Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

E nisam se niti sjetio facebooka jer ga nemam pa cu preko profila od zene pogledati. Takoder sam danas razgovarao sa jednim poznanikom koji ima svoj salon pa uvozi auto reko je da moze i motor dovest ako nadjem negdje vani pa cu pogledat preko mobile-a Austrijsko trziste
 
Izgleda da cu jako tesko naci 125 kubika u dimenzijama kao Adventure 390 KTM. Malo sam gledao da trazim nesto jace, a opet ne previse i naisao sam na Kawasaki Versys-X 300 iz Njemacke uvoz 10000 km 2018 godina za 3490 eura. Sa uvozom i registracijom bi bilo oko 30-31 tisucu sto mi je cak i uredu. Da li je to oke motor za pocetnika ili je mozda prejako i da li je to pristojna cijena za taj motor u tom stanju? Ne znam da li smijem stavljati link sa oglasa ako sminem poslat cu
 
ako ne govorimo o RR motoru, mislim da nema prejako.... ti si taj koji okreces rucicu gasa.
Uzmi nesto barem srednje kubikaze jer sve ispod toga je nepotrebno... jedan 400-500ccm recimo adventure ili naked nije tolko jaci od 125 koliko je 125 slabiji od njih - jedna filozofska :mrgreen:
s druge strane dobro je imati i malo zalihe u snazi ak zatreba za preticanje i sl a ne da se stalno vozis na fullu sto ce sigurno biti sa 125 (jbt i skuteri su vec jaci od toga - 250+ pod normalno)
a i sam si vidio, manja zapremnina, manje dimenzije... imas super mali kymco zyng 125 za tvoje zelej ko savrsen... za tvoje gabarite ko za cirkus :ROFLMAO:
 
ako ne govorimo o RR motoru, mislim da nema prejako.... ti si taj koji okreces rucicu gasa.
Uzmi nesto barem srednje kubikaze jer sve ispod toga je nepotrebno... jedan 400-500ccm recimo adventure ili naked nije tolko jaci od 125 koliko je 125 slabiji od njih - jedna filozofska :mrgreen:
s druge strane dobro je imati i malo zalihe u snazi ak zatreba za preticanje i sl a ne da se stalno vozis na fullu sto ce sigurno biti sa 125 (jbt i skuteri su vec jaci od toga - 250+ pod normalno)
a i sam si vidio, manja zapremnina, manje dimenzije... imas super mali kymco zyng 125 za tvoje zelej ko savrsen... za tvoje gabarite ko za cirkus :ROFLMAO:
Cak mi lijepo i izgleda taj kymco 😂😂
 
Uzmi 650 pozalit ces


Ukratko dok uhvatis malo motor i vozis se sam sigurno ce ti 300 biti okej, kad upoznas par ljudi i odlucis sa njima na putovanje bice ti kazna vozit sa njima dok prestizui itd. Ne govorim o brzoj voznji nego normalnoj putnoj brzini...Stalno ces biti napet i gledat di ces u nizu lupat... frend mi ima onaj putni hondin adventure 500 (mislim cb500x) pa mu nekad fali force...


650 je pitom za vozit ako ga ne vrtis i dobar je za pocetnika jer ima force od dna pa ne moras gnjavit puno kvacilo za krenut
 
  • Like
Reactions: thommy and Luke
Ako si se več naložija na KTM 390 kupi njega,to je početnički motor,nekad su 125 i pogotovo 250 ccm strojevi išli bolje od tih motora danas
 
Ukratko dok uhvatis malo motor i vozis se sam sigurno ce ti 300 biti okej, kad upoznas par ljudi i odlucis sa njima na putovanje bice ti kazna vozit sa njima dok prestizui itd. Ne govorim o brzoj voznji nego normalnoj putnoj brzini...Stalno ces biti napet i gledat di ces u nizu lupat... frend mi ima onaj putni hondin adventure 500 (mislim cb500x) pa mu nekad fali force...


