Triumph Tiger 800

Bio mali đir do Novigrada na Dobri, Delnica i Lokva. Vrijeme taman.
IMG_9644.jpg
IMG_9646.jpg
IMG_9652.jpg
IMG_9660.jpg
 
  • Like
Reactions: Spori and toecutter
I mi smo se vozili...Omiš..Pelješac..Mljet..Korčula..Hvar..
Ne želim ga ni vidjet sad par dana...dolazim k sebi😁
 

Attachments

  • IMG_20210603_111059.jpg
    IMG_20210603_111059.jpg
    1.7 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: Spori and Shepa
Lijepa slika i lijepi đir! Koliko dana i km?
Bili smo 6 dana. 1.700 km kopna. Dosta se izgubi vremena s trajektima. Trebali smo još posjetiti i Brač, ali nismo uspjeli uskladiti vrijeme s tajmingom trajekta. Bili smo i na Biokovu (skywalk) a otoke smo prošli uzduž i poprijeko.
Veliki pozdrav bajkerima Davoru (Bepo-Hvar) i Ivan (Mistral-Vela luka) koji su nas ugostili.
 
  • Like
Reactions: amante and rkrosl1
Bili smo 6 dana. 1.700 km kopna. Dosta se izgubi vremena s trajektima. Trebali smo još posjetiti i Brač, ali nismo uspjeli uskladiti vrijeme s tajmingom trajekta. Bili smo i na Biokovu (skywalk) a otoke smo prošli uzduž i poprijeko.
Veliki pozdrav bajkerima Davoru (Bepo-Hvar) i Ivan (Mistral-Vela luka) koji su nas ugostili.
..ispravak Mirakul u Veloj Luci...
 
Jučer na Tigra montirane Metzeler Karoo Street.
Koja čudna guma. Izgled enduro a profil dosta obli. Pada ko zavojima bolje od Sport force + (šalim se naravno..to je nemoguće)
Ajde vidjeti ćemo kako će se voziti i kako će držati.
Osobno mi je Metzeler Tourance Next bila fenomenalna guma koja je odlično držala (u svakom slučaju voznija i bolji grip od Bridgestone Battle Winga), ali htjeo sam malo grublji profil pa ajde da probamo ove..
 

Attachments

  • Le Tigre.jpg
    Le Tigre.jpg
    207.9 KB · Views: 0
Jučer na Tigra montirane Metzeler Karoo Street.
Koja čudna guma. Izgled enduro a profil dosta obli. Pada ko zavojima bolje od Sport force + (šalim se naravno..to je nemoguće)
Ajde vidjeti ćemo kako će se voziti i kako će držati.
Osobno mi je Metzeler Tourance Next bila fenomenalna guma koja je odlično držala (u svakom slučaju voznija i bolji grip od Bridgestone Battle Winga), ali htjeo sam malo grublji profil pa ajde da probamo ove..
Ali nije šta špicastija lakše pada, odnosno oblija teže?
 
Jučer na Tigra montirane Metzeler Karoo Street.
Koja čudna guma. Izgled enduro a profil dosta obli. Pada ko zavojima bolje od Sport force + (šalim se naravno..to je nemoguće)
Ajde vidjeti ćemo kako će se voziti i kako će držati.
Osobno mi je Metzeler Tourance Next bila fenomenalna guma koja je odlično držala (u svakom slučaju voznija i bolji grip od Bridgestone Battle Winga), ali htjeo sam malo grublji profil pa ajde da probamo ove..
Ma ovo je guma za žbičanu felgu...a za Metz (y)
 
  • Like
Reactions: toecutter
Je , je...pisac je htjeo reći da je ova guma "oblija" u odnosu na npr. Battle Wing (koje je "tupastija") barem iz moje perspektive gledanja i lijepše pada u zavoj. Naravno treba pridodati i klasični efekt kad montiraš novu gumu pa misliš da ćeš past u prvom zavoju ..
Ali nije šta špicastija lakše pada, odnosno oblija teže?
 
