Višak ulja u motoru.

Ulje uvijek provjeravam odokativnom metodom, ako ga ima na šipci/prozorčiću, OK je. Ništa mu neće bit od dec dva manje.
 
Svaka ovakva tema je posljedica youtuba i sličnih mjesta gdje ljudi stavljaju svoja iskustva i dijele savjete na osnovu svog znanja kako su jednom nešto napravili ... :D
 
Svaka ovakva tema je posljedica youtuba i sličnih mjesta gdje ljudi stavljaju svoja iskustva i dijele savjete na osnovu svog znanja kako su jednom nešto napravili ... :D
na jutjubu njih nekoliko koji nikad culi jedni za druge dođe do istog zaključka... a tu..
 
na jutjubu njih nekoliko koji nikad culi jedni za druge dođe do istog zaključka... a tu..
Sve je to isto ... ;)

I ovdje će do istog zaključka doći ono koji nekog qurca znaju i imaju nekakvog iskustva.... a ovi ostali neće... jebiga .. :D
 
Svaka ovakva tema je posljedica youtuba i sličnih mjesta gdje ljudi stavljaju svoja iskustva i dijele savjete na osnovu svog znanja kako su jednom nešto napravili ... :D
i uvijek se nakupi barem 5 nepotrebnih stranica da bi na kraju krajeva shvatio da si zadnjih 15-20 godina sve krivo radio, pogotovo jer ti motor nema centralnu nogaru pa ne možeš pravilno pogledati nivo ulja

nije problem u jutubu ili forumima jer ih i mehaničari koriste, barem ovi koji ne misle da su najpametniji na svijetu, problem je u ekipi koja to gleda i čita, a ne znaju kako izgleda križni šrafciger i ključ 13
 
  • Like
Reactions: Nino777
Meni sa jubitoa nikad nije pojašnjeno da li je ispravno razrađivanje novog motora sa punim gasom i tri promjene ulja. 😇
 
  • Haha
Reactions: cadjo
Jebiga sad krizni "srafciger" - kacavida je sirok pojam jer ih ima dosta velicina i vrsta 🤣
 
Meni sa jubitoa nikad nije pojašnjeno da li je ispravno razrađivanje novog motora sa punim gasom i tri promjene ulja. 😇

Nemaš šta razrađivati, upućeni kažu da su sve mašine u tvornici radile na stolu sat vremena !
 
Meni sa jubitoa nikad nije pojašnjeno da li je ispravno razrađivanje novog motora sa punim gasom i tri promjene ulja. 😇
Ako je GSX-R, na mjestu, pun gas, za 1000-ču 120 minuta, za 750-ku 90 minuta, a šestica bilo gdi između 60 i 90 minuta... ulje mjenjat tek nakon 50ak sati... ako baš mora... vožnja tek nakon petog gašenja plamena pivom...
 
  • Haha
Reactions: pikacu79
....jer ih i mehaničari koriste...
Točno ... (y)

Ali oni ih koriste sa velikom količinom potrebnog predznanja, pa čisto da nauče neku novu foru i slično, a ne da bi naučili to raditi .. ;)
 
Igor 23 je dobronamjerno pita savijet, bogami neznan koliko su mu pomogli ovi pusti postovi.🤔👋
 
  • Haha
Reactions: cadjo and Igor 23
đaba mu svi savjeti ako nema centralnu nogaru..
 
Ja bi samo se nadovezao da su svi Igori dobronamjerni, a neovisno o youtube ili bez, ako ovlašteni servis jednu osnovnu radnju za koju je potrebno odvidat max 4 vijka nije spospban obavit, uz youtube ili bez, je dosta tragično