S1000XR

Iz svoga iskustva sa sicem za Hondu X-adv mogu preporučiti ovu firmu, a ovo je link za presvlaku za novijeg XR-a:


Uglavnom, radi se o dodatnoj presvlaci koja ide preko postojeće pa se lako može staviti i opet skinuti, a nudi znatno bolju ergonomiju i udobnost zbog umetaka sa memory pjenom. Ima jaaako puno opcija boja i varijanti.
 
Gledao sam i njih, ali mi se nije svidjelo sto se zapravo baziraju na dodavanju pjene i gela na fabricku spuzvu, a upravo ona je na XR- u glavni problem. Dodatno, gel zna biti gadan ako ostavis motor na suncu… Znam da se moze naruciti i bez gela, ali to onda nije Comfort sjediste kako ga reklamiraju.
Kod Sargenta se isto tako brzo mozes vratiti na fabricku postavku. Spuzve nisu zalijepljene za sjediste, kako fabricke tako i Sargent, pa je sve vrlo lako prepakovati.
Sat-dva slobodnog vremena, dobra klamerica za fiksirati presvlaku i to je to (y)
 
Gledao sam i njih, ali mi se nije svidjelo sto se zapravo baziraju na dodavanju pjene i gela na fabricku spuzvu, a upravo ona je na XR- u glavni problem. Dodatno, gel zna biti gadan ako ostavis motor na suncu… Znam da se moze naruciti i bez gela, ali to onda nije Comfort sjediste kako ga reklamiraju.
Kod Sargenta se isto tako brzo mozes vratiti na fabricku postavku. Spuzve nisu zalijepljene za sjediste, kako fabricke tako i Sargent, pa je sve vrlo lako prepakovati.
Sat-dva slobodnog vremena, dobra klamerica za fiksirati presvlaku i to je to (y)
Koliko je cijena tog Sargenta? Ako te dobro kuzm skines svoju navlaku i spuzvu? I stavis njegovu navlaku i spuzvu ili stavis njegovu na svoju spuzvu?

Neznam jesi vidio ali i wunderlich ima isto neki comfort seat!
 
Koliko je cijena tog Sargenta? Ako te dobro kuzm skines svoju navlaku i spuzvu? I stavis njegovu navlaku i spuzvu ili stavis njegovu na svoju spuzvu?

Neznam jesi vidio ali i wunderlich ima isto neki comfort seat!

Ispadne sve komplet sa postarinom 350 GBP - imaju ispostavu u Engleskoj pa sam preko njih isao.
Mene su dodatno ubili troskovi carine i pdv-a; ne znam da li to sada ide i kod EU zemalja nakon Brexit-a; trebas provjeriti prije kupovine, ako se odlucis

Skines svoju navlaku i spuzvu i stavis Sargentovu.
Ne ostaje nista fabricko na sjedistu osim plasticne kadice. Sargent spuzva je oblikovana prema kadici, tako da se sve lijepo uklopi ko fabrika. Navuces onda presvlaku, pohvatas klamericom i to je to. A nude i opciju da im posaljes svoje sjediste i oni ti sve prepakuju. Meni to nije bila opcija radi dodatnih troskova i komplikacija kod uvoz-izvoza. I ovako me je sve masno kostalo

Znam i za Wunderlich (sve sam istrazio :mrgreen:), par ljudi probalo i nisu zadovoljni. Vise nalikuje Top Selerie opciji, a kosta ko da si komplet novo sjediste i komponente u njemu dobio... U odnosu na Wunderlich, bolja opcija je kupiti original Comfort sjediste, jer dobijes manje-vise isto.
 
Last edited:
Nisi imao povjerenja u Shadowsc? Možda bi ispalo i kvalitetnije i jeftinije? Znam da ni on nije jeftin, ali je kvaliteta ok i napravi ti sve po tvojoj guzici i motoru ( hmm, čudno zvuči 😁🤣).
 
Ispadne sve komplet sa postarinom 350 GBP - imaju ispostavu u Engleskoj pa sam preko njih isao.
Mene su dodatno ubili troskovi carine i pdv-a; ne znam da li to sada ide i kod EU zemalja nakon Brexit-a; trebas provjeriti prije kupovine, ako se odlucis

Skines svoju navlaku i spuzvu i stavis Sargentovu.
Ne ostaje nista fabricko na sjedistu osim plasticne kadice. Sargent spuzva je oblikovana prema kadici, tako da se sve lijepo uklopi ko fabrika. Navuces onda presvlaku, pohvatas klamericom i to je to. A nude i opciju da im posaljes svoje sjediste i oni ti sve prepakuju. Meni to nije bila opcija radi dodatnih troskova i komplikacija kod uvoz-izvoza. I ovako me je sve masno kostalo

Znam i za Wunderlich (sve sam istrazio :mrgreen:), par ljudi probalo i nisu zadovoljni. Vise nalikuje Top Selerie opciji, a kosta ko da si komplet novo sjediste i komponente u njemu dobio... U odnosu na Wunderlich, bolja opcija je kupiti original Comfort sjediste, jer dobijes manje-vise isto.
Ja cu vjerojatno ubosti jos jedno sjedalo ima ih po 150€ pa dati preraditi mene zivcira sav kod vozaca ovaj donji 😂 ove sastrane sa masom ili salom stisnem pa i nije kriticno ali nije ni ugodno jel ti ispadne nesto vislje sjedalo sad?

Izgleda bas fino ja sam zenu provozao onako turisticki pa je stalno klizila prema meni prvi ulog ce biti prozuklizna podloga 🤣

A nakon toga i sic 😋 od navigacije sam odustao jer ovo na displayu radi bez brige!
 
jel ti ispadne nesto vislje sjedalo sad?

Izgleda bas fino ja sam zenu provozao onako turisticki pa je stalno klizila prema meni prvi ulog ce biti prozuklizna podloga 🤣

Previse kocis :mrgreen: Daj vise gasa i zena ce momentalno odletiti nazad:p

Ista je visina sjedista (pominjao sam to u detaljnom opisu). Cak mi sa ovim djeluje da malo bolje dohvatim pod. Mekse je na prednjem dijelu pa se vjerovatno vise sabije pod tezinom.

Evo ti link za ovaj Sargent, ako budes isao u tom pravcu. Kod kupovine mozes birati detalje, tipa boja konca, vrsta presvlake itd

 
Last edited:
meni visoki HP jako dobro funkcionira, udobniji je i malo uži tako da možeš noge držati uz motor / cca 3500 kn stiglo za 1 dan od narudžbe
i nije presvlaka nego kompletno sjedalo.
 
Previse kocis :mrgreen: Daj vise gasa i zena ce momentalno odletiti nazad:p

Ista je visina sjedista (pominjao sam to u detaljnom opisu). Cak mi sa ovim djeluje da malo bolje dohvatim pod. Mekse je na prednjem dijelu pa se vjerovatno vise sabije pod tezinom.

Evo ti link za ovaj Sargent, ako budes isao u tom pravcu. Kod kupovine mozes birati detalje, tipa boja konca, vrsta presvlake itd

Najbolje sam u cijeloj voznji samo jednom stisnuo kocnicu i to je bilo to ostatak zesci turizam 🤣 samo pustanje gasa nema do yisk-a
 
Nikada do sada nisam imao potrebu mijenjati sic na motociklima koje sam posjedovao, no suvozačica se požalila da ovaj baš i nije udoban.
Otišao sam u Shadowsc Moto Sicevi i svidjelo mi se što čovjek nudi. Visina vozačkog dijela je ostala ista, a suvozač je dobio deblju spužvu. Cijena 220€.
Nakon 10 000km nemam zamjerke. Sic je neusporedivo udobniji i ergonomski bolje napravljen od orginala.
Sve preporuke(y)
 

Attachments

  • sic novi I.jpg
    sic novi I.jpg
    548.2 KB · Views: 0
  • sic stari.jpg
    sic stari.jpg
    248.4 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: bojan and Musashi
Nikada do sada nisam imao potrebu mijenjati sic na motociklima koje sam posjedovao, no suvozačica se požalila da ovaj baš i nije udoban.
Otišao sam u Shadowsc Moto Sicevi i svidjelo mi se što čovjek nudi. Visina vozačkog dijela je ostala ista, a suvozač je dobio deblju spužvu. Cijena 220€.
Nakon 10 000km nemam zamjerke. Sic je neusporedivo udobniji i ergonomski bolje napravljen od orginala.
Sve preporuke(y)

Pokušavam zamisliti ružnije rješenje, nisam uspio.

Volio bih da jednom Shadow napravi sic koji odgovara motoru na koji se taj sic montira. A ne uvijek jedan te isti oblik, koji paše na neki chopper/cruiser ili kako se to već zove. Užas.

Izgleda ružnije i od Stipinih krilaca.
 
Pokušavam zamisliti ružnije rješenje, nisam uspio.

Volio bih da jednom Shadow napravi sic koji odgovara motoru na koji se taj sic montira. A ne uvijek jedan te isti oblik, koji paše na neki chopper/cruiser ili kako se to već zove. Užas.

Izgleda ružnije i od Stipinih krilaca.

U pravu si, bas je choperaski sic. A dobro, covjek se za to specijalizirao pa ne zna drugacije.
 
Meni ovaj oblik sjedista kod kolege i nije tako los, djeluje udobno i manje-vise prati liniju motora.
Izbor koze za presvlaku i nacin sivanja mi je vec sporan. Ona mi je chopperaska
 
Ak oćeš više udobnosti kupiš gejsa i bok :mrgreen:
Meni je stock xr bio potpuno ok za 600km dnevne đireve ali da je gejs udobniji u svakom parametru definitivno je.
 
Ak oćeš više udobnosti kupiš gejsa i bok :mrgreen:
Meni je stock xr bio potpuno ok za 600km dnevne đireve ali da je gejs udobniji u svakom parametru definitivno je.
Prva generacija XR ima dosta bolje sjediste od druge. Na ovom novom su ga usrali, ali ima sada i za njega ave vise opcija za poboljsanje pa neka svako bira sta mu godi
A GS, bolje da sutim… :mrgreen:
 
Meni ovaj oblik sjedista kod kolege i nije tako los, djeluje udobno i manje-vise prati liniju motora.
Izbor koze za presvlaku i nacin sivanja mi je vec sporan. Ona mi je chopperaska
Pa i motor je dijelom čoper, dijelom juri ko gluha svinja :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:, tak da ni sic nije sporan. Možeš staviti čoperaški ili napadački. A ljepota je uvijek bila i bit će u oku promatrača:giggle:
 
  • Like
Reactions: esso_sa and Nero
Ispadne sve komplet sa postarinom 350 GBP - imaju ispostavu u Engleskoj pa sam preko njih isao.
Mene su dodatno ubili troskovi carine i pdv-a; ne znam da li to sada ide i kod EU zemalja nakon Brexit-a; trebas provjeriti prije kupovine, ako se odlucis

Skines svoju navlaku i spuzvu i stavis Sargentovu.
Ne ostaje nista fabricko na sjedistu osim plasticne kadice. Sargent spuzva je oblikovana prema kadici, tako da se sve lijepo uklopi ko fabrika. Navuces onda presvlaku, pohvatas klamericom i to je to. A nude i opciju da im posaljes svoje sjediste i oni ti sve prepakuju. Meni to nije bila opcija radi dodatnih troskova i komplikacija kod uvoz-izvoza. I ovako me je sve masno kostalo

Znam i za Wunderlich (sve sam istrazio :mrgreen:), par ljudi probalo i nisu zadovoljni. Vise nalikuje Top Selerie opciji, a kosta ko da si komplet novo sjediste i komponente u njemu dobio... U odnosu na Wunderlich, bolja opcija je kupiti original Comfort sjediste, jer dobijes manje-vise isto.
Imao original jako neudobno. Home made gel u original sjedalo stavio malo bolje je bilo. Hp sjedalo tako-tako prolazno. Zaklopia oči i naručia Wunderlich comfort. Pokazalo mi se odlicno. Dosta udobno za cjelodnevne ture,suvozač neklizi prema naprid. Jako sam zadovoljan sa svime osim sa cjenom jbga
 
  • Like
Reactions: keed and kronik