Koliko često vam se događaju opasne situacije u prometu

za poc u grad,skuter jednocilindras ili bicikla.
pun je .urac vise ovi turista...
Turisti nisu problem, lijepo su označeni tablicama tako da točno znaš što će koji učiniti;

- PL; čim te spazi u retrovizoru baca auto u desno da te propusti, ako to znači da će zbog uske ceste morat desnim kotačima vozit po rubnjaku i sjebat trap, sjebat će trap, samo da te propusti. Poljska u mome srcu :love:

- DA; ovi su ko beba s pištoljem u ruci - pokušat će te ubit a da toga nisu ni svjesni :mrgreen:
 
Talijan, hebiga.

Srijeda ili cetvrtak, idem na posao, prolazim tresnjevacki plac, iz Ozaljske nastavljam Vukovarskom. Kolona vec solidna, vozim prakticki lijevom trakom, kad netko izlazi s velikog parkinga od placa. Skrece lijevo, dakle prema ozaljskoj. Ja taman razvlacim drugu u krivom smjeru, a lik me uopce ne dozivljava, gleda samo u desno i nastavlja skretati lijevo s parkinga u svoju traku.
Skoro rip, bez zajebancije.
Uglavnom, hocu reci da mozes nahebat i kad vozis motor normalno, neki divljaci uopce ne obracaju pozornost na okolinu.
Ja se vozim jednako tako pored placa, ali nemaš tu nikakva prava jer kad ga je lik iz kolone pustio on tebe ne očekuje s te strane jer je tamo čak i puna crta, osim što si u krivom smjeru i pretičeš kolonu. Tu baš trebaš paziti i ne samo na talijane.:mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Luke
Turisti nisu problem, lijepo su označeni tablicama tako da točno znaš što će koji učiniti;

- PL; čim te spazi u retrovizoru baca auto u desno da te propusti, ako to znači da će zbog uske ceste morat desnim kotačima vozit po rubnjaku i sjebat trap, sjebat će trap, samo da te propusti. Poljska u mome srcu :love:

- DA; ovi su ko beba s pištoljem u ruci - pokušat će te ubit a da toga nisu ni svjesni :mrgreen:
Vidiš ja s Poljacima samo loša iskustva (onim u skupim vozilima), skoro sam se s jednim pobio u Vodicama kod onog glupog rotora al nas je žena rastjerala :mrgreen:
 
Vidiš ja s Poljacima samo loša iskustva (onim u skupim vozilima), skoro sam se s jednim pobio u Vodicama kod onog glupog rotora al nas je žena rastjerala :mrgreen:
Jbg turisti su skužili da im policija neće ništa u RH, osim ako baš nekog ne izbodu nožem ili zgaze. Pa se dio njih tako i ponaša.
Sad, kad odu ovi ljetni, stižu iz susjedne države zimski turisti. Sa svojim karavanima i kamiončićima, znakovi im ništa ne predstavljaju, kad više ne mogu piti onda sjednu za volan i po dizlu.... Valjda uspiju nešto i zaradit radeći na crno sa vlastitim voznim parkovima, reganim u susjednoj državi.
I tako mi imamo turiste cilu godinu. Ili oni imaju nas, koji smo postali stranci u svojoj zemlji?
 
na ovakve situacije i ne reagiram jer i autom kaf vozim ovo se dogada...jebale vas kamere i promijenite tampone...
otvorite oci zbog vas i vase sigurnosti..no nisu svi ubice neki samo gledaju po mobitelu
 
Opreza nikad dosta, svakodnevno se sranja dešavaju.
Mene najviše brinu stariji ljudi koji gube motoriku za voziti - situacija jutros.
Dida siječe 2 trake da ne bi slucajno usao u kružni tok 30m ispred.
Nekad se pitam imaju li mozga, a nekad imaju li oči!
 
Danas 390 km pređenih.
Vraćam se u Zagreb od smjera Bjelovara, ravno da ravnije ne može bit, mercedes crni ide mi u susret i ide na mene ničim izazvan, kočim ali vidim da ovaj ne kuži i ne reagira, samo sam roknuo lijevo u zadnji tren i prošli smo se svaki na suprotnoj traci......taman nakon možda dva km s desne strane benzinska ona zelena. stanem i reko daj jednu ljutu .....
Laganini lik nije ni pogledao kroz šajbu, glava mu na sredini auta nagnuta u ekran i nije ni skužio što se dogodilo, samo sam vidio u retrovizoru da se nakon još dobrih 100njak metara trznuo i vratio u svoju traku.
Eto kao što je kolega poviše napisao, moraš sve predvidjet, ali kako brate da ovo predvidiš, kako da znaš hoće li i on pogledati kroz šajbu u taj tren i isto trznuti i vratiti se u svjou traku, pa onda čitaš RIP link motorista prešao na suprotni trak i zabio se direktno u osobni drek......na fakin ravnoj cesti.
Tako da tko zna što se sve događalo u raznim situacijama i koji su glupi i banalni razlozi razno raznih udesa po cestama.
DA brzina, pa mogao sam stati na nulu i jedino sam mogao skrenuti u jarak uz cestu da ovo izbjegnem danas, pa ne stigneš brate o tome razmišljati, to je bio refleks i odluka je donesena u zadnji trenutak da se promaši mečka, sve ostalo kak bilo da bilo.
Koji će nam vrag onda i semafori i pravila, ajmo fino ko u Indiji, nema pravila, ko jači taj kači, svi se voze kao sumanuti, trubikaju, dižu ruke, mašu, viču, i sve funkcionira. Kao neka pravila i onda kad ti kreten izleti, ako nisi pri čistoj, kriv si samo jer si na motoru. Znači uopće nema veze što ljudi idu na crveno na semaforu, što ulaze u kontra smjerove, brate čim si na motoru divljak si i moraš bit kriv.
Ma braćo moja neka vama prednost i propisi, čuvajte glavu, svega ima na cestama danas.
EVo na žalost dogodilo se.
https://www.mnovine.hr/medimurje/no...mvxQaiZuG5hMHis92J_BCBdozNeoX5hizV5XMhk7AlpZo
 
  • Like
Reactions: mico
C68A1608-DF1A-4708-9535-536D1E659C75.jpeg
 
  • Angry
Reactions: 3alfa3