš samo za tehnički.
I onda te s ceste pošalju na vanredni teh. i opet ode 2kkn.
 
Ma kujac oni gledaju dimenzije guma. Samo ih tabpica zanima.
A da i gledaju vraga znaju pravu dimenziju
 
Ma kujac oni gledaju dimenzije guma. Samo ih tabpica zanima.
A da i gledaju vraga znaju pravu dimenziju
Jednog iz zd su poslali na izvanredni tehnicki...ispostavilo se da guma nije odgovarajuce dimenzije ... opasna radnja na cesti je to i opleli mu kaznu
 
Vidio sam negdje da toleriraju(policija) 10% kad zaustave... npr ako je standardna 190/50, a montirana 190/55. Jel to istina? Ako je tako onda je to ok. U suprotnom baš gnjave i nema veze s mozgom.
 
Vidio sam negdje da toleriraju(policija) 10% kad zaustave... npr ako je standardna 190/50, a montirana 190/55. Jel to istina? Ako je tako onda je to ok. U suprotnom baš gnjave i nema veze s mozgom.
Nije istina.
Mora bit' ona dim. koja je u prometnoj.
Nije to brzina pa da imaš toleranciju.
 
  • Like
Reactions: stipe_zxr and b0du1
ne toleriraju ništa...

osim toga Mitas je još jeftiniji u 190/50 nego 55 stvarno nema razloga forsirat višlju gumu:mrgreen:
 
  • Like
Reactions: b0du1
Možeš ti mijenjati dimenzije guma, felge za tehnički i slično, ali ako ti se dogodi neko sranje na cesti, onda se sve slika iz milion kuteva. Na kraju iz čiste situacije gdje nisi bio kriv se može iskomplicirati da si upravljao tehnički neispravnim vozilom, a onda je na tebi da dokazuješ u kojoj je to mjeri utjecalo ili nije na situaciju. Kad imaš upisane preinake onda si čist po tom pitanju. Imao sam prilike nedavno popričati s čovjekom koji radi ta testiranja, ima i on argumenata za puno stvari na cestovnim vozilima i preinakama na njima, s nekim stvarima sam se na kraju nevoljko složio s njim kad mi je počeo navoditi bizarne primjere.
 
  • Like
Reactions: singlica and b0du1
Problem je sto inace vozim na dunlop 212 gp racer, a ne proizvode se u toj dimenziji🤦🏻‍♂️. Nmvz nabavio sam set supercorsi sp za tehnicki sa dimenzijom 190/50 pa cu poslje tehnickog stavit dunlop. I probat upisat 190/55, to bi bilo najidealnije.
Na hondi je pisalo 190/70 u prometnoj 🤣🤣, pogresno upisali. Sta reci, koju posluku porati🤦🏻‍♂️