Koliko često vam se događaju opasne situacije u prometu

Prije podne umalo sam ja bio vijest u novinama. Isto križanje gdje je bicikllist prošao kroz crveno na Jarunu. Ista situacija, isti smjer. Samo je u ulozi bicikliste bila cura, svojih 15-16 g, pas na baterije, mobitel i slušalice u oba uha ( dobro sam zagledao ). Ja sam bio u najjužnijoj traci valjda 60 km/h, ful zeleno, otvorilo se možda sekundu prije. Jedva sam je uspio primjetiti jer je na traci za lijevo skretanje bio kombi. Zapravo sam primjetio psa ispod kombija. Auto do mene nije uspio stati prije zebre nego se cijelom dužinom zaustavio na zebri. Onaj u trećoj je samo prozujao. Najbolje od svega, mala digne pogled s mobitela jer nije mogla proći od ovog na zebri i shvati u kojoj je situaciji. Samo se iskreveljila i prešla dalje dok smo mi svi još bili na čudu.
I onda si mislim da li bi znali što je bilo, da možda nije nešto u redu s tim semaforom...
 
kažu na radiju da je na A4 motor u suprotnom smjeru ?! :oops:

13.7.2021. 14:12​

Motocikl u suprotnom smjeru na autocesti A4 između čvora VARAŽDINSKE TOPLICE i čvora BREZNIČKI HUM u smjeru Zagreba. Molimo vozače za dodatan oprez.
 
Pa probali su visokom cestarinom pa smo se bunili 😁😁. Mi smo majstori za zaobilaženje sustava, pa makar vozili i krivim smjerom 🤣.
 
Obilaznica, ulaz Vežica



Dolazim iz pravca Orehovice, i na vrhu vidim na rampi kolonu od 5-6 auta, prebacujem se u lijevu traku, da ne moraju stat. Dok dođem do njih uključuju se, i naravno, zadnji u koloni čim je mogao, bez gledanja i bez jebemti preko desne odmah u preticajnu, jer mu ovi ispred smetaju. Dugo svjetlo, sirena, i kad se maknuo desno (poslije tunela, nakon što je izbio na toliko željeno prvo mjesto), usporim i vidim za volanom gospođu od cca 170 godina. Dok sam vozio usporedno s njom, nije se ni okrenula (vjerojatno ni disala), a kamo li mahnula u znak isprike. Prolazim tu svaki dan, i nije ovo prvi put, 3 od 5 prolaza isti kurac, ali eto danas mi se njurga...
 
To su sve nažalost očekivane situacije, na vozaču motora je da ih predvidi ko Vidoviti Milan, puno tog predviđanja dolazi s kilometrima i vožnjama po različitim cestama, ako si dovoljno brz i slabo ti ide predviđanje završiš u bolnici ili R.I.P. temi, slaba je utjeha ak ti na spomeniku piše da ti je oduzeta prednost.
 
Danas 390 km pređenih.
Vraćam se u Zagreb od smjera Bjelovara, ravno da ravnije ne može bit, mercedes crni ide mi u susret i ide na mene ničim izazvan, kočim ali vidim da ovaj ne kuži i ne reagira, samo sam roknuo lijevo u zadnji tren i prošli smo se svaki na suprotnoj traci......taman nakon možda dva km s desne strane benzinska ona zelena. stanem i reko daj jednu ljutu .....
Laganini lik nije ni pogledao kroz šajbu, glava mu na sredini auta nagnuta u ekran i nije ni skužio što se dogodilo, samo sam vidio u retrovizoru da se nakon još dobrih 100njak metara trznuo i vratio u svoju traku.
Eto kao što je kolega poviše napisao, moraš sve predvidjet, ali kako brate da ovo predvidiš, kako da znaš hoće li i on pogledati kroz šajbu u taj tren i isto trznuti i vratiti se u svjou traku, pa onda čitaš RIP link motorista prešao na suprotni trak i zabio se direktno u osobni drek......na fakin ravnoj cesti.
Tako da tko zna što se sve događalo u raznim situacijama i koji su glupi i banalni razlozi razno raznih udesa po cestama.
DA brzina, pa mogao sam stati na nulu i jedino sam mogao skrenuti u jarak uz cestu da ovo izbjegnem danas, pa ne stigneš brate o tome razmišljati, to je bio refleks i odluka je donesena u zadnji trenutak da se promaši mečka, sve ostalo kak bilo da bilo.
Koji će nam vrag onda i semafori i pravila, ajmo fino ko u Indiji, nema pravila, ko jači taj kači, svi se voze kao sumanuti, trubikaju, dižu ruke, mašu, viču, i sve funkcionira. Kao neka pravila i onda kad ti kreten izleti, ako nisi pri čistoj, kriv si samo jer si na motoru. Znači uopće nema veze što ljudi idu na crveno na semaforu, što ulaze u kontra smjerove, brate čim si na motoru divljak si i moraš bit kriv.
Ma braćo moja neka vama prednost i propisi, čuvajte glavu, svega ima na cestama danas.
 
