Gorivo

U biti je pitanje primjerenije za ove što žive blizu granice !

A ti si u zajebanoj situaciji nisi ni vamo ni tamo 🤣 A ljeti po onim guzvama sigurno ti se da granicu prelazit
 
OK, kužim, samo što je ta "blizina" relativan pojam, bar je to jasno bajkerima... osobno 20-30 km sa autom ili motociklom ne smatram da nije blizu...
 
Mislim da je ova kombinacija ZG - Zlovenija bezvezna, jer se ne isplati... da Zagrepčani odu preko Harmice do najbliže BP (Petrol) u Dobovi, trebaju napraviti tamo i natrag cca prosječno minimum 50-ak kilometara... da auto troši i 6 litara, potrošit će 40-45 kuna tamo i natrag da bi uštedio netto 10 - 20 kuna na tanku od 60 litara... šteta vremena.
Ne pratim cijene goriva u SLO, ali, treba uracunat i ostale troskove koje vozilo trazi po prijedjenom kilometru. Ako se radi o 10-20kn netto ustede samo na gorivu, onda je to financijski ne neisplativo, nego trosak.... U to koliko necije vrijeme vrijedi ne ulazim, ali i to ima cijenu: ja sam u ZG (opcina Maksimir) i meni bi na to otislo sigurno 2 sata, tak da ne da ne vidim racunicu, nego totalni gubitak. To ak bi otiso u SLO zbog drugih razloga pa natocio, to je druga prica, al nije tema u ovom smislu.

Jedino nekome kome je to u susjedstvu, sve drugo je pushing i to veliki.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Volcabar
Ja nikad nisam nasuo gorivo u auto u NL. Do prije godinu vazda u Njamackama a sad u Belgique. U motor jedino sipam na NL crpkama kad idem u Assen na utrke.
 
A ti si u zajebanoj situaciji nisi ni vamo ni tamo 🤣 A ljeti po onim guzvama sigurno ti se da granicu prelazit
Ja odavno ljeti ne prelazim granice, jbga, ne da mi se !

Doduše, sad kad otvore most bit će zanimljivo, možemo i ljeti na djirove po Dalmaciji !
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
BTW, danas sam se vraćao iz Zagreba pa sam se razmišljao bi li išao do Metlike, ali ipak mi se nije dalo, a general prodaje dizlo po 15,46, taj voli svoje sunarodnjake !
 
  • Wow
Reactions: SpoRRi
di ste ono rekli da u ZG prodaju bolje gorivo po cijenii obicnog je nemaju pistoj za obicno?
 
di ste ono rekli da u ZG prodaju bolje gorivo po cijenii obicnog je nemaju pistoj za obicno?
Povecas si mapu, kliknes na pumpu, kliknes "detaljno" i vidis ponudu i cijene goriva.


Ksaver i Langov trg su dvije za koje znam da ne drze obicni, a sigurno ih ima jos dosta po ZG
 
na brzinu nasao i ona kod arene u smijeru autoceste i na SR njemacke u smijeru VG (gledao ono sto mi je blizu)

Ima toga i na drugim crpkama il samo kod ine?
 
na brzinu nasao i ona kod arene u smijeru autoceste i na SR njemacke u smijeru VG (gledao ono sto mi je blizu)

Ima toga i na drugim crpkama il samo kod ine?
Ima i na drugim, puno petrola, nešto croduxa itd.. https://mzoe-gor.hr/ tu su svi sa cijenama.
Ali za benzin ima puno, za dizel samo jedna ina u ZG, izgleda da ovim drugim igračima ipak nije svejedno zajebavat se sa jeftinijom cijenom premium dizela.
 
al ne kuzim politiku da toce skuplje za manje? isto tak mogu dovesti obicno gorivo
jedino ak je psiholoska fora da se navikens na inu pa i kad nisi na toj da odes njima a ne konkurenciji
ak ima neki ekonomist koji to kuzi nek malo pojasni
 
al ne kuzim politiku da toce skuplje za manje? isto tak mogu dovesti obicno gorivo
jedino ak je psiholoska fora da se navikens na inu pa i kad nisi na toj da odes njima a ne konkurenciji
ak ima neki ekonomist koji to kuzi nek malo pojasni

Tražiš logiku (kao i ja) gdje logike nema. Naravno da im nebi bio problem promjenit par natpisa na benzinskoj, nešto softwarea i evo ga, obično gorivo po cijeni običnog goriva.

Moj finalni zaključak nakon tjedana promišljanja o ovom nelogičnom postupku naftne industrije je da misle da ljudi izbjegavaju tankat obična goriva pa da kad vide da nema classa na benzinskoj idu konkurenciji, a nemaju dovoljno tankova za ponudit obje vrste na svim benzinskim. Onda, obzirom da im aditivi zapravo ne čine ni izbliza trošak koliko razliku mi plaćamo, odlučuju prodavat premium na benzinskim s manje tankova, čime ga moraju zakonski prodavati po cijeni običnog goriva, i opet zarade, jer bi u suprotnom radili na nadogradnjama/modifikacijama benzinskih odavno.

Slično kao kad je bila zamrznuta cijena pa su govorili iz INA-e da nebude premium goriva, onda su skužili da će izgubit kupce, pa je bilo premium goriva, štoviše ni 100tke nije falilo.
 
Neki ozbiljniji postotak vozača toči "premium" goriva, pa da bi tako nešto nekome palo na pamet, i to u državnoj firmi? :mrgreen:
 
Ne znam, ali ne vidim drugog objašnjenja. Prihvatio bi i ono da ih stvarno nije briga šta i za koju cijenu prodaju da je riječ samo o INA benzinskim, ali obzirom da to rade i drugi, privatnici, oni se nebi tako ponašali u smislu briga me što gubim 5-10 000kn na dan, ali možda im se isplati izgubit toliko da zadrže neznam 30-40% kupaca premium goriva uz manju al vjerojatno ipak zaradu?
 
768x768-42bcb76c-9d0c-11eb-86af-cedfb09875dd.webp