Višak ulja u motoru.

Ulje odoka mjerim šublerom ak mi mikrometar nije pri ruci 😁. Ak nema ni šublera, prignem se i pogledam u prozorčić jednom u dva mjeseca i uvijek je oko sredine. Ne prilazim tome sa studioznim namjerama i panikom da li je zadnji put bilo pol milimetra više ili manje od sredine prozorčića 🙉😁.
 
Bio u tri ovlaštena BMW servisa sa XR-om, Baumgartner, Novema Nova, Tomić i u svakom naliju ulja da je prozorčić potpuno pun i kad nagneš motor ništa se ne dešava. Kažu da tako piše i toliko naliju. Ja mislim da je to previše ulja ali eto nisam neki stučnjak :unsure: :unsure:
 
  • Haha
Reactions: Paf
Ulje i Filter mjenjam sam,zarulje...filtere...pa za- to ne treba servis i placati bez-vez...te i ostalo...od mene ce neko zaraditi samo na balansiranju i mijenjanju guma... jedino sa tim se ne zahebavam...
 
Znam i ja, mjenjao sam prije puno godina, nije poanta u tome a niti neka nauka promijeniti ulje i filter.
 
Znaci bacas pare na balansiranje 😆
a nemos bas sve,a i to sam u Sibeniku mijenjao nove gume,pa mi je nakon misec ipo otpa s prednjeg tocka uteg-balans,eto platis pa nevalja,moracu na reklamaciju,najbolje sam napravis i sigurno je,al ono sta znas...i sigurno bolje od i jednog servisa...
 
a nemos bas sve,a i to sam u Sibeniku mijenjao nove gume,pa mi je nakon misec ipo otpa s prednjeg tocka uteg-balans,eto platis pa nevalja,moracu na reklamaciju,najbolje sam napravis i sigurno je,al ono sta znas...i sigurno bolje od i jednog servisa...
Ne treba nikako 😉
 
Ulje i Filter mjenjam sam,zarulje...filtere...pa za- to ne treba servis i placati bez-vez...te i ostalo...od mene ce neko zaraditi samo na balansiranju i mijenjanju guma... jedino sa tim se ne zahebavam...
Šta sad ti točno želiš reći time ?!?

Ja sam mijenjam i leteće ležajeve i zupčanik 2. brzine ... jel to znači da su glupi oni koji to neznaju ?! :ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: Nero
sreća pa lupaš ko otvoren prozor, pa te beš ne doživljavaju... :D

znači i kururg bi morao znati iskovati i naoštrit nož kojim radi operaciju ?!?!.. :D
bogme ja samo lupam, a ti em lupas em ne znas prominit ulje :mrgreen:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Nino777