KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Vezano za Shoei kacige, možda je netko imao sličan problem.
Btw, model je GT AIR 2

Dakle, polugica za spuštanje tj dizanje unutrašnjeg vizira ne radi, tj puklo je vjeroj nešto unutra, i vise ne mogu upravljati unutarnjim vizurom osim da ga fizički uhvatim prstima….

Jeli netko imao sličan problem? Može li se to popraviti kako?
Meni na HJC Rpha 70 bilo isto, nekako mi se sajla koja to povlači i spušta otkvacila, pošto je kaciga bila pod garancijom, odnio je u dućan da oni poprave.
 
Vezano za Shoei kacige, možda je netko imao sličan problem.
Btw, model je GT AIR 2

Dakle, polugica za spuštanje tj dizanje unutrašnjeg vizira ne radi, tj puklo je vjeroj nešto unutra, i vise ne mogu upravljati unutarnjim vizurom osim da ga fizički uhvatim prstima….

Jeli netko imao sličan problem? Može li se to popraviti kako?
Ako netko zna onda je to Šepić, nazovi tamo pa provjeri šta će ti reći.

Jedina zamjerka za taj dodatni (shade) tamni vizir na Arai kacigama jest (ne)kvalitetna izvedba ona dva otvora za zrak. Trebalo je ti biti kao na viziru sto imaju, a ne ovako …. Meni su oba bila pukla nakon kratkog vremena.
Govorim o 2016g, možda su sad poboljšali….
Ovo je novi model po novom standardu pa su možda nešto promijenili, nemam pojma, vidjet ćemo :unsure:

Zanima me kako ti može odgovarati Arai i Shoei? Išao probati GT Air i nisam moga vjerovati da je toliko model drugačiji, puno uži i nikako mi ne sjeda na glavu. Probao Schubert ista stvar.
 
Last edited:
Trebam info; gdje kupiti unutrasnjost za Shoei X-Eleven iz 2005.g, kaciga je ko nova ali unutrasnji gornji dio koji ide od cela do tjemena sjeban, obrazine i remeni DD ok.
Jbg, uspomena na stare dane, pa da je obnovim o na zid😆
 
Dal netko u Rijeci ili okolici prodaje Nexx kacige?
Imaš na adresi Školjić 2a Prizmić Moto..Baci oko na Caberg😉...
Ako te šta zanima, reci da si forumaš i da sam te ja(Joke) poslao . Dobit ćeš 20% popusta.
 
U zadnje 4 godine promjenio 5 kaciga.
Različiti proizvođaći ali uvijem u vrhu ponude. Iskreno neke velike razlike nisam primjetio...sve su dobre ali SR2 ipak bi stavio na 1 mjesto.
Konačno sam našao kacigu koja mi paše (Schubert SR2) ali imam krivi motor. Na R-u odlična aerodinamika i konačno dovoljno zraka, ali kad sjedneš na enduro to više ne vrijedi.
Sada ćekam da mi dođe ova LS2 pa javim dojmove.
 

Attachments

  • mx701-explorerc-solid-carbon-407015099-05.png
    mx701-explorerc-solid-carbon-407015099-05.png
    670.4 KB · Views: 0
U zadnje 4 godine promjenio 5 kaciga.
Različiti proizvođaći ali uvijem u vrhu ponude. Iskreno neke velike razlike nisam primjetio...sve su dobre ali SR2 ipak bi stavio na 1 mjesto.
Konačno sam našao kacigu koja mi paše (Schubert SR2) ali imam krivi motor. Na R-u odlična aerodinamika i konačno dovoljno zraka, ali kad sjedneš na enduro to više ne vrijedi.
Sada ćekam da mi dođe ova LS2 pa javim dojmove.
Ja iman Caberg Xtrace…..
Odlicna kaciga za te novce…..
Peak nije los ali odlucia san uzet jos jednu klasicnu….
Pa sad cekan od 4 miseca da dode Caberg Drift Evo MR55……..
Opet nije neka topkaciga ali za te novce skoro top
Iman i Sojku gt-air…..odlicna kaciga ali sad je kriva boja…..a gt-air 2 nula bodova….
Tako da nazalost nista od Shoei-ja…..
 
U zadnje 4 godine promjenio 5 kaciga.
Različiti proizvođaći ali uvijem u vrhu ponude. Iskreno neke velike razlike nisam primjetio...sve su dobre ali SR2 ipak bi stavio na 1 mjesto.
Konačno sam našao kacigu koja mi paše (Schubert SR2) ali imam krivi motor. Na R-u odlična aerodinamika i konačno dovoljno zraka, ali kad sjedneš na enduro to više ne vrijedi.
Sada ćekam da mi dođe ova LS2 pa javim
Ja iman Caberg Xtrace…..
Odlicna kaciga za te novce…..
Peak nije los ali odlucia san uzet jos jednu klasicnu….
Pa sad cekan od 4 miseca da dode Caberg Drift Evo MR55……..
Opet nije neka topkaciga ali za te novce skoro top
Iman i Sojku gt-air…..odlicna kaciga ali sad je kriva boja…..a gt-air 2 nula bodova….
Tako da nazalost nista od Shoei-ja…..
Sta je sa gt air 2?
 
Sta je sa gt air 2?
Sjebali je sa onim sranjem za Senu…..
Pa je i bucnija(navodno) i teza
Koji epic fail……
Prvo kakva Sena…..
Drugo zbog toga na to misto ne mozes stavit svoju komunikaciju…..
Btw ima frend tu kcigu i integriranu senu u njoj…..tesko razocaranje……….nisan ga pita za detalje…….
 
Samo je jedan lonac za Africu...

:mrgreen:
 

Attachments

  • arai-tour-x-4-honda-africa-twin.jpg
    arai-tour-x-4-honda-africa-twin.jpg
    121.3 KB · Views: 0
  • arai-tour-x-4-honda-africa-twin (1).jpg
    arai-tour-x-4-honda-africa-twin (1).jpg
    117.1 KB · Views: 0
  • Like
  • Love
Reactions: thule_5689 and Nero
Čuo sam da na Afriku najbolje paše Arai :mrgreen:
Arai……HD4?????.😂😂😂😂😂😂
Za mene osobno nula bodova
Isto kao i Shoei Hornet Adv
Putne enduro kacige bez unutarnjeg vizira….
Ajde Arai gura kretensku filozofiju da unutarnji vizir smanjuje zastitu kacige(a istovremeno prodaju jet kacige) ali Shoei ima GT-air kacige sa unutarnjim vizirom i onda napravi Hornet adv bez…..koji kreteni……
 
Arai……HD4?????.😂😂😂😂😂😂
Za mene osobno nula bodova
Isto kao i Shoei Hornet Adv
Putne enduro kacige bez unutarnjeg vizira….
Ajde Arai gura kretensku filozofiju da unutarnji vizir smanjuje zastitu kacige(a istovremeno prodaju jet kacige) ali Shoei ima GT-air kacige sa unutarnjim vizirom i onda napravi Hornet adv bez…..koji kreteni……
Pa ne mozes gledat jel ima unutarnji vizir/ ocale ili nema. Arai majka.
 
  • Like
Reactions: leCo