S1000XR

A za stacionarne radare ne brini ako nisi na BH tablama, neces dobiti kaznu u HR, kao ni mi u obrnutom slucaju..

Prosle godine 9 mj, su mi na izlasku iz BiH pitali za broj tablice, ne znam razlog, dal je moguce da su provjeravali dal me snimilo negdje? Moze li se gdje provjeriti dal mi visi kakva kazna u BiH, naravno sanse da me snimilo negdje su male, prosjecan brzina mi je bila 50km/h. Ako se trudis postovat prometne propise putovat kroz BiH na motoru je katastrofa.
 
Poznanici tvrde da te kazna čeka kad idući put budeš prelazio granicu (ako je ista tablica). Mada, nisu mi prometnu pitali odavno.

Mene je slikalo u autu, nije još bio na meni, prebačajem vlasništva promijenio tablice, nikad ništa.
 
Već sam ti reka', nije to više crno-bijelo.
sve je još uvijek crno-bijelo po tom pitanju, ali moraju svi ostali kriteriji tehničke ispravnosti biti zadovoljeni, ako naletiš na cjepidlaku
 
Provjeravaju i strane tablice, uglavnom ljeti, jer ima dosta ljudi iz dijaspore koji dodju u posjetu BiH pa divljaju sa autima…. Provjeravaju na granici, a znaju nekada napraviti i punktove na naplatnim kucicama na autocesti - stoje sa tabletom, izdvoje strane tablice i provjeravaju na licu mjesta ima li prekrsaja u bazi….
Naravno, mora se potrefiti da policajac ili granicar odluce da te provjere. Ako ne, onda si miran. Ne znam samo koliko dugo drze podatke u bazi….
Meni je uredno postavljena tablica, ali im se ne zaustavljam. A rijetko vala i pokusaju zaustavljati motore… Kamere znam gdje su pa tu usporim, a u kantonima gdje su popularni tronosci prekrijem tablicu
 
Last edited:
sve je još uvijek crno-bijelo po tom pitanju, ali moraju svi ostali kriteriji tehničke ispravnosti biti zadovoljeni, ako naletiš na cjepidlaku
Nije.
Slika te tronožac bez tablice, sprijeda, s boka, straga, i pošalje sliku svim patrolama.
Onda ti je najmanje važno jesi li teh. ispravan.
Pričam o debelom prekoračenju.
Da ne ponavljam, navea sam već koji je član foruma ima' takovu situaciju.
 
taj član foruma nije ima' sreće
legalno je situacija čista što se tiče kamera, sačekuše su druga priča
 
taj član foruma nije ima' sreće
legalno je situacija čista što se tiče kamera, sačekuše su druga priča
O tom i pričam, "sreće" će bit' sve manje, a sačekuša sve više.
Pogotovo u manjim sredinama.
Stacionarne kamere nisu problem.
 
mi gore smo naviknuti na sve to odavno, budi kolko tolko normalan i nitko te ne dira, a jednom na par godina treba i nešto platiti
 
  • Like
Reactions: singlica
Puno bolja cesta za motore je Bihac - Petrovac - Kljuc - Jajce - Donji Vakuf - Bugojno - Prozor - Jablanica (a onda biras sjever ili jug, obje dobre dionice).
A za stacionarne radare ne brini ako nisi na BH tablama, neces dobiti kaznu u HR, kao ni mi u obrnutom slucaju..

U BiH kazna postoji prekrsaj za nepropisno postavljenu tablicu (u slucaju da prekrijes brojeve ili je zavrnes pod rep) i kosta 30KM, koliko i neposjedovanje tablice.

Hvala za ovu rutu - dobro će mi se uklopiti za slijeći izlet. (y)
 
  • Like
Reactions: candromero
Kupio sam XR-a 2018 godiste sa 0 km u prvom mjesecu ove godine po znatno povoljnoj cijeni, nakon dva mjeseca prednja lijeva vilica mi je pustala ulje posto imam garanciju dvije godine to su mi zamjenili u garanciji, jucer se vratim sa godisnjeg iz Hrvatske (zivim i radim u UAE) i pogledam opet pusta ulje na istoj vilici cini mi se i vise nego zadnji put jeli imao tko slicna iskustva i dali je iko ista cuo o tome. NIsam se jos javio u BMW za reklamaciju posto su praznici BTW Kurban Bajram svim clanovima foruma muslimanske vjeroispovjesti.
 
Kupio sam XR-a 2018 godiste sa 0 km u prvom mjesecu ove godine po znatno povoljnoj cijeni, nakon dva mjeseca prednja lijeva vilica mi je pustala ulje posto imam garanciju dvije godine to su mi zamjenili u garanciji, jucer se vratim sa godisnjeg iz Hrvatske (zivim i radim u UAE) i pogledam opet pusta ulje na istoj vilici cini mi se i vise nego zadnji put jeli imao tko slicna iskustva i dali je iko ista cuo o tome. NIsam se jos javio u BMW za reklamaciju posto su praznici BTW Kurban Bajram svim clanovima foruma muslimanske vjeroispovjesti.
Ajde popravi to i jos povoljnije mi ga prodaj. :)
 
Meni moj propiškio gorivo...možda zbog sreće šta je napokon prešao granicu nakon godinu i po ili zbog švapskog šlamperaja....tko će ga znati
 

Attachments

  • Screenshot_20210719-233749_Gallery.jpg
    Screenshot_20210719-233749_Gallery.jpg
    1.1 MB · Views: 0
Koliko vidim po stranjskim forumima, nisam jedini pa eto oprez XRaši....naravno odlučio je to naptaviti na najudaljenijoj točci puta ali barem me vratio kući bez samozapaljenja i ikakvih posljedica...samo noje ugodno kad ti cca 600 km smrdi gorivo i vlaži nogu....
 
Desava se I na japanerima..meni licno na R1 u po Brna I na cbr sreca ispred garaze...stave one brze selne na crijevo od pumpe do ubrizgavanja..vremenom oslabi I pritisak goriva samo ga svuce..skines rezervoar stavis malu selnu sto se stegne sarafcigerom I samo gaaas
 
  • Like
Reactions: esso_sa