650 je pitom za vozit ako ga ne vrtis i dobar je za pocetnika jer ima force od dna pa ne moras gnjavit puno kvacilo za krenut
Bit cu ti iskren. Motor kupujem najvise za voznju po gradu,okolna mjesta , kada je lijepo vrijeme na posao, imam nekih 20ak km do posla i stalno u guzve upadam i pocelo me vec nerivrati autom jer je gorivo tako i onako poskupilo, auto mi u prvoj drugoj trosi 11 litara i to je postalo sad nazalost stalno tako jer su nemile guzve. Imam malu bebu od 4mj tako da ne planiram ici na putovanja osim sto cu nakon godinu dvije kad idem na more ic ja sa motorom a supruga i mala autom lagano jedan za drugim. Uz to sve nisam nikada vozio motor na brzine van autoskole i iz svih tih razloga ne bi dao vise od 30 tisuca za prvi motor. Dosta mi je ljudi reklo uzmi skuter al najvise idem obilaznicom na poso a i skuteri me ne privlace jer jednog dana bi volio to sto ti kazes ic na malo duze staze , ali jednog dana.
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Ako si se več naložija na KTM 390 kupi njega,to je početnički motor,nekad su 125 i pogotovo 250 ccm strojevi išli bolje od tih motora danas
Ma buget mi je 30 tisuca kuna a on je 52 novi , na oglasu ispod 44 ga nema, nisam nikad vozio taj motor vec sam ga samo naveo jer mi je u ducanu kad sam isprobavao najvise sjeo po dimenzijama pa sam ga zato naveo tu da znate sto slicno trazim
 
  • Like
Reactions: cadjo
Da ako imas bebaca onda definitivno neces skoro nigdi... onda uzmi jbg. Sretno i puno km zelim
 
Da ako imas bebaca onda definitivno neces skoro nigdi... onda uzmi jbg. Sretno i puno km zelim
Hvala ti lijepa ☺️ Sad samo trebam nac sto cu uzet. Ovaj Kawasaki Versys-X 300 mi je po dimenzijama najslicniji KTMu a cijena mu je pristojna u mom bugetu i motor je 2018 sa 10k samo ne znam da li je iko imo iskustva sa tim i da li je to uredu za pocetnike
 
Honda cbx500, imao sam ga priliku voziti i želju kupiti ali nije bilo novih na lageru pa sam završio na MT07🤣 (iako ja sam se prije svog na vozio tuđih motora) . A2 kategorija jeftinija rega i osiguranje. Ja sam isto gledao versys x 300 motor me iznenadio u živo da je toliko"velik" što tebi za tvoju visinu odgovara. Na kaju odustalo od njega jer sam zaključio da bi ga za sezonu možda dvije "prerastao", postao bi mi preslab a nisam se želio dovesti u situaciju da za 2 godine prodajem motor i kupujem jači. Neznam na čemu si polagao A kategoriju ali bilo je nešto cca 650/700ccm, 200kg i oko 75 konja pa da bar malo imaš dojam kak se takav motor ponaša. Ako si hladne glave nebu tih 600ccm previše samo si daj vremena da se sprijateljiš s motorom i vozi sam dok ne upoznaš motor. Svak će ti dati neki savjet sa svog stajališta na kraju ti sam odlučuješ a mislim da će se većina složiti da se motor kupuje srcem a ne glavom 😁. U svakom slučaju sretno s kupovinom.
 
