Cijene osiguranja motocikala

Jel tko od vas koji imate Vigo box dobio ovaj mail?

Screenshot_2021-09-11-09-17-46-123_com.google.android.gm.jpg
 
Nije doslo ali cuo sam da ce doci do toga.

sto smatraju pod neiskoristeni dio?
Znači nije neka prevara shema. 😁

A za taj neiskorišteni dio ni meni nije baš jasno Ali vjerojatno misle ako si uplatio primjera 1000kn policu i oni to sad raskidaju dobit ćemo povrat neiskorištenog dijela uplaćenog novca. 🤔
 
Pa da, kao i kod svakog drugog raskida. Uredaj ne znam sta je ali si platio i ostaje ti.😄
 
Sve u svemu šteta jer za cca 85kn mjesečno imaš osiguranje motora od krađe i gps tracker u jednom. 😭
 
Meni jedno 2 tjedna nije radila usluga jer tracker je imao ispade u vidu naglih promjena lokacije ili perioda da uopce ne radi.

sve u svemu ne cudi me rasplet situacije previse.
 
Husaberg TE 125 '12
Laqo osiguranje 212 kn, (50% bonus + bon 150 kn + popust 5% jednokratno plaćanje)
ZG - 31 god.

Honda CBF 125 '10
Euroherc osiguranje 365 kn, (50% bonus + 3% + 4%)
 
Baš sam danas kontaktirao sa njima i taj proizvod nemaju više u ponudi. Zvao okolo da vidim ponude za djelomični kasko i to seže od 3 tkn na gore.
Kad sam raskidao ugovor za Vigo rekla je djelatnica da će biti nešto slično u smislu krađe ali bez lokatora i praćenja vozila. Kasnije se nisam informirao o tome??
 
Beverly 300 , 572 kn sa nesto malo popusta. Sava osiguranje.
godinu kasnije, Beverly 300 , Ri

Osiguranje standardno na 50%
+ vozač/putnik osnovno
+ osnovna moto asistencija

=360kn

(Bez asistencije je oko 290 kn)
 
Dakle, možda promašeno u smislu teme, ali ne znam koliko vam je poznato.

Prijateljica koja nema A kategoriju si je kupila motor i ide ona njega registrirati, pa tako i riješiti policu osiguranja.
E sada ide zaplet, u glavnom sve i jedno osiguranje je pita na uvid vozačku dozvolu da vide da ima A kategoriju. Kako je nema, ulazi u najrizičniju skupinu, te joj je premija osiguranja najviša.
Sad se ja pitam, kakve veze ima sa osiguranjem imaš ili nemaš vozačku za to vozilo. Netko drugi je zadužen, između ostalog, za to dali voziš vozilo sa ili bez dozvole.
Kako je sa pravnim osobama, obrtnicima i sl.? Pa pravna osoba nema nikakvu dozvolu. Obrtnik, nema dozvolu za npr kamion, ali je njegov vlasnik, itd.
Meni to zvuči kao zrelo za prijavu HANF-i.
 
Dakle, možda promašeno u smislu teme, ali ne znam koliko vam je poznato.

Prijateljica koja nema A kategoriju si je kupila motor i ide ona njega registrirati, pa tako i riješiti policu osiguranja.
E sada ide zaplet, u glavnom sve i jedno osiguranje je pita na uvid vozačku dozvolu da vide da ima A kategoriju. Kako je nema, ulazi u najrizičniju skupinu, te joj je premija osiguranja najviša.
Sad se ja pitam, kakve veze ima sa osiguranjem imaš ili nemaš vozačku za to vozilo. Netko drugi je zadužen, između ostalog, za to dali voziš vozilo sa ili bez dozvole.
Kako je sa pravnim osobama, obrtnicima i sl.? Pa pravna osoba nema nikakvu dozvolu. Obrtnik, nema dozvolu za npr kamion, ali je njegov vlasnik, itd.
Meni to zvuči kao zrelo za prijavu HANF-i.
Moja mama je bila vlasnik dva kawasakia a nije imala dozvolu 🤣,niko nikad nije pitao za dozvolu , ovo nalikuje na deranje
 
  • Like
Reactions: CarbonX
Mene su tražili vozačku i za auto, na osnovu toga dobio i popust.

Ne znam na osnovu čega ide prijava Hanfi, osiguranje može odlučiti hoće ti dati popust ili ne.
 
  • Like
Reactions: Shepa and cadjo