Ima li kraja ovom samodopadnom idiotu...

Ja mislim isto da nitko ne smije voziti po gradu 150 i ako mu se nešto desi pri toj brzini u gradu sam si je kriv ali ima toliko toga što bi trebalo popraviti u prometu a ako je stručnjak i ima priliku o tome pričati na TV trebao bi o tome pričati ali očito ne vidi ništa osim brzine

eto vidis da radi zica (y)
 
Prvo nek srede ceste i asfalt. Tj cijelu infrastrukturu pa ce sve bit sigurnije. Hocemo novi asfalt po gradovima da mozemo zakocit ako zatreba

Ne ide brdo Muji, nego Mujo brdu. Zato i postoji ona sintagma "prilagođena vožnja uvjetima na cesti", i ista je, kolikogod dosadna, u biti vrlo jednostavno - istinita.
 
  • Like
Reactions: zaprudanec and Dene
Ako me sjećanje služi dotični je stručnjak za zračni promet a ne cestovni. Samo eto nebi mogao iskati iz paštete u svojoj domeni pa se lovi ovoga čega bolje ide
 
daj zagrij tu zicu izmedju usiju i reci u cemu je problem ako nije u brzini?
Ako je ograniceno 60 nemos vozit 150 i vise pa se zalit na los asvalt, baka na pjesackom,biciklisti....
dalje od ovoga neću ni čitat, i slažem se s tobom da je brzina problem, ali to se ne rješava specijalnim zakonima, kaznama i ograničenjima, a Marušić je svoju "stručnost" pokazao već x puta, a komentari poput joeyovog dokazuju i zašto takav bilmez uopće ima medijski prostor... i baš me zaboli za ovih 50 godina staža na ovom motoru ili onom kamionu, kad je velika većina vas preponosna priznat sami sebi da ste kurac a ne vozači i ne dozvoljavate si poslušat nekog ko o nečemu zna više... bez obzira radi li se o prometnom pravilu ili isplativosti nekog motora... ali neka, baš sam neki dan napisao da ću nadživjeti pola svih ljudi na cestama, i hoću, jer nisam bahat i ne dopuštam da mi status ovisi omišljenju drugih o mojim chicken stripesima, radim ono što sam prokušao i što supuno iskusniji od mene rekli da je pametno, makar i nepopularno...

p. s. imam 26 godina, 20 godina staža na 2 kotača, 3ća generacija motorista u familiji a nikad nisam imao ni najmanji incident na motoru, ako misliš da si jači, kume, samo udaraj, ali konobarice pred penziju su garant moje...
 
Ovo uopce nije tema o nesrecama i branjenju motorista, svatko odgovara za sebe i bilo kakvo generaliziranje je debilana.
Radi se o pomicanju granica njegovog idiotizma, pored svih dosadasnjih samo i iskljucivo teskih represivnih mjera, ovaj put trazi ukljucivanja interventne policije za ekipu koja pali svijece i njih par koji su turirali i zapalili gumu jer je to ponizavanje policije. To jos nismo imali...
 
dalje od ovoga neću ni čitat, i slažem se s tobom da je brzina problem, ali to se ne rješava specijalnim zakonima, kaznama i ograničenjima, a Marušić je svoju "stručnost" pokazao već x puta, a komentari poput joeyovog dokazuju i zašto takav bilmez uopće ima medijski prostor... i baš me zaboli za ovih 50 godina staža na ovom motoru ili onom kamionu, kad je velika većina vas preponosna priznat sami sebi da ste kurac a ne vozači i ne dozvoljavate si poslušat nekog ko o nečemu zna više... bez obzira radi li se o prometnom pravilu ili isplativosti nekog motora... ali neka, baš sam neki dan napisao da ću nadživjeti pola svih ljudi na cestama, i hoću, jer nisam bahat i ne dopuštam da mi status ovisi omišljenju drugih o mojim chicken stripesima, radim ono što sam prokušao i što supuno iskusniji od mene rekli da je pametno, makar i nepopularno...

p. s. imam 26 godina, 20 godina staža na 2 kotača, 3ća generacija motorista u familiji a nikad nisam imao ni najmanji incident na motoru, ako misliš da si jači, kume, samo udaraj, ali konobarice pred penziju su garant moje...
Tebi se nisam ni obracao a vidim da nemam pametnu raspravu sa tobom.
 
  • Like
Reactions: DiscoVolante
Tebi se nisam ni obracao a vidim da nemam pametnu raspravu sa tobom.
ma izvini, tebe sam quotao samo zbog brzine, ovaj ostatak se nije odnosio na tebe... da ne bi mislio da sam te uzo na zub bez veze... al tipkam po mobu pa mi je teže...
 
Ne ide brdo Muji, nego Mujo brdu. Zato i postoji ona sintagma "prilagođena vožnja uvjetima na cesti", i ista je, kolikogod dosadna, u biti vrlo jednostavno - istinita.
Da je cesta bila bi cijela asfaltirana bez bunara i fontani u njoj
 
raspalmava se rasprava, ako ne zavrsi u Brussels-u nista nismo napravili
samo pazite da se zice ne usiju, da nebi ostali bez usiju
 
  • Angry
Reactions: Dene
Da je cesta bila bi cijela asfaltirana bez bunara i fontani u njoj

I tada je tvoja obaveza, a i zdravorazumsko rezoniranje, prilagoditi se njoj, a ne ona tebi... to je jednostavno utakmica koju ne možeš dobiti, i cesta i njezino stanje će uvijek svakom pametnom jači kriterij od bilo kojeg drugoga kako se ponašati na cesti...
 