  • Like
Reactions: cadjo and Luke
Honda cbx500, imao sam ga priliku voziti i želju kupiti ali nije bilo novih na lageru pa sam završio na MT07🤣 (iako ja sam se prije svog na vozio tuđih motora) . A2 kategorija jeftinija rega i osiguranje. Ja sam isto gledao versys x 300 motor me iznenadio u živo da je toliko"velik" što tebi za tvoju visinu odgovara. Na kaju odustalo od njega jer sam zaključio da bi ga za sezonu možda dvije "prerastao", postao bi mi preslab a nisam se želio dovesti u situaciju da za 2 godine prodajem motor i kupujem jači. Neznam na čemu si polagao A kategoriju ali bilo je nešto cca 650/700ccm, 200kg i oko 75 konja pa da bar malo imaš dojam kak se takav motor ponaša. Ako si hladne glave nebu tih 600ccm previše samo si daj vremena da se sprijateljiš s motorom i vozi sam dok ne upoznaš motor. Svak će ti dati neki savjet sa svog stajališta na kraju ti sam odlučuješ a mislim da će se većina složiti da se motor kupuje srcem a ne glavom 😁. U svakom slučaju sretno s kupovinom.
Poz. Sjećam se ove tvoje fotke sa profila i nema možda nekoliko mjeseci ako se dobro sjećam da si objavio tu fotku i kupio MT07, pa evo sad kako ju imaš već neko vrijeme reci sam da li ti je motor prejak i dojmove, možda puno pomogneš kolegi svojim iskustvom od nedavno.
Taj Versys 300 je visok i ne izgleda uopće kao sitan motor od 300 kubika, tako da bi mu mogao odgovarati, ali brate sad kad je ovaj moj kolega pomenuti kupio 650 provezao sam se na njemu, i imam dojam da je to jako sličan motor kao mt07, konkretno mislim na mašinu i njen rad i snagu te moment koji je prisutan maltene od starta, linearno razvija snagu i ubrzanje, baš je pitom motor i ugodan za vožnju.
300 me se nikako nije dojmio osim po tome što je visok pa na mojih 187 cm je to bio sasvim dobar osjećaj, no kad sam krenuo vozit tu 300 ku prošlo me.
 
Upravo to kad kreneš voziti 300 isto ko i ja sa svojih 182 i cca 90kg prođe te pogotovo kad prije ili poslije toga sjedneš na nešto jače. Probao sam i Z400 koji je manji od versysa 300 sve je to super i bilo bi da prije ili kasnije ne probaš jače 😁 Mt07 je skroz ok "lagan" upravljiv osobno mi se sviđa adventure klasa motora ali Tracer mi je bio preskup, cbx500 nije bilo i na kraju prvozao Mt07 i kupio ga. Nije prejak sve je stvar u glavi, recimo er6n dosta linearnije ubrzava(uspoređujem sa njim jer sam ga puno vozio) a versys 650 ima istu mašinu, Mt07 čupa ak si nervozan na gasu iako nisam ga nikad digao na zadnji ni namjerno ni slučajno. Šteta npr da nema proklizavajuću spojku koju cbx500 mislim da ima. Putujem na posao često s Mt07 gradska/međugradska vožnja i super je zbog te upravljivosti lako se filtrirati na semaforima, vozi se ko neki dizelaš zbog momenta koji ima na niskim okretajima npr četvrta 60kmh trebaš pretjecati samo okreneš gas ne treba niža i on poteže ko raketa. Troši 4.5 do 5 litara po kompjuteru ja putem do posla/ s posla vozim lagano skoro svako šaltanje mi pokazuje eco. U svakom slučaju sve je u glavi kaj se te snage i kubikaže tiče, svi se mi osokolimo prije ili kasnije pa ga stisnemo i probamo kak vuče i kolko može nebitno jel ima 300 ili 700 kubika jer to je taj gušt i osjećaj slobode koji ti pruža motor 😁. Ako misliš na neka duža putovanja uzmi bar 500ccm pogotovo kad natrpaš gore još prtljagu neće biti na odmet. A2 kategorija jeftinije osiguranje i tehnički, ako imaš priliku probaj voziti par motora prije nego kupiš.
 