  • Like
Reactions: maRRin 06
Jučer na Tigra montirane Metzeler Karoo Street.
Koja čudna guma. Izgled enduro a profil dosta obli. Pada ko zavojima bolje od Sport force + (šalim se naravno..to je nemoguće)
Ajde vidjeti ćemo kako će se voziti i kako će držati.
Osobno mi je Metzeler Tourance Next bila fenomenalna guma koja je odlično držala (u svakom slučaju voznija i bolji grip od Bridgestone Battle Winga), ali htjeo sam malo grublji profil pa ajde da probamo ove..
Jel bučna? Osječaš vibracije? Kad sam ih ja gledao nisu ih radili u dimenziji 19" samo 21". Ja imam trailsmart / trail max. Dosta sam zadovoljan.
 
Jel bučna? Osječaš vibracije? Kad sam ih ja gledao nisu ih radili u dimenziji 19" samo 21". Ja imam trailsmart / trail max. Dosta sam zadovoljan.
Bucna nije. Nisam osjetio da vibrira ali nisam ih jos probao pri vecoj brzini.
Cudan mi je prednji kraj, kao da mi sam radi "counter steering" 🧐...mozda mi se pricinjava. Moram napravit jedan posten dir.
I jako dobro drzi guma po skliskom asfaltu.
 
  • Like
Reactions: rkrosl1
ako ima Pirelli MT60 za tigra, toplo preporucam.. guma je savrsena i za cestu i za off a po kisi jako pouzdana. Jedino ne traje dugo, kod mene maks. 4000 km
 
  • Like
Reactions: rkrosl1
Bucna nije. Nisam osjetio da vibrira ali nisam ih jos probao pri vecoj brzini.
Cudan mi je prednji kraj, kao da mi sam radi "counter steering" 🧐...mozda mi se pricinjava. Moram napravit jedan posten dir.
I jako dobro drzi guma po skliskom asfaltu.
Nije ti dosta bila jedna korona ?
 
  • Haha
Reactions: toecutter
Može neko od vas da napiše sažeta iskustva nakon toliko i toliko pređenih kilometara.
Ono kao, eventualni kvarovi, ponašanje po gradu, ponašanje i udobnost na turi, vožnja u dvoje, vožnja u dvoje sa svim koferima i opterečenjem....
Nešto me golica ovaj novi 900. Čini mi se da sa 200 kila i 94 konja, idealno zadovoljava gradsku i vožnju na turi.
Jedino me strah da je nekako mali za dvoje, za dužu turu od 10ak dana i 4-5000 km i više.
 
Evo 38.400 km bez ikakvih kvarova.
Redoviti servisi (odražavanje standardno)
Meni osobno udoban (uz povišene nosače volana) i za putovanja i za gradsku vožnju.
U dvoje ne vozim pa neznam, ali za dvoje srednje građe bi bio OK. Za osobe većeg stasa ipak premali.
Jako vozan, nema cukanja na manjim brzinama (kružni tokovi, raskrsnice, preticanja) i potrebom za "dvije niže" kao kod većine 2-cilindraša.
Potrošnja po otvorenoj cesti življe 5,5 lit/100 , po gradu 6 lit/100.
Kude ga da puno grije po gradu, ali ja nisam primjetio da je to više od npr. nekih prošlih motora TDM900 ili FZ1 itd.
Kočnice su osrednje na 800tici
Koliko čujem 900 bi trebao biti još bolji.
 
  • Like
Reactions: DuroDu
Jučer sam podesio zadnji amortizer na full (high), prije mi je bio nekako mekan a to se odražavalo i na moju vožnju (uvijek zadnji) :) ....sad kad je motor nešto viši, tvrđi, ko da mu se promijenila duša...drugi motor...nije mi jasno zašto do sada nisam ništa dirao po tom ovjesu. Baš je agilan i lako se baca u zavojima a to mu je uglavnom bila zamjerka... i da napravio sam servis na 30000, pločice (brembo), filter i ulje.. 2000 kn..pošteno.
 
Last edited:
Evo i ja sam opet promijenio pločice jer nisam bio zadovoljan sa Ferodo sinter...stavio sam Brembo sinter i sada je OK. i napravio servis jer sutra krecemo na put :)
 
  • Like
Reactions: rkrosl1