Kymco AK550

... ja sam imao na cesti usporedni test... :mrgreen: oba u originalu, razlika nikakva... ono sta kalas ima viska konja nadoknaduje sa viskom kila tako da je slican rezultat bio i ocekivan...
I ja sam imao "test" sa dva Tmaxa 560 u razmaku od nekoliko dana pa je rezultat bio takav da se istekako primjetila razlika od 6 konjića!
 
... onda ti ja mogu sa sigurnošću reć da ni jedan ni drugi nisu isključili TC pri kretanju jer sam ja s tmaxom 530 bio u liniji sa kalašem... i to nekoliko puta, dobar asfalt, kretanje s mista... oba tvornica... :mrgreen:
 
... onda ti ja mogu sa sigurnošću reć da ni jedan ni drugi nisu isključili TC pri kretanju jer sam ja s tmaxom 530 bio u liniji sa kalašem... i to nekoliko puta, dobar asfalt, kretanje s mista... oba tvornica... :mrgreen:
U pravu si, ja pokušavam sam sebe uvjeriti da je AK odličan skuter (nakon prva dva kupio sam opet treći AK), čak i bolji od Tmaxa, to što ima više KS, puno bolje kočnice i još kojekakve sitnice nije važno jer ako ti kažeš da je Tmax 530 kao AK onda je to to.
Zato ja svoj koristim samo kada idem po kruh i mlijeko a ako mi se nađe u blizini koji Tmax 560 onda sjednem na Suzu i tu smo negdje po ubrzanju...
20200814_104547.jpg
 
U pravu si, ja pokušavam sam sebe uvjeriti da je AK odličan skuter (nakon prva dva kupio sam opet treći AK), čak i bolji od Tmaxa, to što ima više KS, puno bolje kočnice i još kojekakve sitnice nije važno jer ako ti kažeš da je Tmax 530 kao AK onda je to to.
Zato ja svoj koristim samo kada idem po kruh i mlijeko a ako mi se nađe u blizini koji Tmax 560 onda sjednem na Suzu i tu smo negdje po ubrzanju...View attachment 734587
Aha…..
Sad san kuznija
Kad te neko opere sa 560 onda odes doma po Suzu pa ga vatas……😂😂😂😂😂
Zato Suza sluzi…..😂😂😂😂😂
 
  • Haha
Reactions: Boxer_st
Ovaj iz PŽ prodaje ovlašteni Kymco servis tako da ne bi trebalo biti problema.

AK o kojemu se raspravljalo je sive boje i bio je uvoz iz Italije!
Hvala :)
Aha…..
Sad san kuznija
Kad te neko opere sa 560 onda odes doma po Suzu pa ga vatas……😂😂😂😂😂
Zato Suza sluzi…..😂😂😂😂😂
Jel se itko od vas susreo sa unosom skutera iz eu? Koliko je točan ovaj izračun na netu za carinu, izbaci mi cca 1850 kn za AK550?!
 
Pitanje ako se recimo neko odluči za kupnju novog skutera AK 550 i pri tome želi motor kupit motor u Italiji na kakve sve probleme može naić. Mislim dakle na novu verziju s euro 5 motorom (može bit i testni do cca. 1000 km). da u komačnici motor na cestu dođe što povoljnije s što više garancije. Dali će garancija u ovom slučaju bit upitna i može li distributer Kymca u HR može radit problem prilikom odrađivanja servisa?
Unaprijed hvala.
 
Kako vas nije sramota uopce spominjat Tmax u kymco temi, a gdje jos uspoređivati Kralja sa kymcom 🙄
 
Ja mislin da garancija vridi u ciloj Europi isto
U pravu si, ja pokušavam sam sebe uvjeriti da je AK odličan skuter (nakon prva dva kupio sam opet treći AK), čak i bolji od Tmaxa, to što ima više KS, puno bolje kočnice i još kojekakve sitnice nije važno jer ako ti kažeš da je Tmax 530 kao AK onda je to to.
Zato ja svoj koristim samo kada idem po kruh i mlijeko a ako mi se nađe u blizini koji Tmax 560 onda sjednem na Suzu i tu smo negdje po ubrzanju...View attachment 734587
Kakvo ti je iskustvo sa keyless, koliko traje taj njihov "prekidac"? Vidim da imaju s tim problema, jel netko imao? Koliko je popravak?
 
