Z900 abs 2018 servis

igor_na

New member
Pozdrav svima.imam pitanje.dosad sam radio servis redovan u ovlastenom servisu no sada dalje izmjenu ulja i filtera bih i sam radio.
Zanima me koje ulje sipati u motor i koji filter uzeti ako netko moze savjetovati
Motor ima 20 000 km
 
Ako ti nije problem dati 30-40 kuna vise po litri stavljaj neku full sintetiku 10W 40 (motul 7100, ipone full power katana, ...)

Filter ulja od HF-a 303 cca 55 kuna.

Otvori malo stranicu od moto stopa pa pogledaj cijene.
 
Hvala decki.budem malo pogledao kako si rekao
Motor ide uskoro na prodaju radi kupovine drugoga,ipak treba nesto daleko udobnije za voznju dvije osobe.
 
Evo update
Promjenio ulje sipao motul 7100 10w40 i filter drugi.i poslije promjene motor radi drugacije.drugacije se saltaju brzine osjeti se razlika.a pri guranju motora u leru fino ide lagano,a u brzini kad se gura ide puno teze kao da ga koci
 
Ja nisam nikad primjetio razliku u ulju na mjenjacu, najvise sam tih promjena cuo za silkolene...
Ne kuzim ovaj dio "a u brzini kad se gura ide puno teze kao da ga koci", pa nemas sta gurat u brzini motor osim ako ga ne ides palit tako jer ti ne pali na gumb
 
  • Like
Reactions: cadjo
Stisnem kvacilo i odguram na poslu motor u halu kasnije da bude u hladu.uvijek ga ostavim u brzini kad je ugasen i kas ga tak guram 10ak metara uvijek je lagano isao.sad daleko teze ide
 
Silikolene kad uliješ pari da si generalku napravija na motoru 👍
Meni osobno najb9lje ulje i livat ću ga dok buden motor vozija 🤟
 
  • Like
Reactions: prpa
Guras ga sa stisnutim kvacilom u brzini? Ok, jedino objašnjenje je da je to ulje sada "gušće" pa imaš veći otpor na lančaniku...
Sada sam na motorexu, ali kad bude prilika vjerojatno cu probati silkolene(SILKOLENE COMP 4 10W-40 XP ESTER BASED EXTREME PERFORMANCE), al motul neću sipat nikad :LOL:
 
Evo malo sam listao po papirima.vidim da su sipali motul 5100 15w 40 u servisu prije
da, to je polusintetika ti si sad nasuo full sintetiku.
Imas motorex 15w-50 ili 10w-40 po 65kn/l i miran si, kakav motul i financiranje marketinga
 
Imas motorex 15w-50 ili 10w-40 po 65kn/l i miran si, kakav motul i financiranje marketinga


Gdje je taj Motorex (ako pricamo o Top Speed) po 65kn? Pitam ozbiljno (po slicnoj cijeni sam ga prije kupovao u Auto Kresi, al sad je 76+kn.
 
Budem onda kupio ovo ulje sto su oni sipali,nek bude isto kao i svaki puta i eto.sto da kazem.
Mada sam ih zvao i slao mail da ih pitam i nisu se javili.mozda guzva ili kolektivni godisnji.uglavnom mislio sam pitati ovdje...eto budem kupio drugo pa nek radi kao prije:)
 
Budem onda kupio ovo ulje sto su oni sipali,nek bude isto kao i svaki puta i eto.sto da kazem.
Mada sam ih zvao i slao mail da ih pitam i nisu se javili.mozda guzva ili kolektivni godisnji.uglavnom mislio sam pitati ovdje...eto budem kupio drugo pa nek radi kao prije:)
Gle, nisi pogriješio, na idućoj izmjeni možeš stavit 5100, sve su to dobra ulja za motore i nece se nista dogodit, razlike su u nijansama i ne treba razbijat glavu previse o tome
 
Budem onda kupio ovo ulje sto su oni sipali,nek bude isto kao i svaki puta i eto.sto da kazem.
Mada sam ih zvao i slao mail da ih pitam i nisu se javili.mozda guzva ili kolektivni godisnji.uglavnom mislio sam pitati ovdje...eto budem kupio drugo pa nek radi kao prije:)
5100 je sasvim u redu ulje za tvoj motor, ako ti cijena odgovara - sve 5
 
znam da je bio, al prosle godine kupovao po cca 65kn (kupio tada 20tak litara, ostalo jos za jednu izmjenu :D )
A sunca ti, ja uzmem 3 vise da imam za drugu zamjenu :ROFLMAO: evo sad sam narucio silkolene po 70kn zadnje litre pa cemo probat
 
A sunca ti, ja uzmem 3 vise da imam za drugu zamjenu :ROFLMAO: evo sad sam narucio silkolene po 70kn zadnje litre pa cemo probat
jbg, ja napravim 4 izmjene po sezoni (5000km interval) Sada ako produzim interval na 6000km, jos cu i "ustedit" :D