Atestirao spuh na motoru :)

Pozdrav ekipa,

Vec dvije godine vracam OEM auspuh na MT07 kad je tehnicki jer mi se zgodno poklapa s servisom istoga, ali svake godine mi je zamornije nositi original auspuh do servisa s autom pa opet nazad, pa pitam ovdje, ima li smisla ici na atest akrapovica racing line (carbon) na cijem site-u stoji. "THIS PRODUCT DOES NOT MEET EMISSION COMPLIANCE REQUIREMENTS FOR STREET OR HIGHWAY USE.". ( LINK ). DB killer je od prvog dana, ali nazalost kad sam ga kupovao kod istog trgovca nudio mi je dvije opcije, jasno jeftinija i skuplja. Na jeftiniju mi je dao i popust i kad sam ga pitao u cemu je razlika, ni rijeci o atestu vec o estetskoj naravi istoga...Prvih nekoliko godina nisam imao problema, sve do 2019" kada su pocela pitanja oko atesta. tnx
Kod koga si kupio? Zivo me zanima..jer se naglasava sto kupci moraju i ovo je prvi glas da kupcu nije receno..
 
Odgovorio si sam sebi na pitanje 😂

Kod koga si kupio? Zivo me zanima..jer se naglasava sto kupci moraju i ovo je prvi glas da kupcu nije receno..
Ne bi o tome jer je proslo 7 godina, a sad mi se isti izvlaci da mi je receno, a kad platis neki k skoro 7000 kn onda valjda i pamtis rijeci i upute, a meni je receno u kratkim crtama skuplji je gravura i sluzbena dodatna oprema od strane Yamahe pa imaju podlogu za vecu cijenu, moj je direkt preko Akrapovica.

Znaci, mogu se pomirit da isti prodam ili svake godine mijenjam? Danas mi je bio veseo dan na STP, jer mi je analac gledao svaki k na motoru. Prvo moram ic atestirat nosac tablice koji je btw original od Yamahe, onda mi je isti gledao i zarulju od fara i zakljucio da i ona su na tankoj granici. Legalist sam ali ovo je dno dna, imam kratki vizir jel on sljedece godine? Slideri? Kufer i nosac za koje ljeto? Naljepnice?
Legalni harac.
 
  • Like
Reactions: DiscoVolante
Ah prije 7 godina nitko nije gledao dal se moze atestirat ili ne, islo se na tehnicki i sa ovim nasim serdarevicima, deakom i ostalim...tako da moguce da lik koji ti prodao auspuh nije ni isao za tim...

Btw. uz sve to ja sam prije dvije godine uspio regat hondu sa atd auspuhom i bez db naravno...cudi me da nas svih nije zatvorilo 😂
 
Ah prije 7 godina nitko nije gledao dal se moze atestirat ili ne, islo se na tehnicki i sa ovim nasim serdarevicima, deakom i ostalim...tako da moguce da lik koji ti prodao auspuh nije ni isao za tim...

Btw. uz sve to ja sam prije dvije godine uspio regat hondu sa atd auspuhom i bez db naravno...cudi me da nas svih nije zatvorilo 😂
I da li idem u rizik da platim 200 + kn i sta bude bude?
 
A nije neka cifra, pa probaj...isprintaj sa neta potvrdu u kojoj se poklapa broj auspuha i model motora i probaj
 
Nemoj, bacit ćeš novce.
Imam jos jedan atest, tako da sam bacio novce odavno....jos skuplji prema rijecima pametnjakovica iz STP, kratki nosac, koji eto tek 7mu godinu je proglasen ilegalnim. Za auspuh me tjesi DB killer, bez njega je druga pjesma.
 
Mora bit' "road legal" i baš tipski (homologiran) za tvoj motor.
Dbk je za buku.
DB je za buku, slazemo se :), ali gledam da li to moze pomoc da se progleda kroz prste. Po ST ima more motora bez istoga i garantirano bez E oznaka, tu mislim na starije motore ali i na moj s istim auspuhom, isti model, isti tip, jbt ima cak i s istom bojom :), mora bit nacin, jer ako vec placas onda bi mozda i prosao? Ili bas svi skidaju aftermarket i stavljaju OEM pod prepostavkom da imaju original doma?
 
DB je za buku, slazemo se :), ali gledam da li to moze pomoc da se progleda kroz prste. Po ST ima more motora bez istoga i garantirano bez E oznaka, tu mislim na starije motore ali i na moj s istim auspuhom, isti model, isti tip, jbt ima cak i s istom bojom :), mora bit nacin, jer ako vec placas onda bi mozda i prosao? Ili bas svi skidaju aftermarket i stavljaju OEM pod prepostavkom da imaju original doma?
Po n-ti put.
Uzalud ti za teh. stavit' OEM, pa nakon vratit' neatestiran.
Već neko vrime gledaju na cesti, govorim o St-u, i šalju na vanredni tehnički.
Ako nije sve po PSu, 2kkn.
Ti vidi šta ti se isplati.
 