Honda cbx500, imao sam ga priliku voziti i želju kupiti ali nije bilo novih na lageru pa sam završio na MT07🤣 (iako ja sam se prije svog na vozio tuđih motora) . A2 kategorija jeftinija rega i osiguranje. Ja sam isto gledao versys x 300 motor me iznenadio u živo da je toliko"velik" što tebi za tvoju visinu odgovara. Na kaju odustalo od njega jer sam zaključio da bi ga za sezonu možda dvije "prerastao", postao bi mi preslab a nisam se želio dovesti u situaciju da za 2 godine prodajem motor i kupujem jači. Neznam na čemu si polagao A kategoriju ali bilo je nešto cca 650/700ccm, 200kg i oko 75 konja pa da bar malo imaš dojam kak se takav motor ponaša. Ako si hladne glave nebu tih 600ccm previše samo si daj vremena da se sprijateljiš s motorom i vozi sam dok ne upoznaš motor. Svak će ti dati neki savjet sa svog stajališta na kraju ti sam odlučuješ a mislim da će se većina složiti da se motor kupuje srcem a ne glavom 😁. U svakom slučaju sretno s kupovinom.
MT07 je polaganje ali na knap. Krakat sam sta cu 🤣
 
@Paf mozda trenuto nema. Kod nas na njuški nema niti jedan, a na slovenskoj avto.net ima 2 sa 100 tisuca km. Kad smo vec kod km… koliko je neka optimalna kilometraza da bude kod motora ako kupujem rabljeni ili je svejedno?
Tak nebitno kad je sve skinuto. Ja sam gledao do 30k, dok nisam cuo momka koji je vidio svoj motor na prodaju sa 70k, a on ga prodao sa 180. Bitnije je stanje motora i kako je odrzavan.
 
Tak nebitno kad je sve skinuto. Ja sam gledao do 30k, dok nisam cuo momka koji je vidio svoj motor na prodaju sa 70k, a on ga prodao sa 180. Bitnije je stanje motora i kako je odrzavan.
Nije sve skinuto 👍 samo triba biti strpljiv kod kupnje kao i kod prodaje.Ovo za stanje potpisujem jer motor sa 70 000 kn može biti u boljem stanju nego sa 25 👍
 
  • Like
Reactions: dipsi997
Pozdrav ekipa..
Evo još jedan novi član na forumu..svježi vozač😀😀
Par crtica o meni-dolazim iz Vž i u nekoj ludoj želji za motorom u zadnje dvije godine,odlučio se na polaganje i kupnju jednog..nakon svih testova,pregleda svega i svačega odluka je pala na Hondu cb650r(slike ce biti kada motor stigne u 7 mj jer sam novi naručio)
Bilo bi mi drago da upoznam što veći broj ljudi,a još bolje uživo na pivi😀😀svaka sugestija je dobro došla jer sam novi vozač u ovoj kategoriji..prije su to bili samo neka tandrkala od skutera i tako😁
 
Pozdrav ekipa..
Evo još jedan novi član na forumu..svježi vozač😀😀
Par crtica o meni-dolazim iz Vž i u nekoj ludoj želji za motorom u zadnje dvije godine,odlučio se na polaganje i kupnju jednog..nakon svih testova,pregleda svega i svačega odluka je pala na Hondu cb650r(slike ce biti kada motor stigne u 7 mj jer sam novi naručio)
Bilo bi mi drago da upoznam što veći broj ljudi,a još bolje uživo na pivi😀😀svaka sugestija je dobro došla jer sam novi vozač u ovoj kategoriji..prije su to bili samo neka tandrkala od skutera i tako😁
Super odabir za početak. (y)
Jedini u klasi koji još uvijek ima 4 cilindra. Miran si sigurno koju godinu jer ima snage taman da ti brzo ne dopizdi.
U svakom slučaju sretno!
 
  • Like
Reactions: Luke and thommy
Super odabir za početak. (y)
Jedini u klasi koji još uvijek ima 4 cilindra. Miran si sigurno koju godinu jer ima snage taman da ti brzo ne dopizdi.
U svakom slučaju sretno!
Je..ta 4 cilindra su i razlog kupnje manje više..jer je meni dosta vožnje po gradu,pa mi se čini kao dobar odabir..sad sam vozio na polaganju mt07 i on mi je ok,ali honda mi je ljepša😁
 
  • Like
Reactions: Vex33 and Luke