CB400F - projekt za zimske dane

Da, vidjet ću, možda mu stavit akrapovića, hexagonal?

OLdpVy1.jpg


:mrgreen: :mrgreen:
 
Ako itko nađe OEM, i javi mi, može i polovni u odličnom stanju, vodim ga na hranu i piće po izboru.

Tražio sam, ali bez uspjeha...

Inače, OEM dolazi skupa grane, kolektor i sam top. S time da grane 1 i 3 idu odvojeno, one su na šaraf.

Dok to ne nađem, uzet cu najbliže kaj ima, Marvinga, ali onaj dugački (i ovo je Marving kaj je sad gore, ali je moniran samo za potrebe paljenja, neće takav ostat)

Sxj7gXe.jpg
 
Da i više stock ali nema homologaciju, pa da me ne jebu na tehnickom, ide marving, on ima homologaciju dok ne nađem OEM
 
Bravo! Čestitke na vrhunski izvedenoj obnovi. Bome si se naradio. Vrijedilo je, motor ti je prelijep!
 
Rećeš da je original i miRRna Bosna 🙂
Ovoga vjerovatno i nebi skužili da nije original 👍
A baš me zanima kako će proći tehnički s obzirom da su mi frenda tili baciti jer ima zadnje led svitlo na Yamahi xv 950 (Bolt).Original svitlo 😂
 
Haha e baš bi volio vidjet na čemu bi me rušili na tehničkom. Jes da je 45 god star motor, ali sve je 1/1.
Jedan od najboljih restauracija koje san vidija,volje imaš napretek kao i znanja.
Osobno mi je taj motor perverzija.Uz bok Kawi Z900,Hodi CB750 four i CBX 1000.
To je kolekcija koja bi bila u garaži da je para 💗
 
Evo jos par stvari odrađeno...

Složen airbox. Pokušao skinuti hrđu sa starih šelni i par šarafa za test...

ZLdL379.jpg


stara nakon skidanja i stara

kStEuUx.jpg


Sredstvo X-Rust 7

If1uMhU.jpg


Prirubnice sam pokušao skuhat da omekšaju, i to je ok dok su tople opet se sgumiraju, ali nakon hlađenja se opet vrate nazad u plastiku. Nista, nove prirubnice airboxa.

5eRP2Ud.jpg


Gotov airbox

R4XmxR1.jpg


Nakon montaže, nema skoro nista mjesta za stavit karburatore, pa je pomoglo a-je-to rješenje:

UJCJrOO.jpg


Kejbl menadžment (odušci karburatora, airboxa i sl. )

yQYWIvb.jpg


E dok sam čekao auspuh, ajde, rekoh, uzmi moment ključ i stegni sve bitne šarafe, i prođi ponovo one koji jesi.

I naravno, M8 šaraf koji bi trebao ići na nekih 20Nm, stegnuo sam na 50Nm. :mrgreen: I kao rezultat, puknuo jedan od nosača osovine prednjeg kotača. I ko za vraga, puknuo tako da nije bilo mjesta za 2 matice, pa da ga odvrnem kontramaticom.

Ništa, švas aparat u ruke, i udri:

HRoYted.jpg


Izvadio ih sve van i stavio nove

vqJcQ7U.jpg


ocjMPzx.jpg


Trube sam rastavio, pokusao sastavit i spojit, ne rade. Očito sve mogu na ovom motoru, ali složit trubu ne :mrgreen:

7ZpF1fC.jpg


Stigao auspuh. Ne znam šta reć, osim fuš talijanski. U svakom slučaju, morao sam složiti custom nosač jer orginalni ne paše jer je na rami nosač za onaj kratki.

J1FNs40.jpg


Montirano:

i5AvBUG.jpg


Monitrana i gumica za centralni nogar da ne udara po nosaču

4sYYWgi.jpg


I monitran auspuh na motor:

My75BPL.jpg


To je sada to.

Preostaje zamjeniti prekidač prednje kočnice i sinkronizirati karburatore, pa možemo na tehnički. Jedva čekam :cool: