Kupovina preko Ebay-a

eto ipak ide to svakako,stiglo danas...narucio isto sa Aliaexpressa...a stiglo iz Bundipeste...i to rekord-rekorda u vrimenu dostave... i naravno,nisam nista doplatio opet...
 

Attachments

  • 20211025_151847.jpg
    20211025_151847.jpg
    3.6 MB · Views: 0
Ako narucim maglenke za auto iz USA, (34.50$), oce me globit za carinu ili ne?
Zadnje naricivao od tamo u proljece sve bilo free...
 
Ok, tnx ekipa...
Javim kak je proslo na kraju; opet tu me traze 700-880kn/par, bez original Silvanija zarulja, koje Amer daje u u kompletu sa maglenkama, pa ti vidi...👍
 
eto ipak ide to svakako,stiglo danas...narucio isto sa Aliaexpressa...a stiglo iz Bundipeste..

Snalaze se firme i otvaraju poslovnice u EU.
Moja firma godinama nabavlja robu iz UK. Ovi izašli iz EU, al otvorili poslovnicu/skladište u NL neko selo sa lukom, i sve po starom. Prema nama nema carine ni PDVa, a kako oni to riješe između sebe, neznam. A roba dođe dan-dva brže.
 
Znaci...Pošta što je Jamila-Jamila je ...
 
  • Like
Reactions: Volcabar
Ja dobio danas dva paketica u jednom...oba zasebno narucena iz kine,i u budimpesti ubacena u jedan veci...nista nisam platio,cudo,doslo iz kine za desetak dana...na svakom paketicu se vidi da je poslan iz kine
 
Meni sve ok dolazi (bez naknada), osim pred jedno 2 mjeseca bila je neka pauza, nist nije stizalo jedno mjesec i pol dva…
E sad, primjetil sam da su i cijene malo otišle gore, možda nauštrb nekog dodatnog poreza prilikom uvoza na EU warehouse?
Recimo kaj se obleke tiče, u Nizozemskoj većina vanjskih marki (izvan EU) ima warehouse-ove, možda oni imaju najmanja davanja na uvoznu robu ili tak neki štos?
 
Evo dobio danas dva paketa u jednom sa alija nista dodatno nisam platio donio postar.
Prvi put vidim kombiniranu posiljku znaci dva paketa u jednom iako su od razlicitih ducana ili su ih putem spojili..bo??
 
  • Like
Reactions: cabxxm and Paf
stize 11.11.,na Aliju taj dan su veliki popusti...pa navalite ... :)
 
maaaaaa,e ...
 
kolko vidim, vecina se prebacila na ALIex, pa koje su prednosti pred ebayom? ja sam jos vjeran ebayu( jbg navika) al ak su svi presli valjda ima neki valjan razlog
 
kolko vidim, vecina se prebacila na ALIex, pa koje su prednosti pred ebayom? ja sam jos vjeran ebayu( jbg navika) al ak su svi presli valjda ima neki valjan razlog

Većinu paketa prebace u europu, pa izbjegneš harač pošte.

Barem ja zbog tog koristim za cheap chinese shit.