Danas 390 km pređenih.
Vraćam se u Zagreb od smjera Bjelovara, ravno da ravnije ne može bit, mercedes crni ide mi u susret i ide na mene ničim izazvan, kočim ali vidim da ovaj ne kuži i ne reagira, samo sam roknuo lijevo u zadnji tren i prošli smo se svaki na suprotnoj traci......taman nakon možda dva km s desne strane benzinska ona zelena. stanem i reko daj jednu ljutu .....
Laganini lik nije ni pogledao kroz šajbu, glava mu na sredini auta nagnuta u ekran i nije ni skužio što se dogodilo, samo sam vidio u retrovizoru da se nakon još dobrih 100njak metara trznuo i vratio u svoju traku.
Eto kao što je kolega poviše napisao, moraš sve predvidjet, ali kako brate da ovo predvidiš, kako da znaš hoće li i on pogledati kroz šajbu u taj tren i isto trznuti i vratiti se u svjou traku, pa onda čitaš RIP link motorista prešao na suprotni trak i zabio se direktno u osobni drek......na fakin ravnoj cesti.
Tako da tko zna što se sve događalo u raznim situacijama i koji su glupi i banalni razlozi razno raznih udesa po cestama.
DA brzina, pa mogao sam stati na nulu i jedino sam mogao skrenuti u jarak uz cestu da ovo izbjegnem danas, pa ne stigneš brate o tome razmišljati, to je bio refleks i odluka je donesena u zadnji trenutak da se promaši mečka, sve ostalo kak bilo da bilo.
Koji će nam vrag onda i semafori i pravila, ajmo fino ko u Indiji, nema pravila, ko jači taj kači, svi se voze kao sumanuti, trubikaju, dižu ruke, mašu, viču, i sve funkcionira. Kao neka pravila i onda kad ti kreten izleti, ako nisi pri čistoj, kriv si samo jer si na motoru. Znači uopće nema veze što ljudi idu na crveno na semaforu, što ulaze u kontra smjerove, brate čim si na motoru divljak si i moraš bit kriv.
Ma braćo moja neka vama prednost i propisi, čuvajte glavu, svega ima na cestama danas.
Truba na motoru ne dela?
 
  • Haha
Reactions: Luke
Tesko da će trubit pomoć... bit će da je debil tražija kazetu od mile hrnića... a 90% ih još uvik telefonira sa mobitelom u ruci iako imaju blutut u autu
 
  • Like
Reactions: Luke
u nedilju sam se vraca za ST, i naravno pocele kolone na ulazu u Omiš..ajde, to je za ocekivat, kao i to da necemo stat s motorom u koloni..upalim sva 4 i lagano drugom spustanje u omiš..akrapi tuku, cak i sirenu svako malo upotrijebim da nebi ko ne daj boze vrata otvorija, ili sta slicno..u prosjeku svaki 10 auto se makao u desno, ili je vec bio desno..ostali koji su me zamijetili u retrovizoru, u prosjeku svaki 6-7 se da jos blize srednjoj traci sa podmuklim osmjehom na faci..svaki treci je na mobitelu, nesvjestan uopce toga di se nalazi..prezivio..😅
 
Prije sat vremena lik mi ide u susret sa kombijem i na 20 metara od mene se okrenu polukruzno preko moje trake. Srecom nisam brzo isao pa sam uspio stati, al sad sam poprilicno siguran da necu nikada motor bez ABS-a kupiti.Jel normalno to jebote?
 
  • Like
Reactions: Luke
Prije sat vremena lik mi ide u susret sa kombijem i na 20 metara od mene se okrenu polukruzno preko moje trake. Srecom nisam brzo isao pa sam uspio stati, al sad sam poprilicno siguran da necu nikada motor bez ABS-a kupiti.Jel normalno to jebote?
O da sve je to normalno i svakodnevnica na cestama, pogotov u gradu, imaš sreće što ti je ostavio lufta pa si se stigao zaustaviti, inače okretanja, prestrojavanja, izlijetanja, i sl. stvari očekujem i događaju se svakodnevno i uopće me to ne dira godinama. To je tako i na to moraš biti spreman, a ako nisi spreman osjetit ćeš na žalost. Nitko od nas ne zna što ga čeka zato roll off, istina je da si se gario 120+ ne bi uspio stati.
 
Ja sam dobrano smanjio po gradu vozit tj drzim se propisanih brzina i problema nemam...doduse dbk je mali grad
 
  • Like
Reactions: prpa and Luke
I izbjegavam vožnju po crti. Držim se sredine trake. Ako na semaforu ima mjesta proći između onda da i stamem ispred a ne sa strane auta.
Ja kako kada ovisno o raspolozenju nekad na semaforima se guram a evo jutros lagano guslao iza kamiona...isao sam na posao pa mi se nije zurilo 😅

Ginemo i to fakat previse i trebamo smanjiti brzinu, odi se gustaj na magistrali kad prodje sezona jbg... stisni zube i cekaj da sezona prodje...sve ostalo je veliki rizik...
 
  • Like
Reactions: Luke and Spori
Evo jutros do na posao mi 2x oduzeli prednost, a nemam ni 3km do posla. Znaci oba puta gleda na drugu stranu i ukljucuje se u promet bez da i pogleda u mene. Pa idi u k... vise...
 
  • Like
Reactions: Luke
Najgore ti se nervirat :mrgreen:

Ja to vise nit ne obadam nego zakocim ako mogu zaobidem i uopce ne trzam..
Nema mi nista gore vidjet youtube kompilacije kad vriste motorima trubama sto su im oduzeli prednost a 100 metara su daleko od raskrizja ili neke ceste koja se spaja sa glavno...i secer na kraju jos im lome i retrovizore...hahaha propuco bi ga da meni to ucini...


Te posebne vrste lešinara su mi gori od kejđera jer vozaci automobila puno ne znaju kako motor funkcionira koliko ubrzava i kako koci ali ti fucktardi misle da su registracijom na tehnickom kupili svu cestu i da jedino on ima pravo.