podmazivanje lanca

ja sam tek počeo sa tim razonodama...kako vozim uglavnom po cesti, nema tu neke šporkarije po lancu, al dovoljno pinel i hipenol, i malo novine doli da ne šporka garažu i vrti... veći problem mi je što nemam centralnu nogaru, pa sam uzeo centralni štender... imam taj sprej Repsol, kad sam kupovao neku opremu, uzeo i to kao ja ću sa tim...lakše hipenol i pinel, bar na mom motorinu. ako nekome treba dam mu sprej...
 
ja sam tek počeo sa tim razonodama...kako vozim uglavnom po cesti, nema tu neke šporkarije po lancu, al dovoljno pinel i hipenol, i malo novine doli da ne šporka garažu i vrti... veći problem mi je što nemam centralnu nogaru, pa sam uzeo centralni štender... imam taj sprej Repsol, kad sam kupovao neku opremu, uzeo i to kao ja ću sa tim...lakše hipenol i pinel, bar na mom motorinu. ako nekome treba dam mu sprej...
Imam višak zadnji štender ako kome treba ,sa 3 nastavka podizanja =) :p , podmažeš samo tako :mrgreen: . Inbox!
 
  • Like
Reactions: crkcrk
  • Like
Reactions: crkcrk
evo da se ne mučite
kada dođete u Dubrovnik :D
 

Attachments

  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    16 KB · Views: 0
  • Like
  • Wow
Reactions: crkcrk and SpoRRi
Koristi li neko od Vas ovakvo nešto i kako se pokazalo

Dobra stvarcica i stvarno dobro ocisti samo ti dopizdi sve to sastavit, rastavit pa spremit.
Zahtjeva isprat spremit u krpu pa kesu...ako si uredniji ako ne samo ubacis u kesu i na stalazu🤣👍
 
  • Like
Reactions: crkcrk
To je to o cemu Esso gore prica. Zgodna stvarcica, ali ja vise volim old skul cetkicu za lanac.
Ja je iman, lakse je u smislu da ne triba zastititi gumu ko kod kista i cetkice jer ne prska. Stavi se relativno brzo i udri, cisti i posle podmazuje sa svih strana. Ja ga posle operen cistacen za lanac i idemo dalje. Mene je vise zivciralo sto neman centralni pa dizati na stender hahaha
 
Po komentarima i nije bajna stvarcica..a i lakse je kistom proci lanac nego se maltretirat
Ja koristim i zavrsim sav posao za 5 min. Razvucem najlon ispod motora jer kapa po podu sa lancanika (nije mi se nikada desilo da prsce po gumi) svezem spravicu, pustim motor da vrti u prvoj i sipam petrolej (oko 2dl po ciscenju). 30 sekundi poslije lanac cist k’o suza. Posusim ga malo krpom i spreman za podmazivanje

Meni je ova spravica laksa i efikasnija u odnosu na rucno ribanje cetkicom i brisanje svega krpom. Jedina “mana” je sto kod spravice treba minut-dva vremena za pripremu (najlon ili novine pod motor, montiranje spravice itd.)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: crkcrk and xoox
da i WD je odlican za ciscenje oklopa i felge.(y)

Jedan bajker (na forumu je ali htio je ostat anoniman) odao mi je jednom tajnu "WD40 + felga" i od tog dana nisam nikad ništa drugo koristio, snaga WD40 nad šporkicom od felge je zastrašujuća. Ali oklopi?

To ću morat probati. Nadam se da nije neki skeč, ko će sad mjenjat boju vozila u prometnoj jbt...
 
Čišćenje oklopa wd-om je najbolje prvo isprobati na nekom manje vidljivom dijelu plastika (y) - tuđeg motora :mrgreen:
 
pa mogu se i oklopi ocistiti sa wd,sve skine.🤣

zjb sam,moze na felgu,na oklope ne.

ma samo petrolejom,taj cisti i pere,lanac,felge,oklope,momci koristite samo petrolej to je sredstvo 3u1.:)(y)
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Na lakiranoj povrsini, sjajnoj, (ne sprejem lakiranoj nego tvornicki) WD 40 odlican. Mat nelakirane plastike (undertail na primjer) bas i ne, kao ni petrolej. Ocistit ce oni to, ali ce ta plastika izgledat drugacije nego bi trebala. Za njih je bolje ili pustit ili oprat deterdjentom (carli, autosampon itd, nesto blago, a sto ce odmastit). Ovisi doduse i koje mazivo je u pitanju, neka su bas zajebana, neka (bijeli valvoline :D ) jako lagana za ocistit, cak i suhom krpom.
 
ja stavim na krpu petroleja i obrisem tamo di mi je razbacao lanac po plastikama,skinem masnocu i odmah brisem sa suhom i onda operem sa sapunicom(likvi).
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
ja stavim na krpu petroleja i obrisem tamo di mi je razbacao lanac po plastikama,skinem masnocu i odmah brisem sa suhom i onda operem sa sapunicom(likvi).
glavno da wd ili petrolej ne djeluje dugo na nelakiranu pastiku jer ju izblijedi vremenom
 
  • Like
Reactions: Ivanos46