Barba Borina priča .

Ljudi moji ,evo me napokon natrag.Još san u .urcu.Služin se sa štakama i to onim što stoje ispod pazuha.Lakše mi je održavat ravnotežu. Nakon 36 dana ležanja mišiča više nema .Snage nikako.Vježbe su me vratile malo u formu.Sad mogu napravit,nakon 12 dana i do sto metara s tim da livu nogu samo lagano polažem na pod.Otekne brzo.Doktor kaže da baš moran koračati da se to sa oteklinama što prije izgubi. Kaže ovako ;Ako noga otiče po danu jer je upotrebljavam je normalno a s tm dapreko noći mora opet spasti otok.Sričon je tako. Sad bi vam malo pojasnio šta se zapravo dogodilo.Turneja 500 motocikljista koja je išla od Istre prema jugu u svrhu promocije turizma i Jadranske obale je prolazila i kroz Šibenik. Okupljeni na Šibenskom mostu razmišljalo se kako napraviti da se kolona ne pogubi na čestim raskrščima.Ja sam dobio zadatak da zaustavim promet koji vodi prema ,kod Poljane. obali.Kad se pojavio policajac sa rotirkama na čelu kolone ja sam postavio moj motocikll da zatvorim,fizički prolaz. E tu več negodovanje jednog čovika koji stanuje na obai.Sad motori ,prije par dana presjednik ,prije njega ministar.Kako ču do moje kuče ,pita on. Ja kažem da se malo strpi da če sve brzo proč.Jebate nervoznog svita .Reka san mu da je pisalo i u novinama i da su govorili na radiju i na kraju dijaloga san mu reka da ako neče slušat da bar popusti jer san stariji od njega.I tako je bilo.Prošla kolona na obalu ja pustija starog i ostale ,malo sačeka da možda ima neka zalutala lasta. Pošto su oni ,kolona krenuli na obalu ja sam krenuo na drugo raskršče.Tu vidim auto da dolazi i smjera tunela i ja sam ga trebao zaustavit da ne prelazi preko ceste kojom se vračala kolona motociklista.Došao sam prije njega na raskršče koje inače ima prednost u prometu u normalnim uvjetima,al koloka na čelu sa policajcem i rotirkama zaustavlja sve prilaze pa tako i taj .Upravo da ču stat da ga zaustavim on nonšalantno udari u mene i prevrne mene i motor,Pređe preko kolne trake kojom prolazi kolona, več pri kraju, i zaustavi se jedno 15 -20 metara dalje.Izađe tip vani ,pogleda šta se dogodilo,al ne dolazi do mene , i krene prema autu.Prisutni ga pitaju da di je krenija a on na prvu ništa, nastavi prema autu.Na drugi poziv ljudi da stane i da se vrati jer je bacija motociklistu tip hladno odgovara ; Ko jebe njega i motor. Triba bit stvarno majmun za tako nešto reč.Došla policija sa dregerom on o.76 a u bolnici di su mu vadili krv o.9 Dakle nije kako je pisalo u novinama da sam mu ja oduzeo prednost nego je on srušio ,mene,redara i polomio mi obe kosti lijeve potkoljenice.Sve pri brzini od 25 km na sat. Nastavit ču sutra jer sam malo umoran. Pozdrav svima.Vaš Barba.
 
Barba nije ima lajbek, zato ga je opizdilo. :unsure:
 
  • Haha
Reactions: floyd
Pozdrav Barba ... :coffee:
 
Sutra ujutro možemo na kavu. Dođem po tebe, nije problem.

P.S. Tako ti je to kad se petljaš s karavanama, klubovima i defileima. Još si dobro prošao. :mrgreen:
Reka sam mu ja jebeš te defilee i karavane, motosusrete i ta sranja, :mrgreen: al ne sluša
 
  • Haha
Reactions: Feis123
Dakle, nakon pada na asfalt pokušao sam sjesti i onako zbunjen pogledam oko sebe pa onda i samog sebe. Eeeeee tu počinju problemi.Vidim desnu cipelu uspravnu a lijeve nema .Podignem se još malo i vidim cipelu i stopalo sa strane.Uzmem u ruke cipelu zajedno sa stopalom i postavim je okomito kao desnu,pustim a ona padne opet, uhvatim ponovo i ponovim radnju uspravljanja i u tom momentu mi prođe kroz glavu misao,: * dali ja ovo sanjam ili je stvarno * i u djeliču sekunde shvatim gorku istinu.Moje stopalo i cipela nisu sastavni dio lijeve noge.Uhvatim sa dvije ruke lijevu potkoljenicu i podignem je desetak centimetara od tla i shvatim da cipela i stopalo se ne pomjeraju.Da se baš uvjerimo čemu se zapravo radi podignem nogavicu hlača kad onog momenta ugledam kost koja strši van.Istog momenta sam vratio nogavicu dokle sam mogao ,što blize cipeli i zamolio ljude da zovu hitnu.I tu je bio jedan mali problem.Prilikom ukrcavanja na nosila bilo je troje iz službe hitne i kad su me htjeli postavit na nosila nitko nije uhvatio cipelu i stopalo na što sam viknuo da me ne mogu tako stavit.Zatražio sam nešto ravno da podvuku pod stopalo bar do koljena i nešto su pronašli.Nisam gledao što samo sam osjetio olakšanje. U bolnici su mi sve počistili,fiksirali kosti na pravu dužinu i smjer stopala, ( *ovo smjer stopala *) me nekad dovodilo do smijeha jer sam mislio da ako ne bude ispravno da ču u šetnji zanosit u stranu kao automobil sa neispravnom geometrijom. i napravili malu kopiju Ajfelovog tornja , puste šipke .Rana mi je ostala otvorena 16 dana prije nego su me definitivno operirali i postavili titanske umetke i šipku od kolina do gležnja. Tada se i doktor prestao zafrkavat kako sam sa * Ajfelovim tornjem bolje primao signal na mobu* .. Kad je došlo prvo šetanje sa štakama bio sam hrabar ali samo na minut .Sve ono šta je izgledalo lako nestalo je onog momenta kad sam se prvi put uspravio.Ja uspravan a zemlja nikako da se smiri.Vrtoglavica kao posljedica ležanja više od 30 dana napravila svoje .Nekako uspravljen napravio par koraka kad pogledam stopalo postalo crveno. Panika,zašto.E tu je bio fizioterapeut koji me je odmah umirio.Rekao je da kad se vratim u krevet i položim nogu vodoravno sve če opet doč na svoje i tako i bi a ja sretan.Malo su nas šetali po odjelima jer je u to vrijeme bilo potrebno dezinficirati čitav odjel kirurgije al to sam podnio dobro. A i šta sam drugo mogao.:mrgreen:Sad sam kući i treniram ,hodam sa štakama,pravim eksperimente i polagano polažem stopalo na pod .Tako mi je rekao i doktor nakon prove potiskanja stopala prema prepreci.Sve je u redu i sad samo šetanje. Tako je to u teoriji.U praksi se bojim jako naslonit stopalo na pod iako je prošlo više od mjesec dana od operacije. Doktor kaže da mi je noga sad jača nego prije i stvarno ne boli kad je položim na pod ali onda se pojavljuje drugi problem.Brzo otekne i zabrine me pa sam pitao smijem li u more .Smijem jer rane su sve zacijelile.Treniram i dalje pa ču vam za koji dan napisat kako napredujem. Važi ona stara * nema odmora dok traje obnova *. :mrgreen:
 
Barba samo ustraj do kraja.
Korak po korak. Strpljenja.
Vozit ćeš još. 💪🏼
 
Koliko sriče imamo ponekad .Prijatelj mi je prije tri dana ima saobračajnu.Na pravcu vozeči 80 -ak na sat od pozadi ga pogodi Češki auto direktno u sic i zadnje kolo .Motor je ostao zabijen u auto i tako je ostao trag gume od njegova motora dug 100 metara..On je od udarca odletio na haubu ,vjetrobran i pao na cestu ,srečom na desnu stranu van kolnika .U autu muž i žena ,on sa 2.7 promila a ona 2.5 .Sa dvoje male dice u autu. Šta reč ..Prijatelj je na kučnoj njezi samo ga sve boli a tu pomaže samo Ketonal.
Motor su jedva izvukli iz auta .U mene je u radioni ,nisam ga još pogledao ,čekam priku.
 