  • Like
Reactions: jjoey
I tada je tvoja obaveza, a i zdravorazumsko rezoniranje, prilagoditi se njoj, a ne ona tebi... to je jednostavno utakmica koju ne možeš dobiti, i cesta i njezino stanje će uvijek svakom pametnom jači kriterij od bilo kojeg drugoga kako se ponašati na cesti...
Nije istina. Plaćamo itekako da se ceste održavaju i na njima ne smije biti rupa i 10 različitih slojeva asfalta. To što smo mi na to navikli to je druga stvar.
Normalno da će uvijek se pojaviti neka rupa i da se tome treba prilagoditi ali da se treba prilagođavati lošoj cesti koja se ne obnavlja godinama ne treba,nego se treba popraviti cestu
 
od svoje 15te godine, dakle evo vec preko 30 godina, sam imao najmanje jedan motocikl u garazi. trenutno ih imam 4 tako da znam dobro o cemu pricam.
I nakon svih tih godina si došao do toga da se ljutiš kad netko napiše da nebi trebalo biti rupa na cesti i da bi ih trebalo održavati,uzalud potrošene godine
 
Čim vidim g. Marušića (ili u Slobodnoj g. Tomića) kao autora, samo preskočim članak. Kad se broj klikova na njihove članke smanji, biti će manje interesantni. Kod TV serija se kaže kako im je pala gledanost pa ih ukinu. Ista stvar.
 
I nakon svih tih godina si došao do toga da se ljutiš kad netko napiše da nebi trebalo biti rupa na cesti i da bi ih trebalo održavati,uzalud potrošene godine
ubacivas mi u usta nesto sto nisam rekao!

ako nemozes promijeniti sistem moras se prilagoditi ili te sistem prozvace i ispljune ako imas srece. ako nemas proguta
po tvojoj logici na dobrim cestama bez rupa i vodoskoka, npr u Njemackoj ili Austriji, nema prometnih nesreca uzrokovanih brzinom? Tamo je sve super i sve5, motoristi ne ginu?
Fiziku je nemoguce pobijediti, jebena je to znanost a ovdje na forumu vlada jos jebenija filozofija

Pitanje, koliko stranih motorista godisnje prodje kroz Lijepu nasu koji voze po istim cestama i istom asfaltu koji nista nevalja. A u njih doma je asfalt bolji nego na Grobniku. Po forumskoj logici stvari oni bi u HR trebali ginuti ko macici ali jeli tako.!?
U kojem omjeru stranci sudjeljuju u prometnim nesrecama o odnosu na domace vozace? Slozit cete se svi da tu jebeno vodimo, nece nas nikad dostici.
Jesu li bolji vozaci? bolja oprema? bolji motori? bolje gume?
Nista od navedenog, Hrvati znaju, umiju i imaju bolje ali nemaju nesto sto se zove prometna kultura.

Dok to ne shvatimo RIP i slicne teme ce biti najcitanije na ovom forumu
 
Last edited:
Čim vidim g. Marušića (ili u Slobodnoj g. Tomića) kao autora, samo preskočim članak. Kad se broj klikova na njihove članke smanji, biti će manje interesantni. Kod TV serija se kaže kako im je pala gledanost pa ih ukinu. Ista stvar.
Nazalost nece, mislim na prvog jer Tomica procitam.😇 Bilo koji drugi prometni, ne smijem vise koristiti termin strucnjak koliko ga je budala uzurpirala😂 , pa i predstavnik policije prilicno realno sagledava situaciju i sukladno s tim daje izjave. Ovaj lupa ekstreme koji izazivaju reakcije i samo zbog toga ga zovu.
 
Čovjek je idiot i kao svi idioti potpuno uvjeren u ispravnost svojih zaključaka a takav novinarima izuzetno paše jer podiže dramatiku....
Stručnjak nikada ne bi iznosio paušalne tvrdnje oko brzine koju nije vještačio kao i dinamike same nesreće a o pronalaženju krivca i prije nego je završen očevid da ne govorim.
U cijeloj priči je jedino problematično što stručnjak novinarima nije zanimljiv....
 
Nema kod nas prometne kulture, mislim ima, ali se ona pojavi u Hrvata čim prijeđu slovensku granicu, to je kod nas izvozni proizvod. Probajte popeglati gume u Austriji ko kod nas ili u Madžarskoj? Probaj proletiti kroz naselje 150-200 km/h vani, ne zovu za savjete bezveze tog Marušića jer kod nas ima previše pilota na dva kotača a premalo vozača. Nek pojedinci i dalje divljaju, lajkajte im video uratke i slike, budemo još malo omraženiji u populaciji. I kad ti dijete u naselju izleti iz dvorišta i počistiš ga sa 150+, dijete je krivo što vozač nije mogao stati jer je bio loš asfalt? Vidim dvije struje, piloti vs normalni ljudi, jedino su piloti glasniji (valjda zbog auspuha) 😁😁