Crne točke Hrvatska

vukisl

New member
Vozajući se tako malo po Hrvatskoj primijetio sam da ima ponegdje baš zaj.. crnih točaka za koje sam očekivao da će biti navedene na jednom mjestu, nekom forumu (kao što je ovaj) ili fb stranici kao preporuka za vozače koji planiraju nekim rutama. Evo opet je na poznatom zavoju iza Gospića poginuo stranac, a tamo je hrpa vozača izletjela preko crte i bilo je već poginulih. Meni osobno rupa na cesti kod Udbine neki dan skoro izbila volan iz ruke na 160kmh. Jednom davno preletio preko crte negdje prema Kninu ni sam ne znam točno na kraju nekih ravnica prvi desni zavoj. Na magistrali prema Senju zapamtio jedan desni zavoj mislim da je Lukovo šugarje... itd itd. Ne mislite li da bi ovakva tema trebala biti sticky na ovom forumu.
 
Što se mene tiče OK premda je teško da će netko poloviti sve i to su dosta individualne stvari ali ako može pomoći, zašto ne. Uvjet je da postovi budu koncizni s preciznim pojašnjenjima i lokacijama jer će se inače izgubiti u moru pizdarija.
 
To bu litanija od milion stranica, subjektivno je pa ce bit i konfrontacija i tek onda bu zbunjenih.

Vozis kak vozis, ak kroz nepregledni zavoj vozis brze nego da u svakom trenutku mozes stat u vidljivom dijelu - prebrz si.
 
  • Like
Reactions: hondimir
Gle, ak je brzina takva da ti ni cijela suprotna traka nije dovoljna nego i nju promasis, onda je samo stvar puno prevelike brzine. Vracam se na svoj prijasnji post.
 
To bu litanija od milion stranica, subjektivno je pa ce bit i konfrontacija i tek onda bu zbunjenih.

Vozis kak vozis, ak kroz nepregledni zavoj vozis brze nego da u svakom trenutku mozes stat u vidljivom dijelu - prebrz si.
A nije od škode probat pa vidjet. Mislim da stvarno ima baš crnih točaka koje mogu iznenadit najiskusnije, a kako ne bi nas ostale. Ako bude kome vrijedilo zašto ne. Ako ne, ionako će se sama ugasit tema. Na gore navedenoj lokaciji sam osobno vidio izletanja preko crte da sam se smrznuo i svima poznanicima kažem gdje da pripaze.
 
Gle, ak je brzina takva da ti ni cijela suprotna traka nije dovoljna nego i nju promasis, onda je samo stvar puno prevelike brzine. Vracam se na svoj prijasnji post.
Napisao sam da je individualno ali možda se fakat netko toga i sjeti. Ja imam par mjesta ali trebam ih točno locirati, npr. jedna kao šikana između Generalskog stola i Tounja, gdje je neki spomenik, valjda partizanima, mi je najgore mjesto do Karlobaga a cesta izgleda ravna. Uglavnom, točna lokacija i eventualno slika, neću više filozofirati. :p
 
  • Like
Reactions: s3c
Mene odmah nakon Tounja u smjeru Senja sjebe kombinacija brzih zavoja, ravnih snita, loseg asfalta i preracunam se skoro uvijek, a najbolje od svega, nije cak ni skroz slijepo nego se dosta i vidi :D
I onaj legendarni zavoj na D8 izmedju Karlobaga i Starigrada sa zidicem, al njega sam dobro zapamtio prvi put kad sam vozio tamo tako da ga "rešpekt-iram", zapravo mi vise smeta u kontra smjeru jer je lako zagazit u suprotnu traku, a tam moze bit auto, kamper, kamion itd, a vidljivost nula :mrgreen:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Dale
Mene odmah nakon Tounja u smjeru Senja sjebe kombinacija brzih zavoja, ravnih snita, loseg asfalta i preracunam se skoro uvijek, a najbolje od svega, nije cak ni skroz slijepo nego se dosta i vidi :D
I onaj legendarni zavoj na D8 izmedju Karlobaga i Starigrada sa zidicem, al njega sam dobro zapamtio prvi put kad sam vozio tamo tako da ga "rešpekt-iram", zapravo mi vise smeta u kontra smjeru jer je lako zagazit u suprotnu traku, a tam moze bit auto, kamper, kamion itd, a vidljivost nula :mrgreen:
E takve točke kao ta na magistrali koje i iskusni bikeri respektiraju upozorenjem nekom mladom vozaču mogu spasiti život ili od ozljeda i štete.
 
Iz gospica prema korenici,znam za zavoj,i neki dan se opet skoro zajebem,poslije onog spomenika poginulima,uvijek pogledam prema njemu,i onda zajebani lijevi,kao da nestane ceste odjednom,iza male uzvisine je pa se naglo spusta
 
Onaj di je vec nekoliko tjedana rupa na njemu,kao da je neko probio zid?
 
Iz gospica prema korenici,znam za zavoj,i neki dan se opet skoro zajebem,poslije onog spomenika poginulima,uvijek pogledam prema njemu,i onda zajebani lijevi,kao da nestane ceste odjednom,iza male uzvisine je pa se naglo spusta
Šikana i grozan asfalt koje sam spomenuo mogu biti i iza Tounja, provjerim drugi put detaljnjije, ali poanta je da uvijek pogledam prema spomeniku i to me sjebe kompletno. :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: 3alfa3
Onaj di je vec nekoliko tjedana rupa na njemu,kao da je neko probio zid?
ovaj:

1631546568325.png



 
  • Like
Reactions: leCo
...prosli vikend,bacim pogled u lijevo,i od jednom nema ceste...i kad se ceata pojavi,pojavi se i bankina prema kojoj ravno idem...da,taj spomenik,frisko uređen,bas odvuce paznju
 
Da, zajeban, pogle fotku sa google mapsa gdje zavrsava zavoj :D
1631546893613.png