  • Like
Reactions: lowrider123
DB je za buku, slazemo se :), ali gledam da li to moze pomoc da se progleda kroz prste. Po ST ima more motora bez istoga i garantirano bez E oznaka, tu mislim na starije motore ali i na moj s istim auspuhom, isti model, isti tip, jbt ima cak i s istom bojom :), mora bit nacin, jer ako vec placas onda bi mozda i prosao? Ili bas svi skidaju aftermarket i stavljaju OEM pod prepostavkom da imaju original doma?

nema šanse da prođe

kolka god kretenska ta stoka iz cvh bila ipak nisu tolki retardi da u 21.st neznaju zguglat www.akrapovic.com i nac sliku i info šta je legalno za koji model i kako izgleda...
 
Auspuh ili motor? :mrgreen:
Nema gusta nikakvog vozit s originalom jer se ne cuje, ne prvenstveno radi mene,, nego radi retardiranih vozaca koji mijenjaju trake bez gledanja, a kad cuju akrapa znaju da je motor iza njih/kraj njih. Danas mi se desilo slicno.
 
Ne bi o tome jer je proslo 7 godina, a sad mi se isti izvlaci da mi je receno, a kad platis neki k skoro 7000 kn onda valjda i pamtis rijeci i upute, a meni je receno u kratkim crtama skuplji je gravura i sluzbena dodatna oprema od strane Yamahe pa imaju podlogu za vecu cijenu, moj je direkt preko Akrapovica.

Znaci, mogu se pomirit da isti prodam ili svake godine mijenjam? Danas mi je bio veseo dan na STP, jer mi je analac gledao svaki k na motoru. Prvo moram ic atestirat nosac tablice koji je btw original od Yamahe, onda mi je isti gledao i zarulju od fara i zakljucio da i ona su na tankoj granici. Legalist sam ali ovo je dno dna, imam kratki vizir jel on sljedece godine? Slideri? Kufer i nosac za koje ljeto? Naljepnice?
Legalni harac.
pa volio bih znati tko iz mreze mulja, ako mulja..od prvog dana od kada postoji ista homologirano, ljudima se naglasava sto znaci homologacija dugorocno..o rabatu bolje da ne pitam, ali danas taj sustav kosta nesto manje od 7500kn, a cijene su rasle nekoliko puta - rasle jer Akrapovic dize neto cijenu na koju ide PDV. ako ti je neugodno, slobodno na dm baci gdje je kupljeno.

to sto je kod Yamahe gravura, nema nikakve veze, i OEM i Aftermarket imaju homologirani sustav, samo je kod OEM gravura, kod aftermarket je naljepnica, sve ostalo je isto..i da, homologirani kod Yamahe je skuplji od homologiranog kod aftermarket dealera..isto i za sve ostale marke..

 
Last edited:
  • Like
Reactions: lowrider123
pa volio bih znati tko iz mreze mulja, ako mulja..od prvog dana od kada postoji ista homologirano, ljudima se naglasava sto znaci homologacija dugorocno..o rabatu bolje da ne pitam, ali danas taj sustav kosta nesto manje od 7500kn, a cijene su rasle nekoliko puta - rasle jer Akrapovic dize neto cijenu na koju ide PDV. ako ti je neugodno, slobodno na dm baci gdje je kupljeno.

to sto je kod Yamahe gravura, nema nikakve veze, i OEM i Aftermarket imaju homologirani sustav, samo je kod OEM gravura, kod aftermarket je naljepnica, sve ostalo je isto..i da, homologirani kod Yamahe je skuplji od homologiranog kod aftermarket dealera..isto i za sve ostale marke..
Ne zelim otkrivati tko je jer nema smisla sad, on ima sad jednu pricu, a imao je totalno drugu tada, ja s tim ne dobivam nista, jedino svadju, koja opet vodi na dvije razlicite price jer sam otvoreno pitao u cemu je razlika od 3000 kn + . Atest i homologacija sam prvi cuo 2019".

Sto se mene tice bilo pa proslo i na tome cu ostat ali mi je dobra pouka da sljedeci put proucim sto tocno kupujem. Istina, 2015" -2019" nitko me krivo nije pogledao na STP, niti vizir, niti slideri, niti kratki nosac i na kraju niti Akrapovic. nitko nije gledao. Sve legit, dodjem, pregled traje manje od 5 minuta, platim i to je to. Sad izgleda svake godine nova idiotska pravila, na koje ne mozemo utjecat.

Sad mi je gorka pilula, jer sve sto sam kupio kao dodatnu opremu mi je sjelo s kamatama 6-7 godina nakon. S obzirom da imamo dezurne i azurne (Perisic i co, onaj tko je iz ST zna tko je) i najavili su mi danas na STP da su bile ili trenutno pojacane kontrole, da su ih primili na vanredni s 1000,00 kn + kazne, ne da mi se zajebavat i ostavit cu OEM, a Akrapa prodat. Mogu ostavit jasno, jebe me se, ali kako da znam sljedeci put kad me zaustavi da necu poc na STP a u prometnoj ga nemam pod napomenu? Netko mora platit coronu krizu, a po ST su jako azurni.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: DiscoVolante