Vidim da je osjetna razlika u cjeni prilikom kupnje (novog ili gotovo novog) dali treba na nešto posebno obratit pažnju.
Gledam na autoscout24 i cjena u Italiji je niža i do 2000 eura za euro 5 motor koji je testni model s cca 1000 - 2000 km.
 
Nemoj ni gledat vani motore s manje od 6000 km jer na njh se gleda kao nove prilikom unosa i morao bi platiti i PDV i trošarinu povrh svega.
 
Kakvo ti je iskustvo sa keyless, koliko traje taj njihov "prekidac"? Vidim da imaju s tim problema, jel netko imao? Koliko je popravak?
Kako misliš koliko traje? Bateriju u "ključu" (20,00 kn) promijenim početkom sezone i to je to
Ovo mi je treći AK i nisam s niti jednim imao nikakvih problema.
Čuo sam za jednoga da je imao problem ali od dva razbijena su sastavili jedan, naravno uvoz Italija.
 
Pitanje ako se recimo neko odluči za kupnju novog skutera AK 550 i pri tome želi motor kupit motor u Italiji na kakve sve probleme može naić. Mislim dakle na novu verziju s euro 5 motorom (može bit i testni do cca. 1000 km). da u komačnici motor na cestu dođe što povoljnije s što više garancije. Dali će garancija u ovom slučaju bit upitna i može li distributer Kymca u HR može radit problem prilikom odrađivanja servisa?
Unaprijed hvala.
... diablero ti je vec rekao, ne isplati se ako je ispod 6000km jer se vodi kao novi... al s druge, ako kupis novog u nas izgubio si 15000kn na njemu onaj momenat kad si ga izveo na cestu, i jos 10000kn za godinu dana... najbolje ti se strpit i nac nekog polovnog s malo km u nas jer u dvi godine mu padne cijena na razinu nekog novog skutera od 300 kubika, a imas top skuter...
 
  • Like
Reactions: grunf_st
Mora biti star 6 mje i 6000km da bi se vozilo tretiralo kao rabljeno prilikom uvoza u RH.
Što se tiče jamstva...trebalo bi biti potpuno normalno da ti se prizna jamstvo u cijelom svijetu kada dodješ na servis. Kod yamahe tako je i kod kie to sigurno znam. E sad kako naši fakeri tebe budu obradili neznam. Ali uvijek ti ostaje pravo žaliti se direktno u tvornicu pa neka se oni obračunaju sa svojim servisom.
Nadalje ne razumijem koja je to poanta govoriti ikome što se isplati ili ne isplati.
Oni koji kupuju nova vozila prolaze neisolativo i budale su. Ne djeco nije tako sve se svodi imaš li tih 10 000 eura kod kupnje ili ne. Ako imaš ne zanima te polovno vozilo niti je opcija. Ako nemaš onda tražiš polovno rješenje.
 
  • Like
Reactions: grunf_st
Hvala za taj 'sitni' detalj, definitivno u tom slučaju ću poslušat savjet, sačekat kojeg 'novijeg' koji bude prodavan.
 
U pravu si, ja pokušavam sam sebe uvjeriti da je AK odličan skuter (nakon prva dva kupio sam opet treći AK), čak i bolji od Tmaxa, to što ima više KS, puno bolje kočnice i još kojekakve sitnice nije važno jer ako ti kažeš da je Tmax 530 kao AK onda je to to.
Zato ja svoj koristim samo kada idem po kruh i mlijeko a ako mi se nađe u blizini koji Tmax 560 onda sjednem na Suzu i tu smo negdje po ubrzanju...View attachment 734587
Jedino mi nije jasno ozbirom da je toliko dobar i da je to relativno mlad skuter cemu promjena 3 kom, ocito nesto ne stima :)
 
Jedino mi nije jasno ozbirom da je toliko dobar i da je to relativno mlad skuter cemu promjena 3 kom, ocito nesto ne stima :)
Naravno da ne štima, nakon bronze poželio sam crnoga a kada sam vidio ovu boju morao sam si ispuniti želju da bude u mojoj garaži!
 
  • Like
Reactions: grunf_st