  • Wow
Reactions: hondimir
Barba samo ustraj do kraja.
Korak po korak. Strpljenja.
Vozit ćeš još. 💪🏼
Danas sam sjedio na skuteru da vidim imam li dovoljno snage stat na livu nogu kad se zaustavim prije uzimanja štaka.Vozit ču sigurno jer ovo nije moja greška nego alkoholizirane osobe.Poz.:mrgreen:
 
  • Like
Reactions: thommy and Spori
Koliko sriče imamo ponekad .Prijatelj mi je prije tri dana ima saobračajnu.Na pravcu vozeči 80 -ak na sat od pozadi ga pogodi Češki auto direktno u sic i zadnje kolo .Motor je ostao zabijen u auto i tako je ostao trag gume od njegova motora dug 100 metara..On je od udarca odletio na haubu ,vjetrobran i pao na cestu ,srečom na desnu stranu van kolnika .U autu muž i žena ,on sa 2.7 promila a ona 2.5 .Sa dvoje male dice u autu. Šta reč ..Prijatelj je na kučnoj njezi samo ga sve boli a tu pomaže samo Ketonal.
Motor su jedva izvukli iz auta .U mene je u radioni ,nisam ga još pogledao ,čekam priku.
I što reć?!
 
Pozdrav Barba ... :coffee:
Vidit čemo se na kavi samo da se malo *stabiliziram*.Najprije skuter pa onda motor jer sad nemam dovoljno giba u stopalu za šaltanje.:mrgreen:
 
Koliko sriče imamo ponekad .Prijatelj mi je prije tri dana ima saobračajnu.Na pravcu vozeči 80 -ak na sat od pozadi ga pogodi Češki auto direktno u sic i zadnje kolo .Motor je ostao zabijen u auto i tako je ostao trag gume od njegova motora dug 100 metara..On je od udarca odletio na haubu ,vjetrobran i pao na cestu ,srečom na desnu stranu van kolnika .U autu muž i žena ,on sa 2.7 promila a ona 2.5 .Sa dvoje male dice u autu. Šta reč ..Prijatelj je na kučnoj njezi samo ga sve boli a tu pomaže samo Ketonal.
Motor su jedva izvukli iz auta .U mene je u radioni ,nisam ga još pogledao ,čekam priku.
Jel ovo?😇
 
Morat cemo orgsnizirat neki Honda meet u Sibeniku kad noga bude bolje
Taman tamo u 11 bit ces ka novi…..i nece bit turistova
 
Koliko san puta moga nastradat od onih šta izlaze traktorima iz polja ili onih šta skreču u zadnji tren bez žmigavca ,velikih beštija na cesti i luđaka koji hodaju po cesti usrid noči ,u mraku.Ode niti brzine nit ičeg ,on 2o -25 kmh ja skoro zaustavljen.Ne mogu virovat al moran. Danas uša u garažu da vidin mogu li rješit neki problemčić na nekom skuteru,sjedeči na stolici,onoj šta se okreče. Nakon pola sata noga počela oticat jer stoji stalno na podu bez pritiskanja .Najviše joj odgovara kad je podignem ,u sjedečem položaju ,nekih 70 cm. Nakon par minuta povrati boju i postane sve normalnije. Pod uvjetom da je ovdje nešto normalno.:mrgreen: Triba sa sist na skuter al danas baš nije bilo vrimena.Oču vidit dali mi je osta osječaj ravnoteže.Štake me dovode do ludila jer su : spore i nestabilne,umaraju: .Jeben ti ovu tipkovnicu ,još nisan naša neke potribne znakove.Valjda oču .:mad: More i sol izgleda da djeluju na stanje noge jer san u subotu bija na moru i odma mi je bolje ,lakše

se savija u čičku.Još malo i moga bi šaltat al ne žuri mi se.Bit če još lipih dana.
 
  • Like
Reactions: JosipS
Probaj medicinske kompresivne carape, mozda ce smanjiti oticanje nogu.
Naravno, konzultiraj se dr da ne bude gore.